Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

majaxy
29. jan 2010

Môj už sa naučil pol ročný, ale s chlapcami je to iné, vieš to kontrolovať 🙂 🙂 🙂

mukky
autor
29. jan 2010

ahojte,teraz som vstala 😝 som mala migrenu opať 🙄 ...ja neviem ci to je horrmonmi či čo..2 roky som nebrala ziadnu tabletku od bolesti a za posledny polrok hadam uz 10 🙄 ,na hlavicku,na brusko 😔 .mám pocit ze je to od kedy som prestala kojiť..
už som len cakala vecer kedy príde mm z roboty..este som mu rýchlo uvarila rezance na sladko s poprazenou krupicou a masielkom a sla som si lahnuť...

idem Vás dočítať

mukky
autor
29. jan 2010

majaxy bilika?to je ako šerblík?teda nočník? 😀

no hej,volakedy to tak byvalo ze take male deti davať na nočník 😀 dnes je uz vsetko inak..
no sranda ze ked ho zbada dava si dole puncosky alebo nohavice 😀 ale sadnut nechce 😀 zeby chcel piskat na stojaka??? 😀 😕
bobačik nechce sediet..davam ho na serbel na posteli rano niekedy ked vstane,aj cez den...ale sa mu to nepaci,je to nuda sedieť 😀 musim mu robiť sasky a zabavat ho a držat ho tam...ale este nikdy nič tam neurobil..ale mám pocit ze aj vie ze s atam moze piskať..neviem no..ani mamku este nevidel piškať do nočníka,len na wc spolu chodíme 😀

mukky
autor
29. jan 2010

adulik na "Baške" je super,mozem potvrdiť,sme tam sli jeden den na nákupy 😀 a na výletík a tie zmrzliny,obrovske kopceky 😀 ,to ja milujem..aj na starej sme boli pozrieť,svokrovci tam chodia tiež,zvacsa v septembri
a na "šibeniku boli tusím naši aj so segrou a s mm jej a malou ked my sme boli na Malinskej..aspon mám ten pocit,musím sa zajtra spýtať,mi to nejak vypadlo kde boli 😕 😕

aj na Malinskej je suprovo super,my sme denne boli von do polnoci,na korze,na zmrzke,kave,na pizzu a vecere 😀 aj s drobcom samozrejme 😔 ,pozoroval nocny zivot,to on je rád v kociari aj hodiny,len sa nesmie dlho stať..no a kede bol unaveny tak zaspinkal..a potom sme ho uz doma len prelozili...

mukky
autor
29. jan 2010

Malinska je tiež na ostrove Krk,cesta nam tam trvala 7 hodín,ale my este mame v chorvatsku svagrinu,tak sme sa aj tam stavili cestou tam aj spať
uz nech je leto 😉

mukky
autor
29. jan 2010

pancake som myslela ze ohladom maleho,ako mu je..nie apnu..chyba v príspevku..

mukky
autor
29. jan 2010

apna co si nechtiac odoslala? 😕

blabola
30. jan 2010

ahoj,

nestiham moc docist.. mukky - tak to verim, ze tchan upekl kachnu doslova "do zlatova" 😀 😀

tuten muj prispevek bude mozna tak trochu mimo misu, ale co kdyby se to chytlo? jelikoz se tema jmenuje "a vselijake zlepsovaky" jeste jsem vam chtela napsat jeden "staronovy" uzitecny zlepsovak, ktery pouzivame s manzelem k organizaci spolecneho casu – zejmena navstev atp. (jelikoz se nam stavalo, ze jsme oba zapomneli, ze ten druhy nekoho pozval nebo prijal neci pozvani a pak jsme se zaroven ptali: "tos mi vazne rikal/a? to si nepamatuju." 😀 ) a zaroven nakupni seznam, dostupny nam obema prostrednictvím google calendaru.

mivala jsem rozpacity pocit, kdyz mi manzel volal do prace, ze me vyzvedne a rovnou sjedeme nakoupit - potesilo me to, ale vedela jsem, ze seznam toho, co mam nakoupit, mi visi doma na lednicce, a ze urcite na neco zapomenu 😖 . kdyz jsem nechala nakup az pote, co jsme oba dorazili domu, tak se nam zase ani jednomu nechtelo vecer nikam trajdat. v sobotu manzel obcas chodiva do prace a to zase neni k tomu, abych tahala sama baliky vod nebo 10kilovku kockolitu. tedy jsem vyuzila doplnku google nazvaneho ukoly (laborator). je super, ze se muze mrknout i manzel ze sveho pracovniho pc a muze nakoupit i sam bez me asistence dle vytvoreneho seznamu.

