Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
28. nov 2009

Nátierka z nivy s orechami

1/2 kocky mäkkého tvarohu
100 g Nivy
5 lyžíc mlieka
50g nastrúhaných vlašských orechov
niekoľko pekných jadier na ozdobu

Tvaroh rozmiešame s mliekom, pridáme nastrúhanú Nivu, premiešame,
zahustíme orechmi. Podávame na kolieskach rožkov a ozdobíme jadrom
vlašského orechu

Nátierka z Nivy s koňakom a orechami

100g rozmixovanej Nivy
100 g masla
2 lyžičky koňaku
40g jadier vlašského orecha
soľ podľa chuti

Maslo vymiešame do peny, pridáme rozmixovanú Nivu, koňak,
nadrobno posekané orechy a podľa chuti dosolíme.

Syrová nátierka I

150g syra (podľa chuti - Tehla, údený syr, Niva, Hermelín)
200 ml majolky
150 ml pochúťkovej smotany
2 strúčiky cesnaku (nemusí byť, podľa chuti)
petržlenová vňať na ozdobu
podľa potreby soľ (záleží od použitého syra)

Najemno nastrúhaný syr dobre rozmiešame s majolkou a smotanou, prichutíme cesnakom (soľou podľa potreby), ozdobíme petržlenovou vňaťou

Syrová nátierka II

100 g syra (Tehla, Niva, hermelín, údený syr...)
100g masla
1 lyžica horčice
1 strúčik cesnaku
mleté nové korenie
soľ

Rozmiešame maslo s horčicou, roztlačeným cesnakom, pridáme najemno
postrúhaný syr a dobre vymiešame, podľa chuti okoreníme a prisolíme.

Dobrú chuť

mukky
autor
28. nov 2009

Výborná nátierka
1 kg cibule, 1 kg červenej papriky, 1 kg zrelých paradajok, 10 strúčikov cesnaku, 6 ks feferoniek - pokrájať alebo zomlieť, variť asi 1 hodinu, potom pridať 2 dl oleja, 2 dl octu, 2 dl plnotučnej horčice, 15 dg kryštálového cukru, 1/2 sáčku preosiateho Deka ešte povariť, nechať trošku vychladnúť a rozmixovať. Horúce naplniť do zaváracích 3 dl pohárov a dať do suchého "dunctu", kto chce môže vysterilizovať.

mukky
autor
28. nov 2009

Budapeštianske rezne

karé
vajcia
soľ, vegeta
2-3 cibule
paradajkový pretlak
strúhanka

Karé naklepať, osoliť, obaliť v strúhanke, namočiť do rozšľahaných vajec,
upiecť na panvici v oleji – ukladať na plech na pečenie.
Nakoniec na zvyšnom oleji podusiť na hrubé kocky nakrájanú cibuľu,
scediť z oleja, posypať ňou mäso, okoreníme vegetou.

V asi 0,7 dcl vody rozrobíme 2 malé paradajkové pretlaky a touto šťavou prelejeme mäso.
Dáme upiecť.

mukky
autor
28. nov 2009

Cesnakové rezne

Potrebujeme: bravčové rezne asi 6 kuskov, 1l mlieka,hlavku cesnaku, soľ, hladku muku,sladku červenu papriku, olej na smaženie

Postup: rezne naklepeme, mlieko dame do hrnca so soľou a roztlačenim cesnakom. Pridame rezne a nechame 48 hod v tomto pacu. Potom zmiešame muku s paprikou a vtom obaľujeme rezne a smažime na horucom oleji. podavame s ryžou alebo zo zemiakovou kašou.

pancake
28. nov 2009

mukky co sa rozculujes? ved ty si ta zla matka ked nedas decku rezen a parky. lizatko a podobne ,,dobroty,,

apna
28. nov 2009

cafte,
mukky ale ja malej nic take nedavam,varim jej osobitne,nekorenim,sem tam ma hippku,do ruky jej davam korku z chleba ,mrkvu alebo take deske susienky,ale tie velmi nechce...a co jej dam trochu osladeny cajik iba rano,ked chcem aby sa napila tepleho...my na ranjky nemame mlieko..a ked na jazyk nieco sladke,ked my jeme,to tiez neriesim,zje z toho par omrviniek ...alebo ked my nieco jeme...
a nejedla nic nove,aspon nic ma nenapada,take o je ako predtym...hracky do ust nedava...nekuse..zo slin to nebude,lebo ma cele licka take...neviem co to moze byt,asi pojdem predsa len ku dr,ideme aj na ockovanie,tak sa popytam...

