Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
5. feb 2010

mm spí po nocnej,akurat mi doprala pracka..mala som chuťupratat policky v skrinkach a tak premiestniť nanovo nejak malého plastove taniere a pohare,misky..a vsetko mozne ale to sa nedalo 😖..len lieta a lieta to moje žihadlo 😀 taklze nič z mojho pratania 😀 🙄
keby ste ho videli teraz co robíí..no konééc 😀špekulant to je a vymyselnik a nezbedník 😀 celá mama 😀
on normal vie ze daco nemoze a sa smeje do oči a robi to a provokuje 😀 😀
no ale ja sa smejem z neho stale jaky je pekný 😀 aj ked akoze zvysujem hlas na neho tak si davam ruku na usta lebo mi je z neho smiesno a sa smejem potichu a on to vidi a sa smeje a robí neplechu dalej 😀 😀

teraz je momentalne skryty za mojim kreslom a preliezol tam pomedzi malu uzku strbinku medzi gaucom a kreslom 😀

pancake
5. feb 2010

mukky caf. no to je tema, ze ake meno sa vam nepaci,ze? som ti tam odpisala. ale az potom som si precitala co sa pisalo predtym tak prepac. su to kozy tie baby. niektore.no co uz. 😝

ako? mne krpec nechce spat. nervaci v postielke. ale amelia spinka uz vic ako hodinu. nech sa p. vrati z prace aby som mala trosku veget. este ze mam navarene.vecer skocime iba do tesca a mame volny vikend, lebo p. nepracuje.
no a uz som to aj vyratala, ze 7 tyzdnov ideme na ,,furt,,domov. 😵 😵

pancake
5. feb 2010

no ale si vyvarate. ja myslim na to, ze asi cez vikend spravim langose. ale uz by som sa mohla zacat trosku aj krotit, tak neviem ci nebude nejaka zapekana brokolica s varenymi zemiakmi. 😠 😠 😠 fakt by som zozrala aj klince. a to vsetko z toho ze len sedim doma na riti.
mukky pekne ti to ide dole. 2,5kg. super. 😉

mukky
autor
5. feb 2010

polievočky pre pancake 😀 😀

Hrášková polievka
Potrebujeme: Mrazený hrášok, cibuľu, olej, hladkú múku, vývar, soľ, korenie
Na halušky: 1 PL mala, 1 ČL vegety, 1 vajce, polohr. múku podľa potreby

Ako na to:
Na oleji speníme cibuľku, pridáme múku a urobíme zásmažku, ktorú zalejeme vývarom, necháme zovrieť a pridáme hrášok, ak je hrášok mäkký zavaríme malé halušky, krátko povaríme a podávame!

Husiaca polievka
Potrebujeme: Husiace trupy, masť, cesnak, cibuľu, soľ, koreniny, múku, smotanu na varenie, vajce, kore�?ovú zeleninu

Ako na to:
Trupy osolíme a posypeme rascou, zabalíme do alobalu a na pekáči opečieme. Po opečení vyjmeme pľúca (obsahujú piesok), rozsekneme a dáme variť. Po 90 min. pridáme zeleninu a varíme do mäkka. Zcedíme, pridáme posekané mäso a zeleninu, zatrepeme smotanou a múkou, dochutíme a zavaríme haluškami z vajec a hr. múky a trocha husacej masti (dá sa zobrať z výpeku).

Jaternicová polievka
Potrebujeme: 1-2 jaternice, 1 krvavnička, 40 g masti, 40 g cibule, 1 1/4 l vody, mleté čierne korenie, majorán, 1 strúčik cesnaku, soľ

Ako na to:
Jaterničky a krvavničku vytlačíme z čreva a vidličkou roztlačíme. Na rozpustenej masti opražíme posekanú cibuľu, pridáme jaterničky a krvavničku, trochu popražíme a zalejeme vodou. Okoreníme mletým čiernym korením, majoránom a cesnakom rozotretým so soľou.
Chvíľu povaríme a podávame s chlebom.

Kalerábová polievka
Potrebujeme: 350 g kalerábu, 40 g masti, 40 g hladkej múky, voda, soľ, mleté čierne korenie, zelená petržlenová v�?ať

Ako na to:
Očistený kaleráb pokrájame na rezance a podusíme. Z masti a múky pripravíme bledú zápražku, zalejeme vodou, povaríme a pridáme kaleráb.
Osolíme, okoreníme a pridáme posekanú petržlenovú v�?ať.

