Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
1. mar 2010

apna tak to take si vypekate hmm,no dala by som si aj jedno aj druhe 😀
ja som dnes bola doma,mm bol s drobcom doobedu vonku,ja som mu varila obedik a potom spinkal 3,5 hodky a prisla mama a den zbehol rychlo..
vcera sme boli u svokrovcov,svagrina mala narodky

apna
1. mar 2010

pan ja som venceky robila podla tohto receptu:

125g hery(davala som ten STORK v kocke)
125g hladkej muky
200ml vody
stipka soli
3 vajicka

heru rozpustis vo vode,ked to vrie,postupne prisypes muku a miesas stale.vznikne ti taka husta hmota,vypnes a nechas vychladnut..potom pridavas po jednom vajicka a poriadne vymiesas mixerom.ja som piekla na papieri na pecenie,vyslo mi 9 velkych vencekov.ale vacsinou pisu,ze maju z takej davky az 15..tak asi malych...iba lyzicou som si porobila kopky,nemam vrecusko,ani netreba.a pecies pri 200stup...pisu,ze 15min.,ale to mi splasli,boli nedopecene,ja som vzdy piekla 30min. a boli ok.po pol hodke som vypla stupne,ale ten ventilator som este nechala zapnuty a venceky sa tak maju akoby" dosusit",aby nesplasli...no a dnu som dala zlaty klas,mam z domu a na to double cream som vyslahala,osladila,naplnila a venceky som pofrkala cokoladou 😉

apna
1. mar 2010

cawes,ako bolo na oslave?
a co si varila malemu?aj my sme boli doobedu vonku,vyslo nam slnko konecne..

mukky
autor
1. mar 2010

no celkom...neboli sme velmi dlho,mm robil do 18-tej a ostali sme asi do 22 takmer,ale neni to dobre pre maleho..som vravela ze nech da svagrina iny den ale bez odozvy.. 😝

mukky
autor
1. mar 2010

wolfka alebo apna ako sa prepina yz na zy na klavesnici..som tu nieco postlacala y som yvzknuta pisat na zy a teray vidite ako to vzyera 😀 😝

apna
1. mar 2010

mukky neviem 😀

co robis?ja hladam recept na strudlu,chcem skusit taku z takeho tahaneh 😀 o cesta

a p sa teraz pytam,tak vravi,ze si mas zmenit klavesnicu,v pravom rohu 🙄

apna
1. mar 2010

idem ja do sprchy...a ako,dietujes este?

mukky
autor
1. mar 2010

hmm a to co je v pravom rohu 😀 😝

mukky
autor
1. mar 2010

uz to mam,som si to prepla 😀

mama.wolfka
1. mar 2010

ahoj apna 😀
jaj veru rastie pekne, ešte dačo zostalo na brušku od minula, takže teraz vyzerá aj mesiac dopredu 😀 😅
zdola po pupok len trošku vypuklé, tak ako by malo byť, ale zato tuk sa presunul vyššie a ... ale to prežijem 😀

mama.wolfka
1. mar 2010

je to Alt + Shift

ale už si na to prišla šikula 😀

mama.wolfka
1. mar 2010

musím sa pochváliť svojim kulinárskym úspechom 😀
som mala minule chuť niečo zobkať a nechcela som kupované, tak som urobila z lístkového cesta
rozvaľkala som, potrela vajkom, nasypala postrúhaný syr + sezam + hrubozrnnú morskú soľ, povykrajovala srdiečka, hviezdičky a kolieska a šup upiecť 😀 ... a dalo sa to jesť 😀 😀 😀
to už keby som toto pokazila, tak fakt neviem 😀

mama.wolfka
1. mar 2010

si tu píšem a píšem takto sama 😀

dnes bol nejaký blbý deň
som mala chuť niečo dobré, chutné aj zdravé zjesť, len keby sa mi to samé pripravilo ... aj som si chcela dať doniesť obed, ale žiadne prašule v bukse, tak nič ... nakoniec som si neskôr v obchode kúpila hotové - sviečkovú 😒 a veru, kto je zvyknutý na domáce, tak neodporúčam ani len pričuchnúť, ale zasa od hladu bola dobrá 😀
ani si nič poriadne neviem vymyslieť

akurát som si na zajtra vymyslela
polievočku - pórovú ako robila moja babka
- na masle podusím pokrájaný pór, zalejem vodou, pridám krúpky, spolu sa povarí až kým krúpky nezmäknú, potom pridám šlahačkovú smotanu s trochou múky, lebo krúpky to aj trošku zahustia, trochu soli a vegety a hotovo
niekedy dávam trochu zemiakov namiesto krúpkov, ale orig. od babky je takto a mňam

musím sa niekde dobre inšpirovať, len v poslednej dobe by som bola veľmo rada, keby mi niekto navaril ☹
ani krpcovi už neviem čo variť, zajtra mu dám asi z mojej polievky + mu pridám žĺtko do toho, možno nadrobím trošku chlebík nech má hustejšie

mukky
autor
1. mar 2010

ja ti navarim ak chces 😀

mukky
autor
2. mar 2010

apna podla toho co si pisala to je tusim odpalovane cesto,moj mm to ma velmi rad,take venceky robievala jeho babka..robi aj svokra,tiez su fajn ale babkine boli babkine..

