• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

13. júna 2012 
no to su presne dve veci ktore som ja v zivote nerobila. :pensive: :pensive:
18. feb 2010 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mukky co si chora? kde si???? robim si o teba starosti.` :confused: :confused:
19. feb 2010 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pan moja ahoj,nie som chorá neboj...vsetko je ok :grinning: a dufam že aj u Vas :sunglasses:

pridávam pár receptíkov na CESTOVINY:

Rezancový nákyp
Potrebujeme * 250 g rezancov * 375 g údenej šunky alebo salámy * 500 g paradajok * lyžicu oleja * 2 lyžice strúhanky * 500 ml mlieka * 5 vajec * papriku * 75 g tvrdého syra * 30 g masla * postrúhaný muškátový orech
Rezance uvaríme, precedíme a opláchneme studenou vodou.
Šunku alebo salámu posekáme a rajčiny pokrájame na kolieska. Ohňovzdornú misu vymastíme a posypeme strúhankou. Kladieme do nej vrstvu rezancov, šunky a rajčiny. Poslednou vrstvou majú byť rezance. V mlieku rozhabarkujeme vajcia s trochou papriky a muškátu a nalejeme na rezance, na ktoré nakoniec dáme ešte postrúhaný syr a kúsky masla. Pečieme asi 45 minút.

Tarhoňové rizoto
Potrebujeme * 500 g tarhone * 250 g kuracieho mäsa * 250 g mrazenej zeleniny (mexickej) * mäkký syr (bambino) * malú cibuľu * soľ * lyžičku vegety * mleté čierne korenie * olej.
Na troche oleja opražíme tarhoňu a zalejeme vodou a uvaríme ako ryžu. Na panvici popražíme cibuľu a pridáme mäso, ktoré podusíme do mäkka. Pridáme zeleninu a mäkký syr a všetko podusíme. Pridáme uvarenú tarhoňu a dochutíme koreninami.

Špenátové halušky s nivou a pórom
Potrebujeme * 500 g čerstvého alebo mrazeného špenátu * 500 g hrubej múky * 500 g hladkej múky * 2 vajcia * 4 - 5 strúčikov cesnaku * soľ * parmezán na posypanie * Omáčka: * 250 ml smotany na šľahanie * olej * 200 g šampiňónov * 100 g syra niva * menší pór.
Špenát pokrájame nadrobno, pridáme múku, vajcia, roztlačený cesnak, soľa vodu podľa potreby. Vznikne polotuhé cesto. Cesto pretlačíme cez sito na halušky do vriacej osolenej vody.
Halušky necháme prevrieť a keď všetky vyplávajú na povrch, scedíme ich a jemne prepláchneme studenou vodou. Na panvici na troške oleja urestujeme na tenké pásiky nakrájané šampiňóny s kolieskami póru do svetlo ružova. Prilejeme smotanu, pridáme rozdrobenú nivu a necháme prevrieť, kým sa syr nerozpustía omáčka nezhustne. Na tanier naložíme halušky, zalejeme ich omáčkou a posypeme strúhaným parmezánom.

Cestovinový nákyp
Potrebujeme * 400 g cestovín * 400 g nastrúhaného tvrdého syra * smotanu na šľahanie * 3 vajcia * 300 g hrášku z konzervy * strúčik cesnaku * lyžicu oleja * bazalku * muškátový oriešok * mleté čierne korenie * soľ.
Cestoviny uvaríme podľa návodu na obale v osolenej vode, do ktorej sme pridali niekoľko kvapiek oleja. Zlejeme a necháme odkvapkať. Vajcia premiešame so smotanou a pridáme pretlačený cesnak.
Ochutíme soľou, korením a bazalkou. Cestoviny premiešame s hráškom a syrom. Preložíme do vymastenej formy z varného skla a prelejeme smotanovou omáčkou. Zapečieme vo vyhriatej rúre pri teplote asi 200 °C 20 minút.na cestoviny, ktoré sme varili so soľou a lyžicou oleja

