Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
14. nov 2009

BÁBOVKA EASY
Navrhujem označovať Recepty za pomlčkou že aké, aby sa dalo ľahšie orientovať. Tu je naša rodinná a super rýchla a super jednoduchá nepokaziteľná bábovka.
Hrnček cca 2 dcl - je to tak množstvo akurát na klasickú bábovkovú formu
Hrnček hl. múky
Hrnček hr. múky
Hrnček kryštál. cukru
Hrnček mlieka
1/2 hrnčeka oleja
1 prášok do pečiva
1 vanilkový cukor
2 vajcia

Všetko zmiešať dohladka (najlepšie metličkou, je to najrýchlejšie)
Formu na bábovku vymastiť (masť, olej), vysypať strúhankou, polovicu cesta vyliať do vysypanej formy. Do zvyšku cesta vmiešať 1 zarovnanú poliev. lyžicu kakaa, ja pridávam aj hrozienka, niekto to nemá rád. Tmavé cesto prilejeme do svetlého do formy a dáme do trúby piecť (cca 200 - 220 stupňov a asi pol hodinu). Kontrolujeme dreveným špáradlom (ak sa lepí, pečieme ďalej). Keď sa už cesto na špáradlo nelepí vyberieme formu, prikryjeme plytkým tanierom a preklopíme. Ak bábovka nevypadne, namočíme utierku do studenej vody a prehodíme cez formu. Po chvíli bábovka vypadne sama. Ak sa prilepí, blbo ste mazali. A kto nemaže nejede 😀
Dobrú chut

14-11-04, 05:36 PM
Jablkový koláč - veľmi jednoduchý

3 hrnčeky polohrubej múky
2 hrnčeky kryštálového cukru
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka oleja
4-5 nahrubo nastrúhaných jablk
1 vanilínový cukor
1 prášok do pečiva
1 vajce
škorica - kto má rád.

Všetko pomiešať, vyliať na vymastený a múkou vysypaný plech a piecť cca 20-30 minút. Kto chce môže poliať čokoládou ale stačí posypať múčkovým cukrom.

15-11-04, 05:23 PM
TVAROHOVÁ TORTA
(nepečená)

Suroviny: 240 gramový balík detské piškóty guľaté, čerstvé ovocie (kompót) podľa chuti – najlepšie 4 druhy

Plnka: 125 g (1/8) maslo, 6 vrch. PL práškový cukor, 1 balík vanilínový cukor, šťava z 1 citróna, 250 g tvaroh klasický,

Kašička: 1 balík zlatý klas, štipka soli, 2 PL cukor kryštáľ, 4 dl mlieko,

Želatína: 1 balík (20 g) želatína mletá-číra (Dr.Oetker), 1,5 dl šťava z kompótu alebo džús,

Šľahačka: 250 ml šľahačková smotana,

POSTUP:
Maslo, práškový cukor, van. cukor a šťavu z citróna (vytlačiť ho na cukor) vyšľahať do peny, pridať tvaroh a ešte pošľahať. Počas šľahania uvariť hustú kašičku a za občasného miešania ochladiť. Zašľahať do zmesi. V šťave rozpustiť želatínu a vo vodnom kúpeli zohriať na cca 60 °C, za občasného miešania ochladiť. Zamiešať do pripravenaj zmesi. Šľahačkovú smotanu vyšľahať dotuha a zľahka primiešať k ostatnej zmesi.

Na dno tortovej nádoby o priemere 28 cm (alebo inej nádoby primeranej veľkosti) poukladať piškóty natesno vedľa seba na celú plochu. Piškóty pokropiť šťavou z kompótu alebo džúsom. Na piškóty naukladať kompót alebo ovocie (dva druhy striedať) a zaliať 1/2 pripravenej zmesi. Poukladať druhú vrstvu piškót natesno a vrstvu ovocia (ďalšie dva druhy) a zaliať zvyšnou zmesou. Pracovať rýchlo – želatína tuhne. Nechať asi 2 hodiny stuhnúť v chlade. V časovej tiesni pomôže 30 min. v mrazničke.

15-11-04, 05:29 PM
ŠĽAHAČKOVÁ ROLÁDA

SUROVINY:

Cesto: 6 vajec, 6 PL práškový cukor, 1/2 bal. vanilínový cukor, štipku soli, šťava z 1/2 citróna

Plnka: 250 ml šľahačková smotana, 1 balík stužovač do šľahačky, 1 PL práškový cukor, 1/2 bal. vanilínový cukor

POSTUP:

Bielka, štipku soli, van. cukor a šťavu z citróna vyšľahať do husta, pridať práškový cukor a postupne žĺtka. Natrieť na plech vyložený papierom. Piecť vo vyhriatej rúre. Upečené zrolovať aj s papierom a nechať vychladnúť.