Kapustová polievka s klobásou
Potrebujeme: 1 a pol litra vody, 300 g kyslej kapusty, soľ, 60 g cibule, 1 strúčik cesnaku, mletá rasca, mleté čierne korenie, 1 lyžička mletej červenej papriky, 20 g sušených húb, majorán, 1 bobkový list, 250 g údenej klobásy.

Ako na to:
Do tlakového hrnca nalejeme vodu a pridáme nadrobno pokrájanu kyslú kapustu, soľ, posekanú cibuľu, cesnak, mletú rascu, mleté čierne korenie, papriku, posekané huby, majorán, bobkový list a klobásu pokrájanu na kolieska. Hrniec uzavrieme a polievku varíme pod tlakom 20 minút.

Kapustnica
Potrebujeme: 500g kyslej kapusty, 400g údených bravčových rebierok, 6 menších zemiakov, 1 cibuľu, 2 strúčiky cesnaku, bobkový list, mletá červená paprika, celé čierne korenie, soľ, mleté čierne korenie, rezance

Ako na to:
V hrnci opražíme nadrobno pokrájanú cibuľku, pretlačený cesnak. Keď je to pekne opečené pridáme kapustu a podľa kyslosti a chuti pridáme dostatočné množstvo vody a nakoniec vyúdené bračové rebierka. Okoreníme, opaprikujeme, osolíme pridáme bobkový list. Po hodine varenia malým sitkom vyberieme kapustu a pridáme ošúpané zemiaky, pozor celé - nekrájame! Môžeme dochutiť vegetou prípadne ak je málo kyslá tak dekom (zelko - používa sa pri zaváraní napr. uhoriek, ale pozor opatrne s ním radšej dať málinko a potom ochutnať). Dávame pozor, aby sa nám zemiaky nerozvarili (dobré je to skúšať vidličkou), ale po takých 30 minútach budú určite hotové. Podávame s hrubými rezancami.

Karfiolová polievka so smotanou
Potrebujeme: 500 g karfiolu, soľ, 2 lyžice masla, 1 lyžica hladkej múky, 1/4 l mäsového vývaru, 1/4 l mlieka, 1/4 l smotany, 50 strúhanej cibule, muškátový oriešok, mleté biele korenie, 4 lyžice nasekanej petržlenovej v�?ate

Ako na to:
Karfiol rozoberieme, ružičky odrežeme, stonky a hlúby nakrájame na malé kúsky.
Prevaríme 2 l vody ochutenej 2 lyžicami soli, ružičky krátko prudko povaríme, hlúby o niečo dlhšie. Oboje oddelene prepláchame na cedidle studenou vodou.
V hrnci rozpustíme maslo. Poprášime múkou, rozmiešame, zalejeme, vývarom a mliekom a 10 minút pomaly povaríme.
Stonky a hlúby roztlačíme a so smotanou a cibuľou pridáme do polievky. Prevaríme. Napokon dochutíme, vložíme ružičky a necháme prehriať. Pred podávaním každú porciu posypeme petržlenovou v�?aťou.

Kelová polievka
Potrebujeme: 1 malú hlávku kelu, 1 menšiu cibuľu, nové korenie, bobkový list, čierne korenie, vegetu, nadrobno pokrájané zemiaky, rasca, olej alebo maslo

Ako na to:
Na masle speníme nadrobno pokrájanú cibuľu a pridáme pokrájaný kel. Chvíľu oprážame a potom pridáme ostatné koreniny. Zalejeme vodou a varíme. Asi po 10 minútach varenia pridáme zemiaky, varíme kým nie sú zemiaky mäkké. Pri servírovaní polievku ozdobíme strúhaným syrom a majoránkou.

Krémová mrkvičková polievka

Potrebujeme: 400 g mladej mrkvičky, 30 g masla, 40 g hladkej múky, soľ, 2 dl mlieka

Ako na to:
Očistenú, pokrájanú mladú mrkvičku opražíme na masle, poprášime múkou, osolíme, podlejeme vodou a varíme.
Hotovú pretrieme cez sitko a prilejeme mlieko.