Zapekané cestoviny s karfiolom a syrom
Potrebujeme * balík bezvaječných cestovíny * karfiol * 300 g syra tofu * 250 ml zálievky (200 ml vody, 50 ml rastlinného oleja, lyžičku vegety, 3 strúčiky cesnaku) * 2 lyžice nadrobno posekanej zelenej petržlenovej vňate.
Bezvaječné cestoviny uvaríme v osolenej vode, scedíme a necháme dobre odkvapkať. Karfiol očistíme a umyjeme, potom ho vložíme do vriacej osolenej vody a uvaríme. Vyberieme ho a necháme odkvapkať. Do misy vhodnej na premiešanie surovín vložíme odkvapkané cestoviny, uvarený karfiol rozobratý na ružičky, postrúhaný syr tofu, prelejeme zálievkou, ktorú sme si pripravili z vody, rastlinného oleja, vegety a prelisovaného cesnaku. Nakoniec posypeme nadrobno posekanou zelenou petržlenovou vňaťou. Zľahka všetko premiešame a vložíme do ohňovzdornej misy, ktorú sme jemne vytreli rastlinným olejom. Takto pripravené vložíme do vyhriatej rúry a zapečieme. Podávame so zeleninovým šalátom.

Cestoviny so zelenou špargľou
Potrebujeme * 1 000 g zelenej špargle * šalotku * 100 g sójového mäsa * 50 g rastlinného tuku * 300 g cestovín * 50 g parmezánu * vajce * 2 lyžice smotany * čierne korenie * muškátový oriešok * soľ * petržlenovú vňať.
Špargľu umyjeme a uvaríme vo vode. Potom nakrájame na malé kúsky.
Šalotku nakrájame na kolieska. Sóju a šalotku podusíme na rastlinnom tuku, pridáme špargľu a ešte chvíľu dusíme. Medzitým nastrúhame parmezán, zmiešame ho s vajíčkom a smotanou, osolíme, okoreníme. Nad parou vyšľaháme jemný krém, kýmsa nezačne zľahka zrážať.
Uvarené cestoviny zmiešame so špargľou, šalotkou a sójou a polejeme omáčkou. Posypeme vňaťou a podávame.

Nákyp z mletého mäsa s cestovinami
Potrebujeme * 250 g širokých rezancov * olej * cibuľu * 50 g prerastenej slaniny * 250 g mletej hovädziny * 4 lyžice nasekanej petržlenovej vňate * 1/2 lyžičky rozmarínu * 2 lyžice masla * 5 paradajok * 2 vajcia * 2 lyžičky soli * 1/2 lyžičky mletého čierneho korenia * 250 ml mlieka * 100 g strúhaného syra.
Rezance uvaríme vo vode, do ktorej pridáme trochu oleja. Asi po 10 minútach ich prepláchneme studenou vodou. Nakrájame cibuľu a slaninku a speníme do hneda. Po kúskoch pridávame mleté mäso a pražíme do hneda spolu s cibuľou a slaninou. Ochutíme petržlenovou vňaťou a rozmarínom. Formu na nákyp vymastíme. Na spodok položíme polovicu rezancov, zakryjeme vrstvou mäsovej zmesi a napokon prekryjeme opäť rezancami. V miske rozhabarkujeme mlieko s vajcom, soľou a mletým čiernym korením a nákyp touto zmesou prelejeme. Posypeme strúhaným syrom a zapečieme.

Cestoviny na petržlenovej vňatou
Potrebujeme * 400 g širokých bezvaječných cestovín * 6 strúčikov cesnaku * petržlenovú vňať * olivový olej * 250 g tvarohu * 8 polievkových lyžíc kyslej smotany * soľ * pór.
Do vriacej osolenej vody dáme variť asi na 12 minút cestoviny a pridáme k nim polievkovú lyžicu oleja, aby sa nezlepili. Na ešte studený olej na panvici dáme na plátky pokrájaný cesnak a udusíme ho do sklovita. K tomu pridáme na jemno posekanú petržlenovú vňať, premiešame a trochu podusíme spolu s cesnakom. Potom pridávame postupne tvaroh, nemiešame ho však príliš dlho, aby sa nenaťahoval. K zmesi pridáme uvarené cestoviny a premiešame. Na záver pridáme 6 - 8 polievkových lyžíc kyslej smotany a znova premiešame. Necháme chvíľu prehriať a na niekoľko minút odstavíme.
Hotové jedlo posypeme čerstvo nasekaným pórom.