Šľahačku vyšľahať so stužovačom, do polohustej zamiešať van. cukor a práškový cukor a došľahať do husta. Natrieť na vychladnuté cesto. Zrolovať. Nechať v chlade stuhnúť.

mukky
autor
14. nov 2009

ja robim vsetko z bravcoveho pliecka,tak som sa naucila 😀 rezne su potom stavnate,aj masko na gulas je fajnucke a taaaak 😀
kare je suche a nekupujem ho ani krkovicku ,mliet si davam bocik prerastany a tiez pliecko

apna
14. nov 2009

cafte,
dobre mukky,len tak dalej s receptami 😉

pan aj som na to urobila instantne gravy a fajne 😀 hranolky,zelen.salat a uz.ja som si nedala hranolky 😀 😝
pan pocula som alebpo citala o tych carboot sale,ale sa mi zda,ze tu take nie je ,aspon neviem o tom.skusim sa zajtra opytat jedneho anglana v praci.a dobre tenisky?za 2libry super.aj ten bicykel,ved normal by kolko stal?a na sk?

dajak ma bolia krize ci chrbat,cely den sme sa nezastavili dnes,este nas strasili,ze do stvrtej musime ostat.
mala zaspala,ale o chvilku je hore,neviem preco si neidemku nej lahnut.radsej si sedim a som rada,ze je klud.
robila som aj kolac,zas ten z listk.cesta s pudingom a zamiesala som do neho tvaroh...
p isiel daco vybavit 😀tak mam veget,laura by mohla vstat ,az ked sa stary vrati 😀

co robite?

mukky
autor
14. nov 2009

ahojky,
my sme nedavno dosli,boli sme von,potom v nakupnom centre sa pomotkat 😀 a kupit cizmy malemu ale sme nic take eno nuno nenašli
zašli sme aj k prababke asi na hodku...

maly napapany a uz buva,tato siel na "kavej" 😀 s kamaratom

mukky
autor
14. nov 2009

ap a daleko mas robotu?ako tam chodis?

mukky
autor
15. nov 2009

ahojky,
drobec zaspinkal,aj velky,tak som si urobila kavicku a idem zrelaxovať.Vonku leje 😒 ,ked sa naobedujeme nechce sa nam byt doma,este ma dnes tato voľno...no uvidime kde pojdeme a či...

pancake
15. nov 2009

musite mat carboot sale.opytaj sa.
lonsdale som kupila tenisky na suche zipsy za 2 libry. 😉
auticko uplne nove vlacik thomas za 15 libier. ale to som nebrala. som lakoma. idem ti to pohladat a dam foto.
a co robis v morissone?

pancake
15. nov 2009

presne tieto su to. a tuplne nove 😵 😵
http://www.wynsors.com/BRAMPTON-p-15513.html?ut...

pancake
15. nov 2009

a tento bicykel ale tento je pre vacsie deti a henten bol uplne pre prtave. od troch rokov.
http://direct.tesco.com/product/default.aspx?r=...

jankando
15. nov 2009

cau Baby..

pisem, lebo sme uz dlho neboli s apnou spolu.. 🙂
tak som vas zbezne presla...

Mali sme tu babku, tak si 'uzivala' maleho. Luto mi len velmi bolo (a jej tiez) ze mali ju tak nepozna.. 😢
ale verim, ze sa to napravi.. 🙂
Dnes nam uz odisla, tak sme sami dvaja.. ☹ Petik teraz spinka, tak mam chvilu klud..
Dnes som len polievocku zeleninovu jemu uvarila.
A ja sa prastim sladkostami..fuuj 😠
Nam zacali dnes sopliky, snad to stopne, sak to je nenormalne ze kazdu chvilu maly sopli..a na mna sa tiez nieco taha.. 😠
Apna, vy ako? uz presiel kasel?
snad hej...oblecko najdene?
darceky pokupene? 😉

Zajtra mame ockovanie, ksakru a neviem ci ist, ci zase zavolat, uz minule som presunula, lebo akurat vracakl vtedy, teraz sopliky..neviem ako to tu bezi , ci ho zaockuju aj napriek tomu..ale oni asi hej..im sicko jedno.. 😠
ale pojdem tam, ak nahodou usudia ze nie, tak ho aspon odvazim a zmeriam.. 😉

btw...taki podozrivci tu pred nasimi bytovkami? to vazne? nestras, bo sa budem bat.. 😠

apna
15. nov 2009

cafte 🙂
pan dobre botasocky za 2libry a ten bike si mala brat 😕 .mozno nabuduce.a zabudla som sa v praci spytat,poviem p nech sa opyta on v praci.