jak na to: nejjednodussi postup je vytvorit jeden spolecny kalendar, do ktereho vstupujeme oba z kterehokoliv pc pres jeden mail a jedno heslo. kalendar vytvorite na teto adrese: http://www.google.com/calendar/render - zridit jeden ucet a v sekci ukoly vytvorite nakupni seznam. pak uz se jen prihlasujete rovnez na teto adrese. jak vyuzivat diare uz netreba komentovat, je samozrejme mozne vytvorit kazdy svuj vlastni kalendar a tam zapisovat sve vlastni sjednane schuzky a spolecne je nasdilet, ale ukoly bohuzel nasdilet neumim, proto ten jeden ucet 😉

asi to lze nasdilet, ja umim nasdilet jen kalendare, ale to je jiny salek kavy, tak kdo by vedel jak nasdilet ukoly s radou rychle sem, ja se rada priucim. a jestli vam to prijde zcestne, klidne mi to napiste, ja ustojim i kritiku 😉 no je jasny, ze kdyz nejde pc a internet, jsme proste v pytli a je treba improvizovat 😀 😀

mukky
autor
31. jan 2010

ahojte 😎
blabola 😀 musím si to precitat este raz , aj na ten kalendar mrknut neskor 😀 ,aj na mna nejak zlozite na prvý krat 😀 ale zaujímave..
a písať mozme o hocičom,ved je to aj v teme napisane..a preberame tu od jedla,detí - po sex a chlapov všetko 😀

ja pijem svoju "rannu kavičku",drobec lieta hore dole tak neviem ako sa zdržím dlho 😝 ,mm spí po nočnej..
dnes asi nikde nejdeme,len mm pojde s krpcekom von kym ja budem variť..
konečne nasnežilo včera aj dnes 😵

mukky
autor
31. jan 2010

pár receptíkov pre inšpiráciu 😉

HERMELÍNOVÁ POCHOUTKA

Suroviny:

1 hermelín

máslo

prášková a čerstvá, nadrobno krájená paprika

hořčice, sůl, lisovaný česnek

Postup:

Hermelín rozkrojíme podélně. Obě půlky vydlabeme a hmotu smícháme s máslem a ostatními přísadami dle chuti. Naplníme zpět do „hermelínových mističek“, spojíme, zabalíme zpět do původního obalu a necháme v lednici ztuhnout.

Krájíme na plátky nebo na trojúhelníčky. Tuto dobrůtku můžeme použít jako součást obložených mís, talířů apod. Pochoutka bude ještě chutnější, když dno „mističek“ ještě před naplněním lehce potřete hořčicí a vyložíte šunkou, či jiným salámem - fantazii se meze nekladou.

OPINKY Z TROUBY

Suroviny:

několik krajíců staršího chleba

Máslo (nebo margarín)

strouhaný eidam

cibule

mletá paprika





Postup:

Krajíce chleba lehce namažeme máslem, naskládáme na plech, posypeme strouhaným sýrem, najemno nakrájenou cibulkou a posypeme mletou sladkou paprikou. Dáme zapéct do trouby, až topinky zrůžoví (10-15 min.) a ihned teplé a křupavoučké konzumujeme.

PIZZA - rychlá, z jogurtu

Suroviny:

1 bílý jogurt

1,5 kelímku polohrubé mouky

1/2 prášku do pečiva

1 vejce

špetka soli

Postup:

Všechny suroviny smícháme, dáme na kulatý plech vyložený pečícím papírem a zdobíme surovinami, na které máme zrovna chuť

SÝROVÝ SALÁT
200 g sýra Eidam, 100 g sýra Niva, 1 cibule, 1 červená paprika (může být i sterilovaná), lžíce oleje, česnek, majonéza, bílý jogurt. Nakrájenou cibuli osmahneme krátce na oleji. Do jogurtu vmícháme prolisovaný česnek, zjemníme majonézou. Sýr nakrájíme na kousky, přidáme orestovanou cibuli, na nudličky nakrájenou papriku. Promícháme a necháme několik hodin odležet.

SÝROVÉ KOULE
250 g nastrouhaného sýra, 100 g nastrouhaného měkkého salámu, 60 g másla, 1 lžička sardelové pasty, 2 nastrouhaná vejce, trocha hořčice. Máslo utřeme se sardelovou pastou, hořčicí, vmícháme ostatní suroviny. Tvarujeme koule a obalujeme ve strouhaném sýru, necháme v chladu ztuhnout.