Čínske cestoviny
Potrebujeme * čínske rezance * olej * sójovú omáčka * hrášok * kukuricu * mrkvu.
Jedlo pripravíme z pravých čínskych rezancov, ktoré uvaríme v osolenej vode, uvarené dáme na rozpálený olej, dochutíme sójovou omáčkou. Ak chceme cestovinu i so zeleninou, v rozpálenom oleji pred cestovinami opražíme hrášok, kukuricu a najemno pokrájanú mrkvu

Šunkovo-syrové cestoviny
Potrebujeme * 400 g cestovín * 150 g syra niva * 100 g strúhaného syra * 100 g čerstvých šampiňónov * 100 g šunky * hrsť mrazenej kukurice * 2 ružičky brokolice * šľahačkovú smotanu * vegetu * bazalku * strúčik cesnaku * cibuľu.
Na olivovom oleji speníme cibuľu, cesnak, pridáme nakrájané šampiňóny, brokolicu a kukuricu, posypeme vegetou, podlejeme vodou a dusíme asi 5 minút.
Pridáme nakrájanú šunku, premiešame a znovu dusíme asi 5 minút. Potom pridáme nivu aj strúhaný syr, necháme roztopiť, pridáme smotanu a necháme prejsť varom a nakoniec posypeme bazalkou. Omáčku premiešame a dáme na cestoviny.

Cestovinový veniec
Potrebujeme * 250 g cestovín penne * 300 g hydinovej sekanej * 2 lyžice rastlinného oleja * menšiu cibuľu * majorán * soľ * korenie * 2 strúčiky cesnaku * červenú kapiu * zväzok jemne posekaného petržlenu * tuk a strúhanku do formy * 5 vajec * 350 ml mlieka.
Vo vriacej osolenej vode 10 až 12 minút varíme cestoviny, scedíme, prelejeme studenou vodou. Na oleji opečieme nadrobno posekanú cibuľu a pridáme mäso. Opekáme zhruba 20 minút. Okoreníme majoránom, cesnakom, soľou a korením. Posekanú kapiu prelejeme vriacou vodou a spolu s mäsom premiešame s cestovinami. Pridáme 3 lyžice petržlenu. Do vymastenej a strúhankou vysypanej formy (rovná bábovka) vsypeme cestoviny a zalejeme rozšľahanými vajíčkami s mliekom. Zapekáme asi 45 minút na 200 °C. Upečený veniec vyberieme z formy a z boku obalíme v zvyšnom petržlene. Chutí teplý aj studený
19. feb 2010 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kuchtíčky :grinning:

mm bude mať zajtra narodky a chcela by som ho potešiť, teda niečim sladkým :grinning: :grinning: :grinning:
napadlo ma teraz, že ako sa robia pizzové slimáky z lístkového cesta, či by sa nedalo natrieť napr. nutelou, nech je to čokoládové a tak upiecť
čo vy na to?
19. feb 2010 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
my na to áno :grinning: :grinning:
idem ta dočítať :wink:
19. feb 2010 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a myslíš, že to stačí len natrieť nutellou, zrolovať, nakrájať, upiecť a finito?
či ešte niečo by si s tým robila?
19. feb 2010 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mas doma listkove?ty chces take jednoduche nieco hej?
no asi tak by som to robila isto..len aby to nebolo suche..

nieco som nasla ale to je zlozitejsie...a ide tam nutela..
19. feb 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Jablečný koláč s nutelou

Ingredience:
250 g tvarohu,
3 poháre polohrubej múky,
1/2 pohára cukru,
125 ml mlieka,
125 g margarínu,
3 vajcia,
1 vanilkový cukor,
1 a 1/2 lyžičky prášku do pečiva,
1 kg jabĺk,
250 g nutely,
100 ml jablkovej šťavy,
1 lyžica škorice