ap a ked tak varis cez den kde mas malu vtedy?alebo spinka?u mna takto varit pri malom je nemozné..

mama.wolfka
2. mar 2010

anooooooooooooo chceeeeeeeeeeeeeeeem 😀

mama.wolfka
2. mar 2010

akurát šmírujem po mmb recepty, obrázky ma viac inšpirujú

zasa mám kyselinu fúúúj
zjedla som dva maslové rohlíky so cherry paradajkami - dnes sa mi podarilo kúpiť mňamkové
chvíľu bol pokoj a zasa 😝 😝 😝
ako keby som mala každú hoďku - dve niečo malé zjesť

mukky
autor
2. mar 2010

PRIDAVAM par jednoduchšich receptov..

Jednoduchý ovocný koláč z piškotového cesta

Ingrediencie
6 vajec, 6 polievk. lyžíc práškového cukru, 10 - 12 polievk lyžíc hrubej múky , 2 lyžice studenej vody
Postup prípravy
Zo šiestich vaječných bielok vyšľaháme sneh, do snehu za stáleho miešania pridáme najprv 6 polievk. lyžíc práškového cukru, potom 6 žĺtok. Stále miešame a ďalej postupne do cesta pridávame 10 až 12 polievkových lyžíc hrubej múky a nakoniec 2 polievkové lyžice studenej vody. Hotové cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech. Na vrch cesta poukládame ovocie podla ľubovole - jahody, slivky, marhule, ríbezle atd . Pečieme pri 200 st celsia cca 20min. Po upečení koláč pocukrujeme práškovým cukrom.

Rady a pomôcky od gazdinej
•Jahody vyvolávajú niekedy, hlavne u detí, žihľavku. Preto jahody deťom pocukríme alebo podávame so šľahačkou či mliekom.

BUBLANINA - VYSOKÁ, jednoduchá
POTREBNÉ PRÍSADY

4 vajcia
400g práškového cukru
2dc oleja
3dc mlieka
500 g polohrubej múky
1 sáčok pášku do pečiva
štipku sódy bikarbóny

POSTUP:

Do misky rozbijeme 4 celé vajcia, pridáme 400g cukru, 2dc oleja, 3dc mlieka a celé to zmixujeme.
Potom vsypeme 500g polohrubej múky, 1 sáčok pášku do pečiva a štipku sódy bikarbóny - znova zmixujeme.
Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech, potrúsime ovocie (druh podla chuti). Pečieme to na strednom stupni, cca do 175 - 180°C = 25 - 30 minút.

Kura s nivou a smotanou
Postup
Zemiaky očistíme a nakrájame na väčšie kúsky. Položíme ich na vymastený plech. Nesolíme.

Na zemiaky poukladáme kúsky kuraťa, ktoré sme najprv alebo osolili alebo bez soli posypali grilovacím korením, lebo v ňom je aj soľ. Mäso potrieme roztlačenou polovicou cesnaku - 4 strúčiky. Zvyšný cesnak pokrájame na kúsky a posypeme ním aj zemiaky.

Pridáme na hrubo nakrájaný syr a zalejeme všetko smotanou. Pôvodný recept neuvádzal či sladkou alebo kyslou. Keďže zalievame, tak to bude asi so sladkou smotanou. Nič sa však nestane, ak kyslú rozhabarkáte s mliekom, aby bola tekutá a tú dáte na zemiaky, kura a syr.

Pečieme na normálnej kuracej teplote asi hodinu. Odporúčam prvú polovicu času zakryť alobalom, potom odkryť a zapiecť.

Pribináčik
Je chutný a zdravý.Robím ho vtedy keď máme chuť.Je na nerozoznanie chuťovo od pribináčka z obchodu

Suroviny
250 gramov
tvaroh jemný200 ml
smotana na šľahanie2 ks
vanilkový cukkor

5
minút
príprava

Postup
Všetky suroviny dáme do misky

dobre vyšlaháme do zhustnutia

dáme do menšich misiek,alebo necháme v tej čo sme šlahali.Dáme trochu do chladničky vychladiť,alebo podávame hneď

Predjedlo z tuniaka

Suroviny
1
konzerva tuniaka - kúsky50 g
mladá cibuľka alebo pažítka50 g
kyslé uhorky20 g
kaparypodľa chuti
soľ0,1 g
mleté čierne korenie150 g
kyslá smotana alebo jogurt
limetková šťava
hlávkový šalát (ľadový šalát)
cherry paradajky