SÝROVÉ HRANOLKY
Do hlubší vymazané nádoby rozložíme 450 g mražených hranolek a posolíme je. 4 žloutky smícháme se 2 lžícemi hl.mouky, 100 g strouhaného sýra, trochou soli, 100 ml mléka, 200 ml kysaná smetany a sníh z bílků. Vylijeme na hranolky a pečeme asi 15-25 min
;&

blabola
31. jan 2010

ahoj mukky, pekne odpoledne preju,

nj - jak jsem rikala, treba byl "kaledar s nakupnim seznamem" mimo misu 😉 tvoje recepty uz mam ulozene a uvazuju, ze pizzu z jogurtu zkusim k veceri. napisu sem recept na rychly karlovarsky knedlik, ktery se hodi k pecenemu masu - mnozstvi je cca pro 3 osoby:

ingredience:
30g masla
50g hrube mouky
250ml mleka
3 starsi rohliky nakrajene na kosticky (kdyz nemam, krajim i opravdu tvrde, pripravene na strouhanku 😉 )
2 vejce (oddeluji zloutek a bilek)
pokud knedlik pripravuji k zeli nebo ke spenatu, pridavam i nasekanou petrzel-kudrnku

postup:
nakrajene rohliky vlozime do misky, rozpustime maslo a vychladle zalijeme mlekem. pridame zloutky, osolime (pripadne pridame pokrajenou petrzel) a nechame vsaknout do nakrajeneho peciva. Z bilku usleham tuhy snih. Kdyz pecivo zmekne, pridame hrubou mouku a uslehany snih. Vypracuje 2 sisky knedliku (jsou dost mazlave), ktere zabalim do potravinove folie, aby mely hezky tvar a vlozim i s folii do vrouci vody. varim 15-20 minut.

mukky
autor
31. jan 2010

ahojte ja len na skok,ideme trosku pred blok vymmrznut je plno snehu 😎
blabola vyskusaj a daj vediet ake bolo cesto,ja som chcela skusiť zajtra robiť...
a napíš nieco o sebe ak chces 😎

večer okolo 21 hodky som tu ako na koni 😀

blabola
1. feb 2010

dobre ranko preju!

to mukky: moc te nepotesim, jeste jsem pizzu nezkusila, k veceri bylo ohrivane od obeda 😒 ale rada bych dnes, tak napisu vecer, jak to dopadlo.

tak neco o sobe:
napada me, ze bych mela vstat, uklonit se a rict: "dobry den, jmenuji se cecilie a prijela jsem za vami ze stribrne lhoty" a nebo "ja jsem muzikant a prichazim k vam z ceske zeme" 😀 😀 ja si delam samozrejme legraci 😉 . v souladu s takto tematicky zalozenym webem vam o sobe reknu, ze mi je 31 a tady na MK jsem vytvorila jedno vlakenko o adopci, protoze jsme s manzelem pred 2 lety podali zadost a mela pocit, ze mam stale malo informaci a moc dotazu.

mam rada 🙂 :
sveho manzela, cukrovi a vubec recepty od babicky, tradicni (a lety ozkousene) recepty a vychytavky do domacnosti, vikendy na vesnicce, odkud pochazi mm, sem tam nejake rucni prace, vanoce/velikonoce/narozeniny v sirokem rodinnem kruhu (mem nebo mm) s rodici, babi, dedou a vsemi tetami a strejdy a sestrenicemi, bratranci, svagry a svagrovymi (a jejich detickami), prijemne filmy, divadlo jary cimrmana a hudbu (nejradeji rock, ale vyjma dechovky se v snad v kazdem zanru najde neco peknyho) a samozrejme naseho kocoura. 😵 😵

nemam rada 😠 :
jak jsem vyse uvedla - dechovku 😅 , sebelitost (spis utapeni v ni, nemam nic proti, kdyz si nekdo postezuje, aby si odlehcil 😉 ), bezndejne nic neresici vykriky "jak se to, proboha, mohlo stat?", v souladu s tematem tohoto webu - vyroky nezasvecenych lidi ohledne reprodukce - politici: "doslapneme si na bezdetne" (jako by si to vetsina bezdetne populace prala) - ostatni nezasvecenci: "tak zkuste umely" (mysleno oplodneni - jako by to bylo zkouset si obleceni nebo objednat si internet na 3 mesice na zkousku a zejmena, jako by to bylo plosne reseni) a ve finale: "tak si nejaky vezmete" (mysleno detatko a adopce - jako kdyby to byla houska na krame)..

zuzulatko
1. feb 2010

AHOJTE ženy,

chcem vas poprosit o pomoc. Idem piect tortu, narodeninovu, pre 71 rocnu zenu.
neporadite mi ?