mukky caf,spis?co ste porabali?a varili?

jana caf 😀
akurat sme dnes pozeralim s misom fotky a petko jaky tam bol malicky a baculaty,sme sa smiali,i som vravela,ze uz som ho tak dlaho nevidela 😒 ta co same choroby sa na nas lepia...ale pri tom pocasi sa netreba ani divit...
o darceky ani nevrav,tolko many sme pustili dnes,ze ma ide porazit,furt len pocitam a rozmyslam,ze jak to 😀 😀 😀
mama uz odisla hej?sak idem online,ci si tam 😀

my sme dnes koncili o hodku skor,sda pytali kto chce ist a ja hned prva som sa hlasila 😀strasne ma bolia krize,ja nechapem normalne som musela si ibupr.dat.asi som prechladena a j menzes mam,tak asi preto 😕
isli sme na shopingy,ja som si nekupila nic,chcem ist bez malej so segrou si pobehat.potom ku segre,nas volala na madarsky a pak domov.som porobila poriadky v spajzi,v skriniach,som vyhadzala malej veci,co uz take mensie alebo zababrane.som jej dnes kupila body kratke asi 7 tam boli,pyzamka-dupacky my nosime,tricka s dlhym,asi 4ks a pancusky a podbradniky,strasne slinta,ale nechce ich mat na krku ani za nic.a teplacku take tie harem -viete ake,take siroke a so sirokym pasoma dole gumka 😀sa tesim z nich.
a malej sme kupili take na kreslenie,niekde mam link,neskor pohladam.je to take na zemi ,ako keby papier-neviem ako to opisat,a kreslis na to s takou fixou,ktora nepise inde,iba na ten papier a vymaze sa to tak,ze to musi vyschnut.celkom dobre,len nejak ju to nevzalo velmi,asi je este mala na take 😕som myslela,ze si bude cmarat,lebo niekedy si tak cmareme peroma sa vytesuje.ale dobre to je.jana dik za radu 😀 😀

apna
15. nov 2009

pam ja nerobim priamov morisone,ale vo fabrike,kde sa robi pre nich zradlo,pies,sausages,bacon a syry a tak...

mukky nemam daleko,asi 3km z domu,ale chodim taxikom,niekedy som zvykla chodit pesi,to mas za 20min,ale to som chodila na druhu poobede,a vecer po mna chodil p. a teraz rano je tma,nepojdem pesi a poobede po mna chodi.

a kdeste vsetky?preco tu nikto nepise? 😕 nikto nevari? 😀 😀 😀 ved nas inspirujte 😉

apna
15. nov 2009

http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servle...

tu to je

precosa vzdy tak rozpisujem? 😀 😀 😀

apna
15. nov 2009
mukky
autor
15. nov 2009

ahoj,som myslela ze uz neprides a sama so sebou ma pisať nebaví 😀

apna
15. nov 2009

no vidim,ze ta nebavi 😀 😀 co pozeras?ako sa mate?

mukky
autor
15. nov 2009

mame sa fajn 😵
a malej je uz dobre?mne maly zakaslal vcera raz a teraz 😒 a uz sa desim....

mukky
autor
15. nov 2009

🙄

apna
16. nov 2009

cafte,
co porabate?ja sedim,mala zaspala,dnes vstala o siedmej,ale este chcela spat,ale ona normalne zaspat,nevie polezat,furt naraba s rukami a dudlikom.uz asi jej ten dudlik skonci,nejak musim ju odnaucit,lebo to je nemozne.
aspon bude spinkat dv krat.urobila som jej polievku zeleninovu s maskom,taku hustejsiu aj jka si dam a stary ma este maso pecene.tak mam veget.vecer sa pustim do upratovania kuchyne,take poriadky si porobim so vsetkym a tak...pojdeme na nakup,lebo chladnicka total prazdna 😀 😀 😀

ake mate pocasie?tu je des,pada,chcela somist domesta,ale v takom pocasi 😕 na nervy a na depku a spanie

co robite?

pancake
16. nov 2009

caute. mam chvilu cas varim spenatovku dufam ze mi nezhori. 😀 😀

apna diky za ten link. my me bol v sobotu v toysoch hladat ,,prve ceruzky, a nic sme nenasli. chcela som ich kupit malemu pod stromcek. ale on aj tak vsetko dava do pusy. takze tieto tvoje vodove by boli lepsie. diky za tip. aj ich idem kupit. nech ma chalan radost.

