Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
18. nov 2009

uz spinka 😵 😔
juj o 9-tej by sa mi pačilo vstavať 😀 .zuzi a buntosil v noci ci len tak dlhsie spinkal?
s pipikom uz mate dobre? 😔

apna
18. nov 2009

cafte,ludia my sme vstali 10:45.mam nervy,ze som isla lahnut naspat ku malej,uz som mohla mat porobene,keby som vedela,ze tak dlho bude spat.no tiez pojde spat dnes asi kolo tretej az 😝

pan skus ho ulozit o hodku neskor.a keby si mala cas,tak mi prosim napis ako robis to quinno.

mukky no vidis,pospal ti dlhsie,ja som si dnes o siestej jak mala bola hore a mne sa tak nechcelo na teba normalne spomenula 😀 😀 vcera som uz odpadla.taksa namaka a este tak naobliekany a to aj vlete?a este 12-stky. 😝 dufam,ze ich aspon platia dobre...a este aj doma je pod papucou a musi makat 😀 😀 😀 segin chlop 😀 😀
ideme ranajkovat

mukky
autor
18. nov 2009

ja tiez ranajkujem 😀 ,teda super zdrave ranajky mam 😀 som mala chut tak co už 😀 konecne mi trochu chuti po par dnoch 😝 jem parkovu s horcicou a chlieb s maslom,voda 😀
maleho tak prisne zdravo stravujem a kukni na mna 😠 hanbim sa 😔
juj a klamem lebo rano som jeden jogurt mala na ranajky,som zabudla 😀 ,

dík ze na mna v noci aj rano mysliš 😀 😀 😀 😀

neni pod papučou 😀
teda naobliekyni su riadne 😝 on robi aj pri zeravych bramach tusim maju vioac jak 100 stupnov 😝
no a mal by robit zastupcu asi ale neviem komu tak sa vobec netesim 😝 vacsia robota 😝

no zaplatene....je to rizikove povolanie a myslim ze neni az tak zaplatene ale ako dobre no 😝

mukky
autor
18. nov 2009

čo ides jest? 😀
svokrovci sami pridu?aj spat tam budu?ci?ani neviem kolko mate tam v prenajme ten byt izbovy

pancake
18. nov 2009

mukky tak nezapal. mala som pravdu. uz si tu kresli. zobral mi ceruzky /to ma zakaz/ a robi sa ze nic. je ticho. tak vyuzivam situaciu. 😀 😀 😀
on v noci nevstava. ani raz. akurat ked sa zobudi o pol osmej, tak este v positielke mu dam malu flasu mliecka a potom si ho dam k sebe do postele a tam sa este hrame a rozpravame. trenuje slova. krasne mu to vzdy rano ide, tak mi rozprava tie jeho hatlaniny. 😀 😀 😀
dnes sa zobudil na vietor a uz sa aj naucil ze vietor robi fuuuuuu.
lepi sa to na neho. ale hlavne to zle,co nemoze. 😀 😀 😀

a popisal stenu!!!!!!!!!!!!!!!
do prdele
vcera odtrhol pol metra tapety v jeho izbe ked stal v postielke. v ramci nudy. 😖 😖 😖

mukky
autor
18. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,prepač 😀

apna
18. nov 2009

no ja mam kavu a dve hrianky tmave a mala mala jogurt s bananom a vlockami ovs.cesto kysne,maso sa dusi.urobim kolac nejaky,este neviem aky....
ja si dam fajne spiske parky,donesu 😀 hej no som si n teba spomenula,bo som musela vstat 😀 😀 😀
budu u nas spat,mame obyvacku a dve spalne,ta druha je sice mala ,ale da sa.
mala sa tu na mna skeri a zuby nikde.taka je vybita uz.... 😀
ty co varis?
sushi som este nejedl a neviem ci by som ochutnala,asi nie 🙄 idem kuk receprt

apna
18. nov 2009

pan no zlaty je maly 😀 😀 😀 napis miplease ako robis to quino.
idem asi vyzdobit izbu,vcera sme zabudli 😝