Krúpová polievka
Potrebujeme: 500 g údeného mäsa s kosťou, 120 g kore�?ovej zeleniny (mrkva, petržlen, zeler), 40 g cibule, 40 g masti a 40 g hladkej múky na zápražku 60 g jamných krúp, soľ, mleté čirne korenie, petržlenová v�?ať

Ako na to:
Údené mäso umyjeme a dáme variť do studenej vody. Po 1 hodine varenia pridáme umytú, očistenú kore�?ovú zeleninu. Potom si pripravýme cibuľovú zápražku, ktorú zriedime vlažným vývarom z mäsa a ešte ju dobre povaríme. Krúpy uvaríme do mäkka zvlášť v osolenej vode a potom ich vložíme do hotovej polievky spolu s pokrájanou zeleninou a vykosteným a pokrájaným mäsom.
Nakoniec polievku dochutíme mletým čiernym korením a pridáme posekanú petržlenovú v�?ať.

Kukuričná polievka
Potrebujeme: pre 4 osoby: 3-4 mladé kukuričné šúľky, 150 g zemiakov, 60 g cibule, 30 g slaniny, 30 g masla, 2,5 dl mlieka, 50 g suchárov, soľ, mleté čierne korenie

Ako na to:
Slaninu pokrájame nadrobno, rozpustíme na panvici, pridáme soľ, korenie a nadrobno pokrájanú cibuľu, ktoré opražíme do ružova. Potom podlejeme vodou, pridáme na malé kocky pokrájané zemiaky a zo šúľkov vylúpané kukuričné zrnká. Uvaríme do mäkka. Dochutíme mliekom a za stáleho miešania ešte trochu povaríme. Pred podávaním pridáme maslo a sucháre namočené v mlieku.

Kyslá zemiaková polievka
Potrebujeme: 400 g zemiakov, 1 bobkový list, 2 litre vody, soľ, 4 dl kyslej smotany, lyžička kôpru, 40 g hladkej múky

Ako na to:
Zemiaky ošúpeme, umyjeme a pokrájame na kocky. Vodu posolíme, necháme zovrieť, vložíme zemiaky, bobkový list. Keď sú zemiaky mäkké, prilejeme kyslú smotanu, v ktorej sme rozšľahali hladkú múku, pridáme posekaný kôpor a povaríme. Podľa chuti dosolíme, prípadne okyslíme citrónovou šťavou.

Kyslá šošovicová polievka
Potrebujeme: 160 g šošovice, bobkový list, 2 dl kyslej smotany, 30 g hladkej múky, 50 g cibule, 20 g oleja, soľ, 1/8 citróna

Ako na to:
Prebratú a umytú šošovicu na niekoľko hodín namočíme do vody. Potom dáme variť spolu s bobkovým listom. Prilejeme smotanu, do ktorej sme rozmiešali múku. Posekanú cibuľu zapeníme na rozpálenom oleji, pridáme do polievky, osolíme a ešte spolu chvíľu povaríme.
Nakoniec podľa chuti okyslíme citrónom.

Kyslá polievka s hubami
Potrebujeme: 500 g zemiakov, rasca, soľ, 250 g čerstvých alebo 80 g sušených húb, 1 1/2 dl šľahačky, 5 dl kyslej smotany, 20 g hladkej múky, 1 kocka masoxu, kôpor, zázvor

Ako na to:
Zemiaky olúpeme, umyjeme a uvaríme spolu s rascou, soľou a nadrobno pokrájanými hubami. V šľahačke a kyslej smotane rozšľaháme múku a pridáme do uvarených zemiakov.
Ochutíme vývarom z kocky masoxu, spolu ešte povaríme, chuť zvýrazníme posekaným kôprom a mletým zázvorom.

Letný guláš
Potrebujeme: 120 g cibule, 0,5 dl oleja, 5 g sladkej mletej papriky, soľ, vegegu, korenie, rascu, 200 g čerstvých húb, 5 zelených paprík, 4-5 strúčikov cesnaku, 1/8 l kyslej smotany, 10 g hladkej múky, 20 g kečupu

Ako na to:
Na oleji do sklovita opražíme nadrobno posekanú cibuľu, pridáme mletú červenú papriku, soľ, rascu, mleté čierne korenie a nakoniec dobre očistené, umyté a na menšie kúsky nakrájané huby. Podlejeme trochou horúcej vody, dochutíme vegetou alebo masoxom a dusíme na slabom plameni. K hubám pridáme na kolieska pokrájané papriky. Keď sú huby a papriky mäkké, dochutíme guláš rozotretým cesnakom, kečupom, kyslou smotanou, v ktorej sme rozmiešali hladkú múku a ešte chvíľu podusíme. Podávame s chlebom.