Příprava:
Zomelieme tvaroh / ak sú v ňom hrčky/.
Margarín trochu ohrejeme.
Žĺtka zmiešame s cukrom a vymiešame do penista.
Do vymiešaných žĺtkov pridáme zomletý tvaroh, vanilkový cukor a mlieko.
Múku zmiešame s práškom do pečiva a pridávame do cesta striedavo s rozpusteným margarínom.
Vyšľaháme bielka na tuhý sneh a jemne vmiešame do hmoty.
Jablká ošúpeme, pokrájame na štvrťky /alebo kto má rád jemnejšie, na plátky/, zmiešame so škoricou.
Cesto dáme na tukom vymastený plech, rozložíme naň jablká so škoricou a pečieme pri teplote 160-180°C asi 20 minút, potom koláč vyberieme a polejeme nutelou zmiešanou s jablkovou šťavou.
Dáme znova do rúry a pečieme ešte asi 20-25 minút
19. feb 2010 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aj ja to asi urobim niektorý den :grinning: asi mame aj nutelu..uz hadam par mesiacov je tam len som z nej este nejedla :stuck_out_tongue_closed_eyes: len mm..idem kuk a aj listkove mam
19. feb 2010 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mukky, kde si :confused:
19. feb 2010 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
s wolfkou...som tu a nestihla som este nikde inde kuknuť :grinning:
19. feb 2010 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
nutela je v riti :grinning: :rolling_eyes: je tam prazdna flasa to si s mm vytmavím ci nepozna koš :grinning: ale je tam aj nejaky duo krem len to by som asi nenatrela to je tusim tvrde a ta nutela nie?inak uz som zahliadla aj velke balenie ze predavaju to orieskove..jak sa to vola..mi vypadol nazov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. feb 2010 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nestíííham čítať :grinning:

hej, ja len také jednoduché chcem a hlavne so Samkom za pätami ani iné by sa nedalo
a ani som neni pekárka, to ma neberie, ale možno raz ... :grinning:
ale pozriem
19. feb 2010 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
naznášam toto preklikávanie, len ma to oberá o čas :angry:
19. feb 2010 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj to by nebolo preňho, on len také kde je čokoláda má rád
napr. keď je v čoko koláči aj lekvár, tak to nechce

noo, tie linky sú fajn, také tie nutelové slimáčiky som myslela

uvidím či to pôjde natrieť, možno to trošku skúsim nahriať v mikro, alebo čo
19. feb 2010 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Jablkovo-čokoládový koláč

ja tento lubim
:sunglasses: je stavnaty 400 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 5 vajec, 300 g hrubej múky, 500 g neolúpaných a postrúhaných jabĺk, 100 g mletých orechov, 100 g hrozienok, 2 lyžičky prášku do pečiva, malinový alebo lekvár podľa chuti
Poleva: 100 g čokolády na varenie a 100 g masla

Ako na to:
Do mixéra dáme celé vajcia, práškový a vanilkový cukor - vyšľaháme do peny. Za stáleho miešania postupne pridávame na striedačku múku, v ktorej sme rozmiešali prášok do pečiva a postrúhané jablká. Nakoniec prisypeme umyté hrozienka a mleté orechy.
Cesto vylejeme na vymastený a hrubou múkou vysypaný plech a upečieme, na 175 C asi 25 min. Po upečení na ešte teplý koláč natrieme v hrubšej vrstve lekvár. Nakoniec koláč polejeme polevou, ktorú sme pripravili rozpustením masla a čokolády vo vodnom kúpeli.
19. feb 2010 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
takto nejako vyzera neviem ci ho poznas je rychly a lahky

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=437
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13221
20. feb 2010 o 00:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veľmi dobre vyzerá koláčik, aj si viem predstaviť, že by mi chutil, len kto by nám ho upiekol ??? :grinning:

som si raz dávno povedala, že niektoré veci ohľadne varenia a pečenia poskúšam keď budem na materskej, ale ešte som sa k veľa veciam nedostala, ale možno raz ... keď budú deti väčšie a nebudem chcieť aby jedli len čokoládu a keksíky, tak im asi aj napečiem
20. feb 2010 o 00:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
našla som toto - pre pekárky :grinning:

http://www.stv.sk/stv/press/recepty-z-uspesneho-gastronomickeho-cyklu-varim-varis-varime-a-pecieme/

páči sa mi to toho tento:

LÍSTKOVÉ VARIÁCIE – SLANÉ

I. lístkové cesto 500 g, syrokrém 120 g, plesňový syr NIVA 150 g, maslo 250 g, sezamové semienka, vajcia 2 ks. Postup: Z lístkového cesta vyvaľkáme plát, natrieme našľahaným vajcom, nakrájame na pásiky a natáčame na malé trubičky. Pred pečením posypeme sezamovými semienkami. Upečieme pri vysokej teplote do svetlohnedej farby. Po vychladnutí naplníme penou z plesňového syra. Pena: Syr NIVA rozmixujeme, pridáme syrokrém, maslo a vyšľaháme na hladkú penu.

ešte pridávam - slané z lístkového

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22849&order=1

musím si takéto niečo urobiť, nech mám čo takto po večeroch vyjedať, jaaaj dala by som si :grinning:
20. feb 2010 o 01:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte jeden

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20003&order=1

medzičasom som si aj stihla pohajať, a zasa idem :grinning:
20. feb 2010 o 05:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojky,mám chvílu čas na kávu a koňa :grinning: malý papá a výska od radosti že už zbadal macka pooh v miske pod pomelom :grinning:

wolfka dostaneš po dupe :rolling_eyes: pekne spi a už nechaj tu hnusnu :rolling_eyes: robotu :angry: ,musíš teraz oddychovať a aj fazuľka

recepty su fajné :grinning:
20. feb 2010 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Mleté maso schované v bramboráku

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1kg brambor,1kg masa mletého ,2 vejce ,česnek,pepř sul,majoránka,kmín,mouka,. tuk.na vymazaní zapekací mísy.

POSTUP PŘÍPRAVY

Brambory nastrouháme na hrubo slijeme vodu a ochutíme jak na klasický braborák,Vymažeme zapekací mísu a dáme polovinu bramborového těsta dáme ochucené mleté maso a dáme další vrstvu brambor. na povrchu potřeme sádlem -nebo olejem a pečeme do zlatova v troubě mužeme podle potřeby potírat . na talíři jsem to potřela kečupem je to velmi zajímavé pro milovníky bramborovích placek

Medové kotlety
4 libové vepřové kotlety, sůl, olej, 1 stroužek česneku, špetka tymiánu, 1 lžíce medu, 2 lžíce rajčatového kečupu, špetička mletého zázvoru, 1 lžíce octa, 2 lžíce sójové omáčky, 1 vejce, mletý pepř, 1 bobkový list.

Vepřové kotlety nakrojíme po obvodu a u kostí, naklepeme, osolíme a lehce opečeme po obou stranách na oleji. Mezitím promícháme rozetřený česnek, tymián, med, kečup, zázvor, ocet, sójovou omáčku, vejce a pepř, polovinou této směsi potřeme kotlety, podlijeme je trochou vody, přidáme bobkový list a dusíme nebo pečeme do poloměkka. Pak kotlety obrátíme,potřeme zbylou směsí a dusíme (pečeme), až kotlety změknou.

Nízkotučný řízek
vepřové řízky, kotlety, kuřecí stehna,nebo křidélka,hladká mouka,vejce,strouhanka,tuk na potření plechu

Maso obalíme do trojobalu a dáme na jemně tukem potřený plech.Vložíme do rozpálené trouby.Až na jedné straně budou řízky usmažené, otočíme je. Řízky jsou měkké, křupavé a nejsou nasáklé tukem jako při běžném smažení.
Zverejnil mskuchar o 14:24:00 0 komentárov
Označenia: Recepty z masa
Jitrnice dle stryčka
4 jitrnice ,250 g kysaného zelí,,6 větších brambor,trochu hladké mouky,pažitka,sůl, olej

Jitrnice před pečením obalte v hladké mouce, aby nepraskly.Vložte je do pánve s rozehřátým olejem a zvolna opékejte. Brambory oškrabte, rozkrojte podélně na čtyři díly a v osolené vodě se špetkou kmínu uvařte doměkka. Zelí pokrájejte nadrobno. Vychlaďte pivo na sedmém schodu. Upečené jitrnice položte na teplý talíř, přiložte brambory a zalijte je výpekem z jitrnic, přiložte zelí. Jídlo zapíjejte pivem