mukky
autor
18. nov 2009

mam doma cez kilo spisskych,donesiem ti?´my len tie jeme a ja som si porosila na dnes parkovu vynimocne 😝 ,ale bola nie velmi dobra,taka okorenena nejaka,uz nie je nic co byvalo 😝 ,moj kupuje u nich v bufete za listky tak stale donesie spiske a zamrazim,masla,bryndze,syry a podobne....niekedy sa mohlo aj maso,to sme mali stale kuracie prsia natrieskane a teraz uz to par rokov zatrhli 😝 a len udeniny sa mozu a to my velmi nejeme 😝 obcas ja kalinku,prazsku sunku,debrecinsku pecen,ja len take lakocinky 😝 ,hubu am fajnovu 😀

mukky
autor
18. nov 2009

ja nevarim nic,maly ma privarok este teply s jogurtom a cervenou sosovicou,zajtra na cestu mu rano uvarim asi cestovinky...
mm ani nevravel ze co budem varit tak ak n ieco bude chciet,urobim ale zajtra budeme cely den prec a jesta budeme tam ,tak asi preto nechcel nic na dnes,mozno si da syr a hranolky v rure,neviem,ja nic nechcem varene

pancake
18. nov 2009

apna guinoa robim presne tak ako pseno alebo cestoviny. len to dam do studenej vody a varim. pockaj kym ti to zmakne. vari sa to iba par minut. 5 mozes. a daj malo, lebo ti to napuci. ked to vypnem, tak to este necham v tej vode nech to dojde.
ja tak robim aj cestoviny. do vriacej vody dam cestoviny pockam kym sa voda znovu nerozvari a hned to vypnem. oni sa uvaria same v tej vode. prikryjem pokrievkou a za pol hodinu ked si spomeniem tak ich precedim. a nemusim pri tom stat. 😎 😎 😎 😎

no a tak zistis ze ta quinoa je hotova, ze uz to nebudes mat take male gulicky ale ti popraskaju a v nutri su take biele nitky. uvidis budes v soku ale maly to basti jedna radost. a je to zdrave. 😉 😉 😉

pancake
18. nov 2009

mukky nevies o nejakych pastelkach pre nase deti? aby boli hrube, kratke a neobsahovali toxicke latky????

lumistri
18. nov 2009

jeeeej pan maly je strasne rozkosny 😵

mukky neboj som ok, trosku na nervy zo vsetkeho, ale minule sme boli s babami na kavej v meste bez deti tak som si aspon na dve hodky oddychla.. a mm mal teraz 4 dni volno tak som nechavala vela veci na neho.. takze je to lepsie 😉

inac sme dnes von hodili rec o pipikoch a mi povedali ze este to nerobili ani jednemu z nich (obaja chlapci su starsi od nasho, jeden o dva mesiace a druhy o pol roka) no a ze sa to vraj do troch rokov neriesi, a ze ked to robia takym malym detom moze to znovu zarast a budu to musiet stahovat znovu.. ja uz neviem 😖

pancake
18. nov 2009

lumistri ale ked s nim nebudes robit nic, tak sa mu zapali ako mojmu malemu. to je uplne za jedno co budes robit.
aj ked mojmu sa to este nedalo pretiahnut a caka ho to este raz 😠 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢

jankando
18. nov 2009

Cau Baby,,

fuu..dnes busy day,,,ale som rada, ze sme ako tak zablahozelali Laure.. 😉

Pan, co to o predkozke, ci pipiku? mne nikto nic nevravel (midwifes, alebo health visitors) ani som nic nepocula a ja mu s pipikom ani nic nerobim..ksakru, dufam, ze ani nebudem musiet..ci ako to? uz nechcem pre neho ziadne bolesti, choroby..
Som si vydychla, ze uz mame pokoj na 3 roky s ockovanim.. 😝

APna..zatim nemame horucky, maly zvladol v pohode...to chdunutie pripisujem tomu, ze vtedy co vrackal vkuse, tak nic nejedol a par dni po tom tiez velmi nic nechcel..a mozno i tomu neustalemu chodeniu..normalne sa bojim, ze tolko sa cez den nachodi, ze ho nozky musia boliet later on.. 😠
A zvlast ked niekto pride, tak sa predvadza, tak chodi dokolecka dokola,p ovsetkych izbach...cukrus moj.. 😵 😵
btw..
apna...maly zaspal, len co sme dosli od vas, teraz sa prebudil, dala som mu mliecko, a pojdem ho okupat..
a este....Gaba mi volala, ze mam zavolat i P..ze sa este ozve presne, ze v ktorej to bude.. 😉