Liptovská kyslá polievka
Potrebujeme: Polievka: voda z kyslej kapusty podľa potreby a chuti rozriedená vodou, bravčová krkovica čerstvá alebo údená, zemiaky, malý paradajkový pretlak, huby
Bábka: zemiaky (koľko stravníkov, toľko stredne malých zemiakov), polohrubá múka, prášok do pečiva, cesnak, trochu oleja, soľ, mleté čierne korenie
Rezance: polohrubá múka, 2-3 zemiaky, voda, soľ

Ako na to:
Polievka: Do hrnca dáme variť kapustovú vodu s mäsom. Keď polievka zovrie, znížime plame�? a necháme pomaly variť. Asi po hodine pridáme celé očistené zemiaky strednej veľkosti, huby a malý paradajkový pretlak, podľa potreby prisolíme. Pol hodiny pred dovarením vložíme do polievky bábky, ktoré počas varenia vystúpia navrch. Mäso a bábky vyberieme z polievky. Polievku podávame so širokými zemiakovými rezancami a celým zemiakom. Ako druhé jedlo je plát mäsa s bábkou, uhorkou alebo inou zeleninovou prílohou resp. tatárskou omáčkou. Čerstvé mäso posolíme.
Bábka: Zemiaky očistíme a postrúhame na hrubšom strúhadle. Pridáme olej, malú lyžičku prášku do pečiva, cesnak, soľ, trochu mletého čierneho korenia (môže sa pridať aj vajce). Zamiešame a zahustíme múkou toľko, aby sa dali vytvarovať valčeky (knedle) pre každého stravníka, ktoré dáme variť do polievky.
Rezance: Na podložku nasypeme múku, do ktorej postrúhame na jemnom strúhadle zemiaky, pridáme soľ a vymiesime mäkké cesto, ktoré valčekom a podsýpaním vyvaľkáme. Pokrájame na široké rezance, dáme variť do osolenej vody. Zlejeme a prelejeme chladnou vodou.

Máčanka-špecialita východu
Potrebujeme: 1 l šťavy z kyslej kapusty, 5 dkg oravskej slaniny, trocha masti, 10 dkg hladkej múky, soľ, starší chlieb

Ako na to:
Pokrájanú slaninu opražíme na masti. Zasypeme polovicou múky a upražíme do hneda. Zalejeme vodou z kapusty, rozmiešame a necháme chvíľu vrieť. Druhú polovicu múky rozmiešame vo vode a vlejeme do polievky. Osolíme a ešte povaríme. Podávame s opraženými kockami chleba.

Mrkvová polievka so žĺtkom
Potrebujeme: 200 g mrkvy, 40 g masla, 20 g hladkej múky, 1 liter vývaru z kostí alebo masoxovú kocku, 2 dl sladkej smotany, 1 žĺtok, soľ

Ako na to:
Očistenú a umytú mrkvu jemne postrúhame a udusíme na polovici masla. Druhú polovicu masla rozpustíme, zasypeme múkou a upražíme na svetlú zápražku, zalejeme vývarom z kostí alebo vodou a pridáme masoxovú kocku. Chvíľu povaríme a pridáme udusenú mrkvu. Do hotovej polievky vlejeme v smotane rozmiešaný žĺtok a osolíme. Polievku už nevaríme. Podávame s vyprážaným hráškom.

Mrkvovo - cibuľovo - cesnaková polievka
Potrebujeme: cibuľu, 4 strúčiky cesnaku, 4 mrkvy, olivový olej, zeleninový bujón, vegeta, korenie, voda, uvarené rezance

Ako na to:
Nakrájame si na drobné kocky cibuľu, 2 strúčiky cesnaku, všetky mrkvy. Do stredného hrnca si dáme olivový olej, v ktorom orestujeme pokrájané ingrediencie. Po orestovaní prilejeme do hrnca vodu a necháme variť, kým nám mrkva nezmekne. Potom pridáme zeleninový bujón, vegetu, korenie a necháme ešte chvíľku povariť. Ku koncu varenia do polievky pridáme pretlačené zvyšné dva strúčiky cesnaku. Necháme polievočku ešte previeť a môžeme degustovať. Polievočku podávame s uvarenými rezancami.