Postup
do tuniaka bez nálevu pridajte na drobno pokrájané kyslé uhorky,pokrájanú pažítku,opláchnuté kapary/aby neboli veľmi slané/korenie,šťavu z limetky,soľ a premiešajte,do toho potom zamiešajte kyslú hustú smotanu.Hotové dajte na kúsky hlávkového alebo ľadového šalátu,ozdobte cherry paradajkami,petržlenovou vňaťou a ešte trošku pokvapkajte olejom z tuniaka.Môžete podávať aj na malej hrianke z bieleho pečiva

mukky
autor
2. mar 2010

wolfka ked ti tu dojde mm tak nabalim a poslem 😀

mukky
autor
2. mar 2010

aj ja mam rada recepty s obrazkami a naj s videom 😀

mama.wolfka
2. mar 2010

dávam som si pohár mlieka a banán, to sú chute 😀 no ale zasa rozmixované by to bol koktail, tak ok
dúfam, že pomôže ...

mukky
autor
2. mar 2010

cafte 😎
ja popijam kavicku..studena ako vzdy 😀 snad si priamo urobenu vychutnam az na dochodku 😀 😀
dnes je nam nejak dlho..maly vstal pred 7,aj sme si kreslili,vselijak sa hrali,aj sme si citali,hrali sa s loptou,pozreli rozpravku a ten cas sa stale nejak pomaly vlecie...
sme obaja znudení 😀 😀 😝
von pojdeme az poobede..ideme papať a za hodku spinkať..
a vy čo?

mukky
autor
2. mar 2010

apna si trufas na tahanu strudlu hej? 😀 tak ked budes robiť tak pofoť 😀

no dietujem v medziach normy,ale vyskocilo mi hore 1,5 kg 🙄 😠 mam mrchu aj som u svokrovcov jedla neskor vecer a pre mna je to katastrofa..uz ma to riadne s.rie ze sa tak musim kontrolovat a nepridava mi to na dobrej nalade.. 🙄

a ty? 😀

apna
2. mar 2010

cafte,
mne mala zaspala,boli sme vonku,zas mame super pocasie-konecne,sa napapala a zaspala..robila som jej taky zemiakovo hrachovy privarok...
ked vstane,pojdeme sa prejst do slov.obchodu,treba mi mak na tu strudlu...lennechce velmi sediet v kociku,tak uvidime kam dojdeme 😝

no mukky chcem vyskusat,co to bude..asi na prvy krat neurobim taku tu velku,ale si rozdelim cesto a skusim mensie,ci to pojde...alebo z polovic.davky urobim...uvidim..a ked sa mi podari,tak naplnim asi s makom+jablka..

moja dieta nic moc doteraz,neprezierala som sa,ale ani nekontrolovala velmi..ja potrebujem slnko a teplo,aby som sa nastartovala.teraz ,co je pekne vonku sa mi viac chce..a kupila som si permanentku do fitka,pondelok som bola prvy krat,zatial budem chodit pondelky,stredy a piatky 😎 doma sa neviem prinutit cvicit..fajne bolo,aj v saune som sa vypotila a potom na chvilu do vyrivky...sa tesim na zajtra 😀

apna
2. mar 2010

mukky,ked varim mala je tu v obyvacke,my mame kychynu hned z nej,tak ju vidim,ked mrnci,ak idem ku nej a tak...da sa,niekedy to trva,ale vacsinou v pohode

apna
2. mar 2010

urobila som viac toho privarku, rozmixovala,,malej odobrala a nam urobila taku kremovu polievku. dala som tam dala slahackovu smotanu,vegetu,majoran a cesnak. 😝

mukky
autor
2. mar 2010

neskor nakuknem bosorky 😀

apna
2. mar 2010

cawes,nikde nikto?
mukky co delas?

http://ekucharka.net/tazeny-zavin-1-video-a-obr...
vyzera to byt celkom lahke,nie? 😀 😀 😀

mukky
autor
2. mar 2010

apna no co strudla,robila si? 😎

tak to je super ze takto vies navarit...ja aj keby som videla na maleho tak sa nedá 😀 neposedí,behá,vymýsla kde vyliezť,jaší sa jaško moj 😀 no koneeééc 😀
som tu tusim zahliadla temu o hyperaktivnych detoch,veru tam musim nakuknuť 😕 ..vcera som pozerala z okna ked boli chlapi von na ihrisku..viac deti v jeho veku s maminami,kludne stali ci chodili len ten moj behal a lietal 😀 😀
spinkal skoro 3 hodky cez den no a potom nam bolo dlho,stráášne sme sa nudili 😀 ,tato siel cvicit tak sme sa zobrali okolo o 18-tej von aj s kocikom,az som dorazila ku mojej mame,zavolala ju von no a po prehovarani sme vysli hore a zahrali sa s neterkou,potom mm prisiel po nás a den bol za nami..

mali sme zase pizzu z reštiky 🙄 ,nevarila som dnes..ale uz ju nechcem vidiet velmi dlho 😀 😝

mukky
autor
2. mar 2010

si ma predbehla som ta nevidela ze si tu 😀 asi si dosla kym som pisala..