Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
30. dec 2009

och a ked ta tu mam, mam problem.
neviem co nachystat na silvestra. oblozene misy, ocka a natierky uz su otrepane. a hlavne som toho akosi prezrata. dala by som si nejaku delikatesu.len neviem co. alebo mozno nejake nove kombinacie ociek .... 😕 😕

linka
30. dec 2009

ahojte,panci ja mám dva osvedčené jednoduché recepty po ktorých sa len zapráši,tak ak niekto bude chcieť,tak hodím 😉

pancake
30. dec 2009

lilnka sem s nimi. cakam ... 😕 😕

linka
30. dec 2009

ok,daj mi chvílku na písanie 😀 🙂

pancake
30. dec 2009

uz sa tesim. 😵

mukky
autor
30. dec 2009

som myslela ze tu ani nikto nebude tak som sem ani nekukla a sla rovno do netabuliek a vy takto ste ma sklamali 😀 😀 😀
ja mam oblecenie vyriesene,takmer do troch rokov mam nejake oblecka,vsetko mam od mojej milej drahej svagrinej z chorvatska..a asi aj teraz mi nieco da cez leto opat..ma chlapca 6 rocneho,2 a pol rocneho a dievcatko bude mat az v lete rok..tam je textilka a siju super veci a kvalitne,u vietnamcov a cinanov nenakupujem,som na nioch alergicka a to doslova..
plno veci mi dala aj s visackami co nestihli vynosiť..ja som usetrila desiatky tisíc sk..

mukky
autor
30. dec 2009

takze ja vacsinou dokupujem len body..

pancake
30. dec 2009

no mukky tak to mas super. aspon nemusis minat prachy za oblecko. 😎

pancake
30. dec 2009

ale ved body sa da zohnat maximalne 1 a pol roka do 2.rokov. potom uz vacsia velkost nie je. 😕 😕 😕 a to nosime teraz. 😖

mukky
autor
30. dec 2009

ano,som jej velmi vdacna...uz postupne nakupujem nejake hracky co im v lete dam ked pojdeme k moru a sa tam stavime..a malej oblecko nakupim,to sa vytesujem pre dievcatko kupovat,aj neterke ked som teraz kupovala na vianoce 😀 no a nikdy nechcela ani korunu ...ale uz jej chcem dat aj nejake financie,nech pokupi detom co treba..

pancake a vies kde som ta stretla v akej teme kde sme sa zacalki rozpravat od vtedy,teda si pisat,hadaj 😀

pancake
30. dec 2009

to je zly sen. moje dieta sa prave zobudilo po 30tich minutach spanku. 🙄 🙄 🙄 a uz krici.....
tak asi budem musiet koncit. 😠

linka
30. dec 2009

SYROVE CHUTOVKY:

cesto: 360g polohrubej múky,1 prášok do pečiva,50g masla,200g strúhaného syra,250ml mlieka,1KL soli
plnka: 100g strúhaného syra,vajce na potretie

Zmiešame múku s kypriacim práškom,soľou,syrom a maslom,postupným dolievaním mlieka vypracujeme cesto,rozdelíme na 2 časti,potom každú časť rozvaľkáme a posypeme polovicou syra,ktorý máme na plnku,zrolujeme,potrieme vajcom,pokrájame na trojuholníky a môžeme posypať sezamom,makom...,pečieme do červena..

pancake
30. dec 2009

neviem. ale bolo to este pred touto. a pisali sme si aj v julovkach, nie?
co ta chyta nostalgia na konci roka 😀 😀 😀

mukky
autor
30. dec 2009

a mám nove foto kto nevidel...učes a lá šerblík 😀 😀 🤐

apna mala je zlatunka 🙂 🙂

apna
30. dec 2009

cawte a ja tiez som myslela,ze nik nebude 😀

mukky
autor
30. dec 2009

nie nechyta 😀 len som minule rozmyslala.... 😀
v teme uz neviem presne,ale si pisala tusim ako robis hostinu..ze plno jednohubiek rozkov nakrajaš a urobís do mís rozne nátierky 😀 nepamatas? 😀
a prave v julovkach ja som ta nejak neregistrovala...a je to pre mna nudna tema,neviem..taka nemastna,neslana.. 😔 😔 .len minule som citala spatne co a kedy asi robil moj krpcek ked bol malinky 😵