Špekáčky pečené v černém pivu
6 špekáčků ,2 cibule,250 ml černého piva,200 ml kečupu,trochu pikantního (chilli omáčka,sambal oelek,tabasco…)

Špekáčky na povrchu několikrát nařízněte a vložte do zapékací nádoby. Zalijte kečupem smíchaným s něčím pálivým a pivem,a posypte na kolečka nakrájenou cibulí. Pečte asi 30 minut, podávejte s pečivem nebo bramborem a s pivem.

Gyros kebab
1 lžička sušeného oregana,1 lžička mletého kmínu,1/4 lžičky soli a pepře,2 stroužky prolisovaného česneku,200 ml bílého jogurtu,500 g jehněčí kýty, pokrájené na kostky cca. 3 x 3cm,2 větší cibule pokrájené na čtvrtiny a pak ještě napříč,16 třešňových rajčat, olej

Koření, sůl, česnek a jogurt smíchejte v míse. Přidejte maso a dobře promíchejte, přikryjte, dejte do lednice na 8 hodin marinovat,občas vše promíchejte. Před grilováním vyndejte maso z marinády a odstraňte ji. Napíchejte je střídavě s cibulí a rajčaty na 8 jehel. Připravte gril, vložte kebaby na mřížku potřenou olejem a grilujte zhruba 5 minut po každé straně nebo do požadovaného stupně propečení, ale tak, aby maso zůstalo šťavnaté.Podávejte s bílým chlebem

Květákový mozeček s vařenými brambory
450 g květáku,sůl,1 cibule,olej,4 vejce,500 g brambor

Očištěný květák rozeberte na menší díly a uvařte v osolené vodě. Zceďte jej a rozsekejte. Na oleji dosvětla osmažte nadrobno pokrájenou cibulku, přidejte na ni květák, osolte, opepřete a zalijte rozkvedlanými vejci.
Míchejte, až se vajíčka srazí. Podávejte s vařenými brambory a zeleninovým, nejlépe hlávkovým salátem.

Sójové nudličky se žampióny
1 balení sójových nudliček, 200 g žampiónů, 2 pórky, 2 lžíce plnotučné hořčice, paprika nebo rajče, 1 velká cibule, olej, sůl.

Cibuli nakrájíme nadrobno a na oleji ji zpěníme dorůžova. Vložíme sójové nudličky, které jsme promíchali s hořčicí a orestujeme je. Přidáme nakrájené žampióny a pórek, přisolíme a pod poklicí dusíme asi 20 minut.Porce ozdobíme proužky papriky nebo rajčete.

Sojové plátky v sýrovém těstíčku
Plátky namočíme do masoxového vývaru s několika stroužky česneku. Vymačkáme a obalíme v těstíčku z vajec, strouhaného sýra, trošky mouky, česneku a grilovacího koření. Smažíme na oleji

Sójové hašé se zeleninou a houbami
80 g sójové šunky,olej,1 cibule,120 g žampionů,150 g mrkve,240 g brokolice,200 g květáku,4 vejce,400 g brambor,sójová omáčka,petrželová nať,sůl, mletý kmín, pepř

Sójovou šunku namočte do kořeněného nálevu a provařte. Žampiony a zeleninu omyjte, očistěte, nakrájejte na plátky, květák a brokolici rozeberte na drobné růžičky, které vařte asi tři minuty v páře nebo v mírně osolené vodě. Na rozehřátém oleji zpěňte cibuli,okmínujte, přidejte plátky žampionů, z nálevu scezenou šunku,ochuťte sójovou omáčkou a opékejte. Směs doplňte květákem a brokolicí, osolte, opepřete, zalijte rozšlehaným vejcem a nechte zapéct. Podávejte s vařenými bramborami, zdobte sekanou petrželovou natí