cesnakove rezne si uz robila?olko mlieka treba na 6reznov?vyskusala by som 🙂

no ja som dnes nesla do prace,lebo som vecer nemohla zaspat a potom sa mala zobudila a nechcela spat,salila sa normalne,o pol stvrtej zaspala a ja som ani neviem ako budik vypla a vstala som o pol desiatej 😠 som zvedava co mi povedia,ani minuly vikend som nebola kvoli navsteve.a laura dospavala do 11-tej 🙂som urobila halusky a isli sme malou do play centra ,ta sa deti vysalili a teraz spi...tak mam veget,ale treba mi pratat

mukky
autor
28. nov 2009

som vedla keby si ma hladala 😀

ap ja viem ze ty nedavas malej take veci...ja len ze som si mala kuk tu temu o ockovani tak ja ze ty kuk tu temu o tom,ze co teraz citam...

mukky
autor
29. nov 2009

ahoj baby,ako sa máte,kde ste?
drobec hají,mm siel cvicit...mám už veget

sunny čo je s tebou dievca?dufam ze dietko je zdrave a ste vsetci v poriadku...
lumi aj ty sa pridaj...este stale vysivaš?co teraz nové?

mukky
autor
29. nov 2009

ap kde si sa večer stratila?ako laurinka s chodenim? 😵 ,páči sa jej to? 😀

mukky
autor
29. nov 2009

ap a baby co zvyknete robievat na vianoce?klasiku?kapustnicu,salat a kapra?ja keby som nemala kapra,nemam vianoce 😀

apna
29. nov 2009

cafte 🙂
mukky isla som zdychat,som makala dnes,ale rano som oblecena a pripravena sedela na gauci a rozmyslala,ze kaslem nato a neidem,taaaak sa mi nechcelo.prsalo a kosa...no ale nakoniec som sla a ako som tam uz bola,tak som lutovala,ze som prisla 😝

no laura chodi uz smelsie,vsade za nami lezie 😀 ,behat este nevie,no ale staci tak,aj tak casto padfa na ritku,ju sanujem uz 😒
co si varila?ja som urobila salat,rezne ,polievku a kolac ten ,co minule,som sa cinilapo robote.
na vianoce-bobalky s makom,kapusnica,zemiaky nie salat a ryba,ale nie kapra...teraz budeme prvy krat sami...
uvidim,co a jak urobim,minule sme boli spolu so svagrom aj svokrovci prisli a svagrina je zo svidnika a oni robia aj hubovu"macanku"(tak to volaju),slivkovu omacku a daco s fazulou tmavou....

mukky neviem ci sa nevotriem ku vam vedla 😀 ,ked tu nikto nechodi 😖

mukky
autor
29. nov 2009

juj apna som nevedela ze si tu..idem ta docitat

mukky
autor
29. nov 2009

jaaaj ani my nehovor o mačanke 😀 tha ty neznas ze ja rusinka i ukrajinka? 😀 mnam 😀

teda ty si ale sikovna,nech si ta ten tvoj vazi...a riadne..

mukky
autor
29. nov 2009

a ked neprides do roboty sa nic nestane?nestiahnu ti z platu alebo podobne...a co teraz robis?balis tie kolace ci ako?
laurinka kolko krokov urobi sama?

mukky
autor
29. nov 2009

a ktory kolac si robila?

mukky
autor
30. nov 2009

už nespite tolko baby 😀
co dnes porabate?my pojdeme poobede von a asi aj na nakup,musim kuk letaky,ako stara baba 😀 😀

co ste kupili detom na mikulaša?

apna
30. nov 2009

cafte,my sme nedavno vstali,sme salenu noc 😝 akurat ranajkujeme a ideme von tu na parkovisko,bez kociara,som zvedava ci ma bude drzat za ruku.
som malej urobila zemiaky a masko s ruzic.kelom,ja ho neznasama ako cudne vonia,ze ked nebude chciet,ani sa jej nebudem divit.teraz sa mi na ovocie vyprdla,zjedla par lyziciek ale chleba so sunkou,tlaci o zivot 😀

ja som nekupila nic este...

pridala som nej.fotky 😝 kuk jakeho ma laura frajere pekneho 😉

adulik144
30. nov 2009

Ahojte
nakukla som do vašej temy, aby som sa trosku inšpirovala receptami. Tento tyzden mam doma manželika a budem potrevat nejake napady na rychle a chutne jedla. A vidim že sa tu najde vela receptov, ktore sa budu pacit jemu aj mne.