Dakujem 🙂 moc moc :-*

blabola
1. feb 2010

ahoj zuzulatko,

smi pani sladky? pokud ano, doporucuju "dort na lzice", ktery jsem objevila na weweweteckareceptyteckaceezet:

ingredience:
3 zloutky, 3 lzice cukru krupice, 3 lzice varici vody, 2 lzice oleje, 3 lzice polohrube mouky, 2 lzice kakaa, 1/4 prasku do peciva, snih ze 3 bilku

krem: 1 tvaroh, 100 g masla, 100 g cukru, zavarenina
poleva: 2x ledove kastany, 1 lzice ztuzeneho tuku

postup: zloutky, vodu, cukr a olej utreme, pridame stridave snih z bilku a mouku s praskem do peciva a kakaem. lehce promichame a upeceme v dortove forme. upeceny korpus pomazeme zavareninou, naneseme tvarohový krem, uhladime a polijeme polevou z ledovych kastanu. Povrch muzeme zdobit ovocem, orechy apod.

krem - postup: utreme maslo s cukrem a zasleheme tvaroh.
poleva - postup: ve vodni lazni rozehrejeme ledove kastany s tukem a promichame dohladka.

pokud nesmi sladke - pak doporucuji slany dortik - ten jsem tu urcite uz videla v uvodu diskuse (ja tedy napisu, jak ho vyrabim ja):

ingredience: toastovy chleb, ochucene pomazankove maslo (davam radeji na vrstvy stejne prichute a nebo jednu bez prichuti a druhou ochucenou), salam, sunka, syr (platky), zelenina (co oslavenec rád) a fantazie

postup: do obvodove formy na dort (spodek nepotrebuji - slouzi jen, aby bylo krasne kulate - pokud udelas hranaty dort, nemas co zkazit 😉 ) poskladam toastovy chleb namazany pomazankovym maslem, na nej dalsi vsrtvu az je cele zakryto. odstranim obvodovou formu a cele pomazu slaboulickou vrstvou pom. masla., cely dort oblozim i po obvode sunkou nebo platkovym syrem. z dalsich ingredienci tvorim rulicky/kvitecky a pripichuji je paratky ke korpusu. nekdy zdobivam pomazankou z majolky (napis atp.)

variace na recept a hodne inspirativnich obrazku je na strankach weweweteckamimibazarteckaceezet

zuzulatko
1. feb 2010

ahojky blabola,

dakujem moc. Idem kuknut 🙂

blabola
1. feb 2010

dobry vecir,

jen pisu, ze pizza uz je v troube, voni naramne, testo se mi delalo dobre a je to opravdu rychle, jako na kolac, jen o neco pevnejsi konzistence - napisu jak jsme si pochutnali 😉

blabola
1. feb 2010

tak tedy:
prave jsme se najedeni odvalili do obyvaku. bylo to opravdu dobre, pro priste snad jen testo rozetru do vetsi formy, aby bylo tenoulinke 😉

mukky
autor
1. feb 2010

ahojte dámy 😎
idem Vás dočítať....

mukky
autor
1. feb 2010

blabola tak nech vám to s manželom všetko výjde ako si prajete..ak chces ,mozeš mi dať link na tu tému,nakuknem ak možem..

máš rada dobré veci 😀
ja nejak nemusím country 😝 -ale len určité pesničky..taká shania twain sa mi páči..inak sa mi páči každá hudba,aj vážna..dychovka kludne 😀

takže pizza bola dobrá hej?ja som dnes nevarila nič,som trosku dietovala a mm je celý den takmer u mojej babky,tak jedol tam..varila som len krpcekovi hustu polievočku,no ale spýtam sa mm či mám spraviť zajtra tu pizzu,len zajtra sa pojdeme najesť von..

mukky
autor
1. feb 2010

zuzulatko ahoj,neviem ci chces nejaku zložitu alebo jednoduchu??trasená je rychla a užasná 😀 ,alebo niečo taketo rychle a lahké..