Oravská kapustnica
Potrebujeme: 1 l vody z kyslej kapusty, 1 apol litra vody, 100 g kore�?ovej zeleniny, 350 g kyslej kapusty, 400 g údenej klobásy, 4 ks bravčových kotliet, 10-15 g sušených húb, soľ, mleté čierne korenie, majorán, 2 strúčiky cesnaku, 40 g mandlí, 30 g hladkej múky

Ako na to:
Do studenej vody dáme variť bravčové kotlety, klobásu a sušené huby. Po pol hodine varenia pridáme pokrájanú kyslú kapustu a postrúhanú zeleninu. Keď je všetko mäkké, pridáme cesnakovú zápražku, kapustovú vodu a chvíľu povaríme. Kotlety a klobásu vyberieme a polievku dochutíme majoránom, mletým čiernym korením a soľou. Klobásu pokrájame a vložime späť do polievky. Kotlety dáme po jednom do tanierov a podávame.

Ovsená polievka so zeleninou
Potrebujeme: 100 g ovsených vločiek, 2 lyžice sušených húb, 50 g tuku, 30 g hladkej múky, 1 l vody, soľ, 250 g kore�?ovej zeleniny, 3 strúčiky cesnaku, majorán, petržlenovú v�?ať

Ako na to:
Na masle alebo oleji opražíme vločky, pridáme hladkú múku, zalejeme vodou, podľa chuti osolíme a necháme zovrieť. Potom pridáme očistenú, umytú a nastrúhanú zeleninu, pokrájané huby a uvaríme domäkka. Nakoniec polievku dochutíme prelisovaným cesnakom, majoránom a pred servírovaním ozdobíme nadrobno posekanou petržlenovou v�?aťou.

mukky
autor
5. feb 2010

pan ahoj... 😎
a co tam baby písali predtým,som nečítala,,
daj potom nejake foto tej amelie 😀 baby asi nevedia o com pises ze amelia a kto to ale ja viem 😀

mukky
autor
5. feb 2010

mne malý uz hodku spinká,mm odisiel do nemocnice..svokrovi pred týzdnom zistili rakovinu 😔 tak ho operovali už druhý krát ☹ 😔

ked príde bude variť bryndzové halušky sa teším velmi na nich.... 😀 ,on nevarieva,len robí špinavé práce 😀 ale halušky robí on len..ja len nakrajam slaninku a poslednu dobu ani to už nie..lebo raz sa mi dááááávno rozvarili trosku a aj som ich presolila a mm mieco zahnojil 😀 😀 tak som sa urazila a odvtedy rezignujem 😀 😀 na halušky 😀 a robí ich poctivo zo zemiakov 😉 ja sa mááám 😀
ja už si len hopkám a papám 😀

kibuk
5. feb 2010

ahojte pridavam jeden z receptikov,ktory som dnes robila ostala len už fotka 😀 😀 😀 😀
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23155&use...

apna
5. feb 2010

cafte babizne 🙂
ako?my sme dnes cely den sedeli doma,na nervy,daco som popratala,p mal volno,nevarila som nic,objednali sme si 😀 mnam.. 😝 zajtra do robotky 😝 uz sa vidim ako sa mi bude chciet vstavat...
laura mala v noci zvyseny teplotu,nedavala som jej nic,len fenistil pred spanim...a taka bola unavena,mi na rukach zaspala cez den vcera..z nosika jej netecie,ale pocut,ze ho ma zablokovany 😝 zle sa jej dycha v noci
to je des nadcha,myu mame co robit a nie to deti...

malej som urobila na zajtra rizoto s masom a zeleninou a nam neviem co este...a mozno zas nic 😀

mukky
autor
6. feb 2010

ahojte,ja len na skok...vecer sa zastavím..alebo poobede ak nikam nepojdeme..