apna opytaj sa nejakeho kolegu v praci co byva blizko pri tebe alebo prechadza cez tu areu kde byvas ty, ci by po teba nechodil. daj mu 5 liber na tyzden a hotovo.
mna takto bravali chalani pol roka. a moj p. zase vozi jedneho poliaka co byva pri nas. a nemusela som sa strachovat ako ist do prace. 😉 😉 😉

a baby tolko som zrala a zrala az mam pokazeny zaludok. tak som vcera skucala ako pes. a aj dnes. takze mam dietu. vcera p. robil placky a ja cely den v krcoch. no a dnes to iste. tak tento tyzden si musim dat pohov aby som sa zase na sviatky nastartovala. 😀 😀 😀

jankando
16. nov 2009

Cau Baby..

apna, pan...
carboot, nie je u nas v meste, ale vo vedlajsich je, uz davno som sa informovala.. 😉 baby vo volnej pisali, ze super sa da nakupit..som chcela, ale je to v leedsi a tusim i v halifaxe...najblizsie k nam..😉

apna..ako mala? uz lepsie?
Petkovi tak strajkuje to soplenie, raz hej, raz nic.. 😠 ale zajtra skocim tam na clinic...a potom tiez do shopu, plienky nam pomaly a isto dochadzaju..i mliecko..

Inak , i ja pozerala fotky , co mame vytlacene, a jaky bol baclak ten moj chlapcek a teraz taky chudunky sa mne zda, ale mamca hovorila, ze je tak akorat..ze ma fajne stehienka.. 😉 na spapanie.. 😝

fuj, ja sa cele dni len sladkostami prezieram, no vcera sme boli na superstar u bracha a svagrina varila knedlu a svieckovu...(inak by som to nedala do ust) ale dala tam kuracie, tak som zjedla.. 😝 😉
ja vobec neviem co budem varit..asi dlho nic.. 🙂
petkovi uvarim , ked vstane este tu cerv, sosovicu, zemiak, zltok..

jankando
16. nov 2009

nepozeram servitku..nemam napady..haha 😀 (na varenie)...(lepsie ked vidim ako to pripravuju..)

mukky
autor
16. nov 2009

čaute kočky 😉
čo robkate?ja som dnes varila len drobcovi,mala som od mamy navarene 😀

belehradské rezne:

Čo potrebujeme: 1 kg kare bez kosti , 5 vajec , strúhanka , Marináda: 1 lyzička soli , 1 lyžička vegety , 1 lyžička čierneho mletého korenia , 1 lyžička papriky , 1 lyžica kečupu, horčice, worčestra, 1/2 l vody ,2 dcl oleja

Bravčové rezne naklepat
Obaliť najprv v strúhanke a potom vo vajci.
Narýchlo opiecť z oboch strán.
Poukladať na plech a zaliať marinádou.
Piecť asi 40 minút vo vyhriatej rúre.

masova rolada:

1 kg mletého mäsa (bravčové, môže aj bôčik) zalejeme v miske 2,5 dl mlieka, osolíme,okoreníme a dáme aj trošku vegety. Túto zmes rukami poriadne vypracovať a nechať v chladničke cez noc. Potom si vezmem fresh-foliu alebo mikroten /väčšie mikrot. vrecúško rozrezať) a dám si na dosku. Navlhčím ho vodou a na to rozplackám mleté mäsko, tak tenučko. Z toho kilá sú dve rolády, čiže asi pol misky. Na túto placku rozložím plátky syra, potom na ne plátky šunky na to praženicu /jemnú zo 4 vajíčok na masle a troche petržlenu, čiže zase dám len polovičku,/ a potom len tak, cez prostriedok, pásiky červenej kápie. Posúvaním fólie roládu zvinieme ako riadnu piškótovu roládu. Dáme na plech jednu vedla druhej, trošku narastú, tak nie celkom pri sebe a podlejeme to vodou. Nedávame žiadnu masť. Pečieme zhruba hodinku. Vody netreba vela, mäsko pustí dostatok masti a týmto výpekom ju polievame kým nemá krásnu červenkavú chrumkavú kôrku. Je výborná aj teplá so zemiakovým pyré aj studená s chlebíkom. Mňam. Dobrú chuť...