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22274

Jednoduchá Pavlova torta
Potrebujeme:
6 bielkov, 300g práškového cukru, 3 PL kakaa, ½ tabuľky čokolády, 1 ČL octu, šľahačka, kyslejší druh ovocia

Ako na to:
Ušľahajte bielky, pridajte po lyžiciach cukor, zmiešajte preosiate kakao, čokoládu na kúsky a ocot. Na okrúhlu formu na pečenie dajte papier na pečenie a vylejte hmotu. Rúru vyhrejte na180 °C vložte do nej tortu a stiahnite ju na 120 °C. Pečte asi 1 hod. Vyklopte a nechajte vychladnúť. Na vrch dajte šľahačku ovocie a postrúhanú čokoládu

Jednoduchá banánová torta

1 piškótový korpus, 2 až 3 banány, čokoládu na varenie. Krém: 0,5 l mlieka, 2 vrecúška kakaového pudingu, 3 až 4 lyžice cukru, 200 g stuženého tuku na polevy (napríklad Palmarin). Jahodový, alebo marhuľový džem.

Najprv si pripravíme krém: uvaríme si puding z mlieka, dvoch kakaových pudingov a cukru. Pokým je puding ešte teplý primiešame stužený tuk a necháme vychladnúť. Piškótový korpus rozkrojíme na dva pláty. Na spodnú časť natrieme jahodový, alebo marhuľový džem, časť krému na ktorý poukladáme kolieska banánov a zvyšok krému. Zakryjeme druhou časťou korpusu. Tortu polejeme čokoládou a ozdobíme šľahačkou.

alebo..
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5027

mukky
autor
1. feb 2010

blabola a čo si dávala na pizzu?
ja lubim na pizzi tuniaka alebo sardinky,na to slaninu 😀 ,vela cibule,cesnak,šunku a kukuricu..kua ale mi škrka v brušku 😝 🙄 😔
ale už je dole -2,5 kg 😵 😵 ..teda že už,ešte len 🙄 ,to je este nič..

mukky
autor
2. feb 2010

ahojte,nikde nikto?

blabola
2. feb 2010

dobre dopoledne!

to mukky: nevim, jestli tema o adopci bude zajimat i ostatni, ale urcite muzete mrknout, vzdyt to je verejne pristupny server a aby se mohli mrknout i ostatni bylo mym zamerem 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pizza byla se sunkou, zampiony syrem a olivam a byla moc dobra 😝 😝 - s tunakem jsem jeste nezkousela, to je dobry tip. vyzkousim priste.

ad oblibene: nj - country taktez nemusim, i kdyz texas mam rada (napr. summer son), nebo anastaciu (napr. sick and tired) a pak corrida nebo starsi colorado od kabatu to se mi libi (ale to zas asi nebude ciste country, ze? 😀 ) shaniu muzu taktez. folk mi neva napr. v podani vlasty redla. jj - nektera vazna je pecka - mame par velmi oblibenych - napr. verdiho sborovou pisen zidovskych otroku z nabucca nebo z aidy opus arte, carmina burana od carla orfa, samozrejme smetanovu mou vlast - vltavu (jako mensi mi tatka poustel prazsky jaro, kdyz davali v telce) a taky dvoraka - rusalcinu arii o mesicku i kdyz jeji cenu jsem tedy doznala az po zhlednuti filmu ridic slecny daisy. no o hudbe bych mohla psat koukam do nekonecna. ale dechovku fact jen na zabavach, ale je fact, ze po par sklenickach tancuju na vsechno 😀 😀

k tem kilum - ja ne, ze bych chtela shodit, to spis naopak, ale hybat bych se mela - sedave zamestnani a pohyb kde nic tu nic - tak jsem si dala skoronovorocni predsevzeti, ze budu cvicit a musim se pochvalit, ze kazdy den provadim svych 30 prostocviku 😉 jenze s detickami to je asi ouplne jiny kafco.

lussy23
2. feb 2010

Ahojte. mám malý problém. Spolužiačks robila v škole taký dezert do súťaže. A urobila takú omáčku. Bolo tam mango, marhuľový džem a želatina. Na koniec sme to mohli zjesť. Tá omáčka bola výborný, kyslá a tak som si kúpila mango. Lenže , to mango bolo sladké ako jablko.
Prosím vás, neviete, čo s tým mangom mám spraviť? Je škoda to vyhodiť, nepoznáte nejaký koláč alebo podobne?