lumistri
18. nov 2009

no on to ma zatial v poho, ziadny zapal.. ked ho kupem tak mu to skusam stahovat, ale nejde mu to, takze to nesilim.. cika normalne a ma to ciste, tak budem cakat ako a ci sa to nejako vyvynie.. 😒

pancake
19. nov 2009

jankando ani mne nic nekazali robit s pipikom ale ked sme boli v oktobri na sk, na tyzden tak sa mu to zapalilo a boli sme v nemocke. a nedalo sa mu to pretiahnut.pretahovali to asi 20 minut a maly strasne plackal. no a bez uspechu.takze
sme sa s dr. dohodli ze mu to budem kazdy den robit pomaly ja, a ak to do marca nepretiahnem tak to spravi ona. zase s bolestou. 😢 😢 😢 preto ja volim tuto cestu teraz.
inak doteraz som mu nic nerobila. a ani teraz mi to bohvie ako nejde. 😠 😠 😠 😠 😠

a mam prvy monokel. dieta mi slahlo velky krem o hlavu. 😎 😎 😎

jankando
19. nov 2009

Pan.. 😀 😀
kukam ti do pasu a ze asi mna to tak o cca 2 mesiace caka..mono.. 😀

Kokos, ja nic neviem, ale vies , stale sa snazim aby tam mal cisto , okolo pipiika i pipik ako taky..ale nepretahujem..kua...musim sa este popytat sesternice co mala 3 chlapcov..lenze zase kebyze s aspytam tuna, tak ma isto odbiju, a pozru na mna ako na hlupanu, ze ake to zase praktiky zo slovenska donasam.. 😠 😠

No nic...vcera som dopozerala nejake casti servitky, ktore som zameskala..ale zatim ziadne insipiration.. 😠
Malemu dnes urobim tu cerv. sosovicu, zemiak a vajko..snad bude papat...

pancake
21. nov 2009

😉 baby kde ste vsetky? mukky ty si ochorela ci co?
asi sa to pokazil net, ze??

mukky
autor
21. nov 2009

nie nie som chora 😀 😀 😀

pancake
21. nov 2009

tak co nepises. nemam co citat. uz som zacala aj toho vaseho Jacka temu citat. od nudy 😀

mukky
autor
21. nov 2009

vecer pridem 😉

mukky
autor
21. nov 2009

pan ip precitana,takze dnes nic z teba 😀

pancake
22. nov 2009

ooooooo aku novu fotku si nahodila. to ja nemozem. uz som sa nemalovala 100 rokov. a ani tak skoro nebudem.
mi mame navarene, tak len oddychujeme s p.papapa

mukky
autor
22. nov 2009

ja sa nelíčim akurat doma ked som.. 😀 ,inak asi od 14 rokov pravidelne...je to moje hobby 😎 a baví ma to
som kukala video tvojho boya 😀 jaky zlatucky je a sikovny 😉 ,pan,ale mne takto kludne neposedi ani nepostoji...on lieta a beha. klude jedine v stolicke alebo v postielke prenosnej aj to nie dlho...
ani mojkat sa nechce na rukach,len rychlo dole a behat..ani von sa s nim neda byt bez kociara...nevie cupkat,beha ako raketa....
u nas vsetci v rodine vravia ze take dieta co tak beha este nezazili 😀

mukky
autor
22. nov 2009

pár receptíkov...

BRATISLAVSKÉ REZY

Upečieme dve piškóty po 6 vajec:
6 PL polohrubej múky
6 PL kryštálového cukru
2 PL teplej vody

Sirup:
20 dg kryštálového cukru
1,5 dl vody
uvaríme

Plnka:
22 dg kryštálového cukru
2,5 bal. Zlatého klasu
6,5 dl mlieka
uvaríme na hustú kašu ; miešame do vychladnutia, potom pridáme 1 maslo.