Inac ja som mikulasa uz vybavila asi tak, že starsej Terezke som povedala, že som Mikulaša poprosila,aby jej nenosil sladkosti (ved tie podostava od babiek a aj v skolke), ale radsej nech jej donesie nejake prekvapenie a mala Lucka tej je to zatial jedno. Kupila som kazdej plysove zvieratko na vankusiku a este im k tomu dam nejake ovocie a urcite viem, že im to tiež urobi radost a aby so nezabudla obidve maju radi ten mliecny rez-Kinder alebo Pingui, takze to bude jedina sladkost od naseho Mikulasa. 😉

pancake
30. nov 2009

apna ahoj. mala zlatukna, pekne fotecky mate. a ten napadnik je jankyn syn, ze? prave dnes som jej pisala.

mukky ja nemam este nic. ale ani neviem co by som tak mala kupit specialne. asi len nejaku hracku a poobzeram sa po nejakych sladkostiach. inak fakt neviem.

apna aj vy mate dnes tak krasne? zima ale slnko svieti nadherne. mam aj pradlo vonku. 😵 😵 😵

mukky
autor
30. nov 2009

caute nakuknem az vecer okolo 21 hodky,ideme papat a von
ahoj adulik

mukky
autor
30. nov 2009

adulík144 pekne si to vyriešila 😎 ,deti sa aj tak asi naj tešia hračkam...
a kludne sa k nám pridaj 😉

my sladkosti nepapáme ,tak som mu kupila hračky do vody,tomu sa iste poteší,viac ako rok som ho musela davať do sedatka do vane lebo chcel behať ako vzdy 😀 ale už asi mesiac pekne sedí a hra sa,a prvé ceruzky..myslím ze to bude stačiť a ostatné dostane na Vianoce
dostane ešte hračky od segry,našich a svokrovcov...i tak to ešte tak velmi nebude vnímať čo je mikuláš,len sa bude tešiť že čo mu to davame a prečo 😀

máme ísť aj na mikuláša z mm roboty,mne sa zda na nejake predstavenie este maličký..no uvidíme ,pojdeme a aspon si s mm zjeme balíček 😀 😝

mukky
autor
30. nov 2009

pancake a tie ceruzky si kupila nejake?ci nie?

apna pekna je mala 😀 ako narastla 😀 a ty taka suchtarka,kde ty prosim ta si pribrata? 😠

ty asi rada nosíš tie elastaky,či? 😀 ,vidím ze ich mas stale roznych farieb 😀 no vidis keby si bola tucna tak by si ich nemohla nosit..keby som si ich dala ja,by ma nezachranil ani sveter 😀 😀 😀 ani nic 😀 hurky by ysom bola jak vysita 😀

tak super tam na tych fotkach vyzeras,velmi pekne,moj styl obliekania ktory sa mi paci ale ja si ho nemozem dovolit 😝
no a laura tie obliecka co ma 😀 ,parada 😀

mukky
autor
30. nov 2009

fesaka ma llaurinka uz hej? 😀 takze mojho syna nechce hej? 🙄 😀 😀

a to svokra je tam na fotke?

mukky
autor
30. nov 2009

apna ked prides tak silno zakric alebo posli ip nech si vsimnem ze si dokvitla,ok?

mukky
autor
30. nov 2009

rychla bublanina

Spravíme sneh z 5 bielkov, pridáme 3/4 šálky práškového cukru, zmiešame, pridáme 5 žĺtkov, pridáme 1 šálku polohrubej múky a zľahka zmiešame. Dáme na vymastený a múkou vysypaný plech, posypeme 1/2 šálkou kryštálového cukru, dáme ovocie, posekané orechy a upečieme

mukky
autor
1. dec 2009

apna no nic,dnes uz asi nedojdes...skoda ☹

apna
1. dec 2009

cawes,tu som 😀

mukky
autor
1. dec 2009

tha fajn 😀

mukky
autor
1. dec 2009

so meres? 😀 🤐

apna
1. dec 2009

mukky suchtarka,to len dobre fotky ,co si?sak musis tu zmensovat, ta to dajak zostihli,ci co 😀 165cm a 78kg mam,tak od suchtarky strasne daleko 😝
elastaky lubim,keby som mohla,vzdy ich nosim 😀 ,to len musis si ku nim vziat niieco dlhe a volne,vies,zakryt brucho a zadky 😀

mukky a do tej bublaniny netreba pdp?a tie cesnakove rezne si robila?fakt treba liter mlieka na sest reznov? 😕

adulik,aj ty nam napis co teda varis muzikovi,inspiruj nas 🙂 masovy je?
na mikulasa ja nemam nic,ani neviem ci budem riesit,este to nevnima tak,ale asi nejaku hracku malu.tvoja je uz starsia,tak dobre si to vybavila 🙂

pan cau,ako sa mate?aj tu bolo slnko,ale kosa riadna.hej janin,je maly 😉na vianoce budete tu?

a na vianoce kupite detom ,take tie oblecka vianocne?tu maju vselijake prenadherne,aj doma?