pancake
6. feb 2010

ahojte.
mukky dik za polievky. 😉 pojdem rad radom 😀 😀

ja dnes robim zase zapekanu brokolicu tak sa vytesujem,lebo to jeme vsetci.nemusim robit nikomu nic speci a je to za 3 minuty hotove. 🙂

no ked budem mat cas, tak vam aj Amelku odfotim. je to dievcatko o ktore sa staram od rana do vecera. 🙂

mukky
autor
6. feb 2010

pan ahoj no a co tam pisali dievcata v tej teme som nepochopila ze zaco sa ospravedlnujes..
ja viem ze sa o nu stáras taj odfot buducu nevestu 😀

blabola
6. feb 2010

ahojda!

to kibuk: vcera k veceri jsme zblajzli rizecky s lecem a dobre to bylo, dekuji za recept.

to mukky: to je mi moc lito s tvych tchanem. drzim palce at operace pomuze.
ad rezignace na halusky - to je dobra taktika - taky uz jsem vyzkousela - kdyz se mm nelibi, jak neco delam ja, at si to tedy dela sam, kdyz to umi lip 😉 - u nas se jedna z praci, ktere bych zvladla i ja o luxovani, myje sprchovy kout, kocoura zavira do prepravky, kdyz jedeme na vylet - sikovny je 😉 no nekdy se prekonam a vyluxuju nebo tu sanitu vycidim, ale tak poradne jako od neho to samozrejme neni, no 🙄 😀 co se tyka meho vareni, to je zas bajecnej, u nas jsem spis ja mlsna huba 😝 - on sni vsechno (ohrivane klidne od nedele do uterka, nefrfna, kdyz mame studenou veceri, nekdy studenou i sam pripravi), nic mi nekritizuje, dokonce svoji mamku buzeruje, kdyz jsme u nich na obed a ona se pta, jak uvarila, nekdy rika, ze dobry to bylo, ale ze ja delam neco tak a tak a lip a blabla.. (asi ji s tim musim pekne stvat 😀 😀) ale me to potesi 😵 proste radost varit - no mozna to dela prave proto, abych mu vyvarovala a on mi pri tom nemusel s nicim pomahat 😀 😀 😀

to apna: jejej, to je mi lito, ze je malicka nastydla, tak at to rychle odezni. rizoto s masem a se zeleninou - mnaaam!!

u nas dnes bramboracka a vepro-knedlo-zelo, mm holt rad knedlik, co nadelam 😀 je v praci a prisel jen na obed. chtela bych zitra upect nejakou sladkost - mam chut, ale zatim nevim na co - spis pecene nez zachlazene... 😅 asi si doctu par predchazejicich stranek, urcite neco najdu 😉

pred vanocemi jsem v poste nasla brozurku od zeletavy, (mozna i vy? - tedy se omlouvam, jestli znate 😅 ) a v ni recepty ze syra - zatim jsem zkousela jen syrove roladky a syrove ruze (na silvestra) - bylo to dobre a hezke pro oko - na strankach celou brozurku nemaji - mozna je to soubor sezonnich tipu, ale ja nasla ty 2 recepty tady:
syrove ruze: http://www.zeletava.cz/sezonni-tip?zelid=f4da39...
syrove roladky: http://recepty.centrum.cz/recepty/predkrmy-a-ch...

ostatni recepty z brozurky jsem nezkousela, ale az vyzkousim, urcite napisu 😉

mejte se hezky!

jaakajka
6. feb 2010

ahojte dievčatá chcela by som vás poprosiť o radu ak nejaká máte skúsenosti zo sterilizovaním už hotovích jedál....mm totižto chodí na týždňovky alebo 10 dňové turnusy a teraz robia na takom mieste kde veľmi nemajú kam chodiť na obedy ani večere tak som rozmýšlala, že by som mu niečo navarila doma a zasterilizovala len neviem ako na to
vopred veľmi pekne ďakujem

kibuk
6. feb 2010

blabola som rada že chutili rezne 🙂 🙂 🙂 🙂

apna
6. feb 2010

ahojte 🙂 spite?
p isiel ulozit malu,asi pri nej zaspal,ja jej robim jest na zajtra a pojdem aj ja...

ako sa mate?my sme boli vecer v obchode a objednali sme si pizzu,kedze sa zas nevarilo 😀 ale zajtra uz budem 😝
tak mi bolo zle z auta,ze som sa musela vyblut 😝 ,sem tam mi tak je,niekedy mi bolo stale zle v aute a buse 😝

blabola aj ty si dnes dobre varila,uzsom nejedla sto rokov,moj nemusi kapustu 🙄 a co,piekla si nieco?