apna
30. dec 2009

pan ani moja nechce poriadne spat,vcera pol hodku za cely den a ets eaj v noci strajkuje ,och...to je na nervy,to len mukky ma spachtosa zlateho

mukky
autor
30. dec 2009

ja už som mohla skoro 2 hodky spať ,sakra s vami 😀 😀 😀 😀

apna
30. dec 2009

aj ja urobim asi len nejake pomazanky,chlebiky,ocka...
a budem robit kapustnicu a holubky asi, a nepeciem,iba ak rozky z listkoveho a mozno trasenu tortu

mukky
autor
30. dec 2009

vcera sme spali 4 hodiny 😀 😀 🤐 a v noci spi tiez pekne..

apna
30. dec 2009

dobre to mas mukky dobre s malym..zavidim 😀

mukky
autor
30. dec 2009

posli mi tu lauru,prevychovam ju so savierkom 😀

linka
30. dec 2009

zabudla som napísať,že z prvého receptu nám vyjde 40 kúskov 😉

a ten druhý

SYROVE KOSICKY

na 60ks potrebujeme:

1 balíček lístkového cesta,250g tvrdého syra,200g anglickej alebo oravskej slaniny,1PL kečupu,1 vajce,1 kyslá smotana a papierové košíčky

Lístkové cesto na tenko vyvaľkáme a vykrojíme z neho kolieska o priemere 5cm,vyložíme nimi košíčky a plníme.
PLNKA: smotanu zmiešame s vajcom,kečupom,syrom a slaninou a malou lyžičkou kladieme na cesto v košíčku,košíčky ukladáme na plech 3-4 v jednom rade,pretože syr sa počas pečenia nafúkne,upečieme do zlatista,dobrú chuť !!!! 🙂

pancake
30. dec 2009

ja kaslem na pecenie. len vylozim nohy a hotovo. len tie ocka mame stale tie iste, a aj obl.chlebicky... 😝 aj natierky, preto som chcela nejaku delikatesku. co by som si zobkala. 😀 😀 😀
baby koncim. babo uz je prebalene ale zobudene. tak sa ideme hrat.pa 🙂

linka
30. dec 2009

tak dúfam,že som aspoň trochu pomohla 😝

apna
30. dec 2009

linka fajne receptiky,tie kosicky by som skusila ...
mukky hned by si mi ju posielala naspat,keby si nemohla dospavat cez den 😀 😀
zato moj stary fajne spi,teraz vstal 😠

mukky
autor
30. dec 2009

ja som povodne nic nechcela robit na zajtra..este mame kolace z vioanoc,pol hrnca kapustnice a vcera mm dojedol zemiakovy salat 😝
ale on chce robit sunkovo syrovu rioladu z listkoveho cesta 😝 s,e ,ali teraz slimakov to je to iste,asi je hrdy na to hze to vie robit 😀 😀
a cesnakovu natierku chce robit na jednohubky..asi pol tatarskej sa vymieša s nastruhaným tvrdym syrom,pridá sa vééla cesnaku pretlaceneho,upozornenie pre apnu,stači takych 5 stručkov 😀 ,ja este na zjemnenie pridavam asi jednu lyzicku kyslej smotany,ale nemusi bytť..niekto tam este pridava aj vajicko na tvrdo na kocky,my eeee

mukky
autor
30. dec 2009

a este aj z trasenej torty mame 😝
ja som po veceroch skor jedla sladkosti z delikatesy,obchodiku 😀

mukky
autor
30. dec 2009

apna malemu sa pacilo na lyzovacke,dosiel utahany ako vol..a kupil mi taku malu ovecku v suveniroch,uz je v kuchyni 😀 😀 .len som ho zdzubala ze na co 😝

apna
30. dec 2009

aj ja budem robit cesnakovu,ja davam majonezu,syr aveny,trochu masla ,aj vajicka a kyslu uhorku a cibulu 😀 ,cesnak a este rybaciu,mozno urobim tuniakovu a bryndzovu...

mukky chlebiky som robila teraz na ranajky a namiesto struh.syra som dala nadrobno cibulu posekanu 😀 a syr platkovy 😝