Spodnú piskotu natrieme marhuľovým lekvárom, vrchnú polejeme sirupom a natrieme plnkou. Vrch polejeme čokoládovou polevou

Exoticke parene buchty

Suroviny:
2 dcl mlieka
50 g drozdia
90 g praskoveho cukru
500 g polohrubej muky
1 vajce
50 g rastlinneho tuku - Hera
sol
2 pol. lyzice struhanej citronovej kory
pomarance
struhane orechy

Postup:
Vo vlaznom mlieku rozmiesame drozdie, pridame 1 cajovu lyzicku cukru a pripravime kvasok. Nechame na teplom mieste vykysnut. Muku preosejeme do misky - ziska tak vzduch a cesto bude lahsie a odstranime aj pripadne necistoty, pridame cele vajce, rozpusteny zvysok tuku, sol, struhanu citronovu koru a kvasok a zlahka vypracujeme cesto.
Ked je cesto hotove - nemalo by sa lepit ani na ruky ani na steny misky, prikryjeme misku cistou utierkou a nechame cesto vykysnut v teple.
Po vykysnuti odoberame z cesta kusky ktore plnime pomarancom - pomaranc predtym osupeme a z dielikov odstranime aj blanu. Ak je pomaranc velmi kysly, mozeme kusky obalit v praskovom alebo skoricovom cukre. Buchty poukladame na pariaci rost a vlozime do hrnca s vodou tak aby sa hladina vody nedotykala buchiet a parime asi 20 minut.
Druha moznost je poukladat buchty do vymasteneho hrnca alebo pekaca aby pokryli cele dno, zaliat ich vodou - hladina vody by mala byt asi 1 cm nad vrchom buchiet, nie viac a vo vyhriatej rure ''parime'' cca 20 minut. Hotove buchty posypeme struhanymi orechami s praskovym cukrom, alebo prelejeme ovocnou stavou, podla chuti.

Dobru chut

mukky
autor
22. nov 2009

cestoviny inak..

na studeno, ako šalát
Suroviny:
Cestoviny (špirály) 500 g
konzerva krájaného ananásu
4 lyžice kyslej smotany
1 lyžica majonézy
1 lyžica curry korenia
Zelený šalát, prípadne čínska kapusta
mladá cibuľka, resp. cibuľová vňať
Postup:
Cestoviny (špirálky) uvariť v osolenej vode s kvapkou oleja a vychladiť.

domace resanky...

Cesto:90dkg hladkej múky,9dkg kvasníc/2bal./10dkg práskového cukru,
3PL oleja,4-5dcl mlieka,sneh z 3 bielkov
Spracujeme cesto/nerobíme kvások-kvasnice rozdrvíme len medzi múku/ zo všetkých surovín a rozdelíme ho na 8 častí,necháme vykysnúť. Uvaríme plnku
Plnka:1Hera,25dkg kryštál.cukru,5dcl mlieka,2 čok. pudingy,2PL kakaa
Zo všetkého okrem hery uvaríme puding,potom do horúceho vmiešame heru a dáme vychladnút
Vy mastíme si plech,berieme kúsky cestá rozvaľkáme natrieme vychladnutou plnkou,vždy ked mame 2 dáme na plech a spletieme akokorbáč.Potom necháme ešte 15 min. kysnúť,natrieme povrch žltkami zmiešanými s olejom.
Na povrch:3žltka+trošku oleja/2lyžice/ Pečieme 15 min. pri 180st.C na vymastenom plechu

V mise zmiešať smotanu, majonézu, trochu nálevu z ananásu. Pridať cestoviny, ananás, jemne nakrájanú cibuľku (nemusí byť) a zmiešať. Pridáme natrhaný šalát a jemne premiešame. V prípade potreby dosoliť.
Na hodinu v chladničke vychladiť.

mukky
autor
22. nov 2009

Môj najjednoduchší, najrýchlejší a fakt rýchlo spapkaný koláč je: HRNCEKOVY

Všetko dávam rovno do misky:
2 hrnčeky polohrubej múky
1 hrnček kryštálový cukor
2 celé vajíčka
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka olej
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
2 hrste orechy (ktoré v mikroténovom sáčku popučim s valčekom na cesto)
Toto všetko zmiešam ručne, alebo v šľahači až na pekné cesto.
3/4 cesta vylejem na vymastený a omúčený plech, rozotriem a do zvyšku cesta pridám kakao, zase vymiešam a po lyžičke nepravidelne dávam na cesto (vznikne pekné mramorové cesto).
Môže sa dať piecť na 30 - 45 minút, podľa toho komu ako pečie rúra.
No a podľa sezóny sa môže pred pečením dať aj ovocie - čerešne, višne, jahody, marhule, alebo aj kompóty .....

pancake
23. nov 2009

mukky a keby si mi nejaky ten recept prisla aj urobit??? 😀 😀