jaakajka,ja nepomozem,nemam s tym osobne skusenosti,mozno ostatne baby 🙂

pan uz si zvykas do buducna ,hej? 😉 ako ti to ide?

mukky cawes,spis?uz chodis normalne spavat vecer?

mukky
autor
6. feb 2010

ap ahojky pridem za 30 min ak tu este budes

apna
6. feb 2010

caf,uz asi nie,cakam 5min.nech sa dovari a idem spat,zajtra budicek o piatej rano 🙂

mukky
autor
6. feb 2010

idem ti hodit to foto len ja ju mam inak zlozenu

apna
6. feb 2010

ok

apna
6. feb 2010

super,krasna je,to je na predajni ,hej?...niekedy hod ako si si ty pokombinovala
vidim,ze maly mal dalsiu zabavku 😀

mukky
autor
6. feb 2010

hej na predajni...ok hodim len asi na linku musim dat sadnut potom maleho aby bola v albume 😀
tie bandurky myslis?

apna
6. feb 2010

nie, topanky myslim,som nevidela tie fotky 😀 zlaty je...a jake ma dlhe vlasky,nechces mu ostrihat,ci az na leto?
jak si zlato spinka so zirafou 😵 ma rad toho plysaka?si vravela,ze inak ich nemusi

apna
6. feb 2010

no mala ma navarene zemiaky na paprike,ci ako sa volaju 😀 u nas poprazene bandurky 😀 a som jej tam dala maso,brokolicu a zelenu fazulu-struky..uz vidim jak bude jest,zemiaky by jedla kazdy den...

dneska p davala pusinky,robila moj ocko,moj ocko,tak ho objimala a klepakala s ruckou po pleci pri tom a ja som prisla,ze pusu a moja mamka a vysluzila som si par faciek 😔 🙄

mukky
autor
6. feb 2010

ahá hej to som chcela pratat zase no a tak to dopadlo zue drobec prata 😀 😀 ale inak lietal 😝 ..neviem pri nom nic urobit ale neva ved neujde robota nema nohy..
ta zirafka sa mne velmi paci sme mu kupili asi pred 2 tyzdnami tak mu ju davam do postielky nech ju zakryje ze aj zirafka ide hajííííííííí 😀 ale nemusi velmi plysakov len chcem mu kupit este macka pooh 😀

mukky
autor
6. feb 2010

nechcem mu ostrihat 😨 😔 😔 mne sa pacia jeho vlasky a aj na chlapoch 😀 vid facundo arana napr. 😀

apna
6. feb 2010

zajtra urobim varene zemiaky s koproma cubulou a kare tak naklepem,nasoloim,nakorenim a ukladam do skla,medzi vrstvy davam cibulu a maso potieram vela paprikovou pomazankou,my mame domacu,svokra nas zasobila 🙂
a tak ukladam platky na seba a este ich trosku posypujem ml.paprikou a nakoniec si rozpustim trochu bujonu alebo vegeta s vodou a trochu podlejem,zakryjem a dam do rury...ked uz je maso makke,dam mraz.karfiol,brokolicu,mrkvu,trochu tak akoby premiesam a necham dojst zeleninu...
take maso na stave,moj to strasne lubi,kedysi som mu robila cerstvu zeleninu varenu ku tomu,ale teraz sa mi nechce uz 😀

mukky
autor
6. feb 2010

fajnotky vyvaras hej,lakocinky.. 😀 a hlavne ze cibula tam juj ty pochábeľ 😀 😀 😀 😀

apna
6. feb 2010

😀 😀 😀
pekne ma vlasky,budes mu copiky robit aby mu teplo nebolo

ok,idem zdychat,uz som unavena,uz nech je zajtra poobede 😀 ,cawes

apna
6. feb 2010

cibula musi byt 😀
minule laura zobrala mojmu surovu cibulu jak jedol, a noramalne zula,nic jej to nerobilo 😀 po kom to dite je 😀

mukky
autor
6. feb 2010

peknu nocku apni...a neboj mala ta lubi strasne ..a moj od vcera mama mama a aj mami tak zlato juj som v ssiedmom nebi z toho uz asi zacne viac hovoriť 😵 ale inak nechce nic opakovat len svoje 😀
ale neva vobec.. 😀