blabola
2. feb 2010

ahoj lussy 23,

me se stalo neco podobneho mezi svatky, manzel kupoval ovoce a koupil mimo jine i 3 manga, jedno jsme snedli, ale nebylo to ono, tak jsem udelala zapecene palacinky s mangem polite karamelem:

ingredience:
testo na palacinky: mleko, vejce, hladka mouka (muzes i spetku soli)
na pomazani: merunkovy dzem
na napln: cca 25g masla, 2 manga, citronova stava (z 1 citronu), krapet konaku, cukr dle chuti
na karamel: 3 lzice krystaloveho cukru, 2 lzice vody

postup:
z testa jsem upekla palacinky. v hrnecku jsem rozehrala maslo, manga jsem oloupala a odrizla od pecky - pokrajela na prouzky, vhodila do rozehrateho masla a zalila stavou z citronu a konakem (ja dala cca 40 ml), pocukrovala a dusila do mekka. pak jsem palacinky potrela merunkovym dzemem a v zapekaci mise vymazane maslem stocila do kornoutu. do nich jsem nandala podusenou napln. na panvi jsem jeste svarila cukr s vodou na karamel a zalila. zapekla a byla vynikajici sladka vecere 😝

kibuk
2. feb 2010

Ahojte pridam sem jeden dalši vyborny receptik juj ale dobry akurat ho zajtra pojdem variť 🙂 neviem možno ho už poznate,je super a na pripravu nieje naročne 🙂
tak budeme poterbovať:
bravčové mäso(karé alebo stehno),2 poháre leča(250 ml),cibuľa,strúhanka,vajíčka-množstvo závisí od počtu kúskov mäsa(ja som spotrebovala 5,soľ a korenie
postup:mäso si pokrájame na rezne,naklepeme a osolíme a okoreníme z oboch strán.
každý kúsok mäsa si obalíme v strúhanke a ja si ich pripravím na dosku
a zo strúhanky do rozšľahaných a osolených vajíčok
a z vajíčok na panvicu a mäso poopekáme na masti alebo oleji
a ukladáme vedľa seba na olejom ponatieraný plech
naň narežeme 1 stredne veľkú cibuľu nakrájanú na mesiačiky
a nachystáme si 2 poháre leča
a pekne rovnomerne ho porozkladáme po mäse
treba ho podliať trošku vodou,aby bolo fajné mäkkučké
prikryjeme alobalom a šup do rúry tak na 220°C asi tak na 1 hodinku.Príprava je jednoduchá a oplatí sa fakt vyskúšať.Prajem Dobrú chuť.

majaxy
2. feb 2010

Ahojte, mňam máte tu vynikajúce receptíky, uložila som si ich len dufam že budem stíhať aj vyskúšať si ich 🙂 🙂

blabola
2. feb 2010

a jeste to mukky: moc dekuju za prani 🙂 prave si ukladam recepty a od souseda ke mne dolehaji straslive zvuky, ja vim, ze to tam asi chce mit krasny, ale uz od podzimu se chystam, ze mu taktne naznacim, ze po praci chci mit v tydnu alespon jeden den krapet klidu 😖 ale vzdycky si rikam, ze kdyz jsme opravovali byt my, ze to muselo byt stejne 😔 tak jsem na neho jeste nevyrazila 😅 no prosim, jak kdyby mel telepatii - zase chvilka klidu, to urcite ceka az si napustim vanu a pustim si k tomu neco pekneho 😀

mukky
autor
3. feb 2010

ahojte 😎
blabola poobede sa pozriem na ten link nech som trosku v obraze...
ja som dietatko odkladala,bala som sa ze co s ním budem robiť 😀 ,strasne som sa bala porodu,nemala som ziadne skusenosti s detmi a ani v rodine sme nikdy ziadne nemali a pravdu povediac nemala som k nim ani vztah..chcela som si užiť 😀 😝 no ale som si tak v duchu vravela ze do tej 30-ky by bolo asi "vhodné otehotnieť"
no a sla som prvý krát na endokrinologiu koli zlým výsledkom štitnej žlazy doktorka ma vystrasila ze mám nepolodné cykly a asi ze bude nejaký problém otehotnieť som pochopila..no a vo mne sa nieco zlomilo,s plačom som mm von porozpravala co a ako...sama som nechápala ako ma tato správa zmohla..no a tak som mm povedala ze budeme robit vsetko tak ako pred tym,len si nebudeme davat pozor a ani o tom hovorit ze sa snažíme..viem ze aj hlavne psychika ma na otehu velký podiel..no a na druhý mesiac som uz bola tehotná 😀 a ani som o tom mesiac nevedela,lebo som mal menstruaciu..
no a dnes som najstastnejsia na svete a zivot pred tým by som už nechcela...
tak to je moj príbeh..