Špagety s cesnakom

Suroviny: 400 g špagiet, olivový olej, 100 g masla, soľ, 4 strúčiky cesnaku, 200g tvrdého syra, petržlenová vňať, bazalka

Postup: Špagety uvaríme podľa návodu, scedíme, polejeme olejom a dôkladne premiešame. Na rozohriatom masle opražíme pretlačený cesnak, pridáme soľ. Špagety premiešame s maslom, polovicou postrúhaného syra a posekanou vňaťou a bazalkou. Pred podávaním ich ešte bohato posypeme postrúhaným syrom. Podávame ihneď.

pancake
16. nov 2009

ja obycajne rezne nerobim. len tieto belehradske. su omnoho lepsie a uplne sa rosypaju na jazyku. 😵 😵

ja mam pokazeny zaludok od prezierania, tak dietujem. 😢 😢 😢 😢 take mam krce ze az.... a ani neviem co by mi tak pomohlo.
dnes som bola v primarku /najlepsi obchodak tu v uk/ a mali tam hovno. iba 2 natelnicky som si kupila.

apna dik idem to kupit malemu pod stromcek. toto som presne hladala. 🙂 🙂

no a kedze mi je zle ako psovi tak nevarim a nestaram sa... nech vari p.... a nakazala som mu zeleninove rizoto aby mohol aj maly zajtra jest. 😀 😀 😀

pancake
16. nov 2009

a spenatovu polievku mame este aj na zajtra. s vajickom na tvrdo. 😉

mukky
autor
16. nov 2009

pride este niekto? 😎

apna
16. nov 2009

cafte,
mukky si tu? 😕 fajne receptiky,rezne fakt su super,minule som robila podobne a fakt sa rozpustaju na jazyku.este chcem vyskusat ako pan vravela,iba bujonom zaliat.a tu roladu urobim v piatok 😀 😉

pan aj mne by taku dietku trebalo, 😀,len bez tych krcov 😒.mas aspon veget veget od varenia 😀ja nevarim,ked mame tichu domacnost,vtedy iba pre malu 😀.a co si pojedla,ze ti tak jez le?
dobra je to vecicka na kreslenie,samko je starsi,mozno ho to viac zaujme.a super je to,ze sa nepopise a ani nic okolo.

jani mala uz lepsie,teda este zakasle sem tak,tak poriadne,ale uz nesopli,netecie jej z nosa,ale este jej pocut chrapcat niekedy,ked dycha.ale pomaly jej to odchadza,len na jak dlho....
a miso vzdy mi vravi,ze jej uteka prave ocko,uz som na nervy z neho,len vidis?vidis?pozri teraz...a ja nikdy nevidim...
ale aj mama mi uz povedala...no a teraz dnaska mi huci,ze ,ked jej nieco urobili pri poode,lebo ona mala taku smuhu od cela cez ocko dole a jeden kutik oka mala krvavy,asi mala prasknutu zilku alebo co ja viem co.

dnes som lahla ku malej a sme spali tri hodky,nechapala som normalne 😀 sme vstali,prisiel p z prace,sme sa najedli,isli sme na nakup a do obchodaku este jedneho ...nic sme nekupili ani..som chcela malej daco pekne..

mukky
autor
17. nov 2009

ahoj 😎
co mate zase tichu domacnost 😕 😀 😝

aku smuhu? ☹ mna maly dnes spal 4 hodky a ja necele 3 s nim,vsak co budem sama doma robit? 😀
my ideme v stvrtok ci piatok do madarska na nakupy na cely den sa tesim len keby ta chripka nebola 🙄 ,maleho ja nikomu nenecham tak dlho 😒 a mamu sme pozvali nech ide s nami

mukky
autor
17. nov 2009

ahojte,drobec spinka,a čo vy?
navarene mame,ale taku mam chuť na placky 😀 ,mnam,ale od mamy mi chutia najviac 😎 ,minule som si ich objednala a teda som si dala riadne do nosa 😀

apna
17. nov 2009

ahojte,
mukky nemame,len tak vravim,ze ked mame,takja vtedy nevarim..a vy ako?
mala ked sa narodila a akoju tahali kliestami,tak mala od tych kliesti taky sram cez celo,oko a licko a oko mala krvave dnu ☹ a hlavku mala taku petiahnutu,dakedy sme sa smiali,ze ajak v star trek 😝 moja zlata...

co mas navarene?ja nevarim,idem do mesta so segrou,daco kuk a si kupit nieco uz konecne ...aj malej mi treba este dlhe body pokupit...tak ideme sa ob liekat a nachystat....
vonku celkom ok vyzera,aj slnko svieti,ale to neznamena nic,lebo vyjdes von a kludne moze padat.vcera som isla lahnut a lialo,vstanem a svieti slnko vo velkom...
zajtra uz pridu svokrovci,celkom sa tesim,budem mat veget od laury trosku.... 😀 😀 😀