PRAJEM DOBRU CHUT A VARENIU ZDAR :sunglasses:
20. feb 2010 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mama volfka teraz som kuk v telke: rozvalkala listkove cesto do tvaru obdlznika, natrela pretlakom,posypala syrom a dala bazalku,zrolovala a nakrajala asi tak na 2cm. na vysku to poukladala na plech a upiekla. fakt rychlovecka.
ale ja by som si urobila makovu strudlu z listkoveho. alebo orechovu. mnaaaaaaaaaaaaaaam..

mukky cago belo silenka... :wink: :wink:
20. feb 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tu to dnes nežije či ako? :grinning:
21. feb 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
makový kolácik:
2 a pol hrnceka polohrubej muky
1 hrncek cukru
1 hrncek mleteho maku
2 vajicka
1 hrncek mlieka
1/4 hrnceka oleja
1 prasok do peciva
1 mala lyzicka citronovej kory

vsetko spolu zmiesame a nalejeme na vymasteny plech ak je cesto prilis huste je mozne ho nariedit trosicka mliekom. Pecieme 30-45 minut

hrncekovy pernik

2 salky hrubej muky
1 salka mlieka
1/2 salky oleja
1 salka praskoveho cukru
1 prasok do perniku
2 lyzice kakaa
1 balik hrozienok
1 vajce
1 prasok do peciva

zmiesame upecieme po vychladnuti natrieme slivkovym alebo inam lekvarom a poleje cokoladou
22. feb 2010 o 00:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :grinning:

pancake ďakujem za tip, aj také som robila, len som ešte pridala trošku šunky a pizza korenia - tieto boli chutné, dokonca aj tata si dal, čo som ani nečakala

o tých slimáčikoch s nutellou sa to už povedať nedalo, tata to teda ofrflal už dopredu, ale nakoniec sa ukázalo, že mal pravdu, nutelly som dala asi málo, bála som sa, aby to veľmi nevytekalo, bolo to také málo sladké a dokonca stvrdli, čo som od lístkového cesta až tak nečakala, myslela som, že aspoň ja to podojedám, ale nedá sa :cry:
no čo už, nabudúce skúsime inak :grinning:

ešte som sa nepochválila ako dopadli minule šuhajdy :confused: plnka nestuhla, dala som asi málo masla, ale vyjedli sme aj tak, lebo to bolo sladučké a mňam :grinning: akurát sa to roztekalo :unamused:

našťastie varenie mi ide trochu lepšie ako tieto moje výmysly :wink: :grinning:
22. feb 2010 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keď ja zasa ponocujem, tak to tu všetko chrapká :grinning:

v poslednej dobe mi idú na chuť omáčkové jedlá
v sobotu som si paradajkovú polievku, šupla som si hneď 2x, teda aj Sam pomohol :grinning:
včera zasa 2x a už je po nej :cry:

ale dala by som si napr. sviečkovú, paradajkovú omáčku s mäsom alebo guľkami a tak podobne
sviečkovú som tuším už raz skúšala, ale nič moc, ale nevzdávam sa a skúsim znova, asi v najbližšej dobe
akurát sa bojím varenia mäsa v celku, teda aby sa aj vnútri dobre uvarilo
hovädzinu si vôbec netrúfam, ale napr. nejaké bravčové by šlo
aké by bolo najlepšie ?
a ako ho uvariť tak, nech sa nebojím či bude dobré aj vnútri a hlavne ako dlho by sa tak mohlo variť ?
22. feb 2010 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi tam švacnem to mäso rovno na plátky a bude to :wink: :grinning:
pozerám na mmb recepty, tak som múdra :grinning:
22. feb 2010 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte
ja len tak v rýchlosti nakuknem,co porabate a varíte
Dnes som sa rozhodla, že schovavam oteplovaky a snehule a napod...-dufam, že už sneh nebude. Oteplováky a rukavice už mám opraté,akurát rozmýšlam čo s tými snehulami, či ich len vo vode umyt alebo ich dam do stareho podhlavnika a dam ich do pracky (hnevaju ma zospodu tie blbe kamienky pozachytavane v podražke). A ked už pojdu do práčky snehule,tak by som tam dala aj naše goratexové topanky-môžu sa práť?Neviete?AKo to robite vy?
23. feb 2010 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok