Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

sunny_face
9. júl 2009

Ahojky tak cuketku aj s tofu som len nakrájala na pásiky a povegetila.Dala na panvicu a chvilu posmažila-proste rychlovka.To je pre mna, ja sa v kuchyni nerada vrtím dlho.No a dnes mi segra vravi, že ona ide robiť cuketové fašírky, tak aj to by som si dala. 😝
A zatial sa držím a dietkujem, vážiť sa budem až v nedelu rano-raz za týždeň.

mukky
autor
9. júl 2009

pancake ahoj 😵
ja mam trojkombinaciu chicco a aj sportak mam ,tak golfky su chicco..ak budem mat cas tak ti pozriem ake su dobre vecer,hej?
ja chudnem tak ani velmi nejem to co navarim 😀 a v tom teple mam stale chut len na ovocie,jogurty a vyzivy.. 😝
kup si maxi cosi,je fakt dobra,polohovatelna,proti bocnemu narazu..a je lepsie a bezpecnejsie kupovat od 9 do 18 kg,ako od 9 do 36 kg
nas vysla v madarsku tusim na 4.000 sk,tiu stoji zhruba o 500 az 1000 sk viac.No ved sa rozhodnite ako vy chcete..a kolko stoja u vas tie co medzi nimi rozmyslas?uz po prepocte prosim 😀 😀 mne aj euro ide nenormalne na nervy 😝 😝 😝

vecer tu neviem kedy dokvitnem,o 19 tej po rosalinde 😀 ideme na nakup tej chladnicky,a na prechadzku snad este,okolo 21 by sme mali prist,maly pojde trosku neskor spinkat..ale aj manzel pride domov az okolo 18.30 tak pojdeme s nim..

mukky
autor
9. júl 2009

sunny ja sa vazim denne,som zvedava 😀

apna
9. júl 2009

afte
pan s tou sedackou ti nepomozem,ja som sa nad tym az tak nezamyslala,az kym si sa nepytala.pracdupoediac ani neviem jak je polohovatelna,ale chystam sa nastudovat ju a ked nie je,tak mozno kupime inu.som nevedela 😕 ze su aj take co sa daju dat az do lahu,a taka by sa nam zisla,ak by sme sli niekedy s malou domov autom alebo tak na dlhsie cesty.a stou som spokojna,obycajna,sedi si ppriputana je ako v kazdej inej,tak nejak neriesim

a kocik mam v albume 😉 obycajny sportak,co sa na neho napichuje vajicko,mame ho od narodenia a menit sa nechystam zatial,az ked bude vacsie,kupim klasicku bugi.ale take su lepsie,lebo polohujes.a je super lahullllinky

karfiol so riadne obalila v trojobale,plech pomazala nolejom,polozila tam karfioly a dala do rury a pieklo sa,ale sa mi zdali suche,ta som ich potrela pierkom s olejom a krasne sa upiekla struhanka za minutku.

rezne naopak musim vyskusat,neviem si to predstavit,ani tak ako robi,ze zalejem bujonom,ale musia byt chutne,vyskusam

ja som urobila sosovicovu polefku a maso som si pripravila takj potom urobim ako som vcera pisala do toho vajka so syrom.
ideme este nieco pokupit,tak dufam,ze uz bude pokoj.
tu je riadne kosa,so m radiatory zapinala normalne a leje,fuka.
zjtra pride svokor,este furt neviem sa rozhodnut co nakuchtim.

pan a ako mate podnajomnikov,ze byvate v podnajme vo vacsom,tak ste si niekoho zobrali ku vam,ci mate tu dom a prenajimate?my hovor o plateni,furt tu daco treba a ked si myslis,ze uz odlozis ,tak zas pride daco a zas treba platit ,daco necakane kupit.
o ten rodicak neviem a ty beries doma?ja budem teraz vybavovat,mi povedala pani tam,ze mam narok,len musim mat papier z prace,ze odkedy dokedy som tu poberala od zamestnavatela.tak som zvedava.

mukky
autor
9. júl 2009

ja mam rada vyprazane maska ,rezne,kurca a podobne,aj ked to zdrave nie je..ale manzel neoblubuje stavy,tak maso na stave ci stroganov takmer nerobievam..i
rezne naopak len vyprazane budem robit,take asi by mi velmi nechutili zaliate bujonom..kazdy podla svojej chuti,no nie?

mukky
autor
9. júl 2009

pridala som dnesne foto,ak chcete,nakuknite..vcera som ho strihala prvy krat,len ofinku,schody ma riadne 😀 😀 ,ale ked jeho sa neda udrzat 😒 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

lumistri
9. júl 2009

cafte
tak sme boli dnes u toho doktora, ze vraj mame zapal hrdla, dal nam sirup.. a na teplotu nech mu davam co uznam za vhodne.. tak ked mu tie paralenove capiky nezaberali, kupila som mu ibalgin sirup, zabral velmi dobre.. uz ho aj manzel ochutnaval a vravel ze fajnucky malinovy 😀 😀 dufam ze ho nefukne cely.. 😀
ale skoda ze nemozme chodit von, akurat je tak pekne ☹
neviem co mam na zajtra varit.. som si zabudla cibulu kupit.. 🙄

sunny_face
9. júl 2009

Mukky malý je zlatý, vyzera ako dievčatko s tými kudrlinkami. Akurat mi dnes prislo Quelle a tam som videla to jeho autičko, mala hned titikala a ťukala prstom po ňom.Bože už teraz vidim ako bude v puberte za mnou chodit s katalogmi a "mama kupuj tato davaj peniaze" 😅

sunny_face
9. júl 2009

Inač ten karfiol bez vysmažania by mi aj vyhovoval, lebo nemam väčšich jedov,ako ked mi postupne struhanka popada do oleja a posledne karfioly su pričmuhnuté a smrdi mi cela kuchyna.Takto je všetko pekne rovnomerne upečené. A taku šošovicovu polievku by som si dala aj hned-mnam.Skoda ze by som to jedla len ja - moji su neni naučený na polievky.Ach jo!

mukky
autor
9. júl 2009

sunny dakujem 🙂 ,maly je cely ja 😀 😀 ,podoba sa na mna ked som bola malicka v jeho veku
a to nase auticko je v katalogu?ja som pozerala ten na internete a nevidim ho tam...
sunnny a foto budes mat malej?

tak si skus ku koncu precedit olej a je po odrobinkach... 😀 😎

sunny_face
9. júl 2009

Skusim hodit foto, ale musim to urobit nejako cez USB kluč, lebo ako som uz spominala pišem z manželovho pracovneho notebooku a nechcem mu urobiť nejaky pruser v praci.Zajtra sa s tým pohrám.
Ináč ja som sa kedysi tiež vážila každy deň, ale potom som si povedala, že skusim raz za tyždeň a bola som viacej vysmiata, ked som uvidela ako som klesla odvtedy raz za tyždeň nech mam peknú nedeľu. 😀

sunny_face
9. júl 2009

Najviac som schudla ked som držala 90 dňovu dietu, sice som vydržala len mesiac, ale zhodila som 9kg a teraz ked som stupila na váhu tak som zistila, že ich mam zase naspäť.Tak sa mi potvrdilo to čo každemu čo dietuje a vrati sa k normalnemu jedeniu-JOJO efektik. Tak kašlem všetky tieto overene diety a proste musim zmenit stravovacie navyky-bla,bla,bla.To je take ťažke.

lumistri
9. júl 2009

a kolko ste pribrali ked ste cakali? a kolko ste zhodili porodom?

mukky
autor
9. júl 2009

u mna je to take no vselijake,lebo mam ochorenie stitnej zlazy,hormony si robia co chcu,uzivam lieky uz dozivotne ☹ ,takze ta vaha mi hapruje a uz bude asi cely zivot ☹
pred oteho som schudla 10 kg,5 nejak nechcene v robote kde som nemala cas ani sa najest 😝 ,a potom dalsich 5 chcene,sa mi to zapacilo ze som dala daco dole..a v tehu tie hormony sa asi ustalili a pribrala som len 8 kg,iba to co babo a to okolo toho,po porode mi zostali asi 2 kg,a do asi 3 tyzdnov som mala menej ako pred tehu,rapidne som chudla zo dna na den..a potom sladke mi strasne zacao chutit..cokolady co pred tym vobec,sladkosti,a aj kmolac v poho co pred tym som nemusela..ale aj hormony sa opat zblaznili a pribrala som skoro 15 kg 😝 ,ja som tucna,mam nadvahu 25 kg,no teraz uz menej 😀 a mala som 41 😕 kg ked som drzala delenu som schudla 25 kg par rokov dozadu..ale do asi 17 rokov som bola sexi 😀 a vzdy tenucka..

mukky
autor
9. júl 2009

je to take blbe no,ked vas ludia nespoznavaju..hanbim sa a niektorym sa radsej oblukom vyhnem..ale ja mam pevnu volu

mukky
autor
9. júl 2009

no a ja som malicka,tak to fasa vyzera s kilami navyse 😀 🤐 😝

lumistri
9. júl 2009

ja som pribrala 12 kil a porodom som zhodila 7, a potom este tak 3 kojenim..
furt mi to tak nejako kolise.. ale nemozem sa dostat na tu vahu co som mala predtym.. vlastne popravde sa o to ani extra nepokusam 😝 😀
inac tu pevnu volu ti zavidim.. mna tiez urcite veci pokusaju, ale verim ze vydrzim 😀
malicka? to je kolko? ja mam len 165 centi 😵

mukky
autor
9. júl 2009

ja som mala vrtka dobre tr..a,vlastne vari 😀 🤐 😀 ,ja mam 152 cm 😀

lumistri
9. júl 2009

dobre vari, perie, umyva.. 😀 😀

mukky
autor
9. júl 2009

lumi 😀

lumistri
9. júl 2009

nevies nejaku fajnu omacku na masko bravcove?

mukky
autor
9. júl 2009

a nechcela by si urobit ako cinske rezne?ja robievam ale kuracie..a bravcove mam rada na sampinoch,s cesnacikom..

lumistri
9. júl 2009

no to je na tom najhorsie, ze som sla dnes do obchodu, a nekupila som to hlavne co som chcela, cibulu a cesnak.. ale zato dalsich dvadsat blbosti.. 😎

lumistri
9. júl 2009

rozmyslam ci zajtra doobedu nevybehnem.. len som moc nechcela, ked mi je maly taky nanic.. a mm robi ranne.. tak neviem 😒

mukky
autor
9. júl 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

toto by si nechcela skusit?ale aj tam ide cesnak a cibula,,to musim mat doma vzdy,ale jasne ze dakedy dojde,ale ja vsetkeho do zasob nakupujem jak skrecok,to je mania 😀

lumistri
9. júl 2009

noo, mam suseny cesnak.. mozno by sa dalo..
viem ze treba do zasoby, aj ja furt mavam, my straaasne lubime cibulu (hlavne ja) a aj cesnak. len som dnes vsetko pouzila, som robila pizzu, a ja si furt na to tolko cibule nastrkam, mnaaaam 😝 😀 😀

mukky
autor
9. júl 2009

aj ja mam rada cibulu a aj na pici vela 😀
suseny to nebude ono..

mukky
autor
9. júl 2009

preboha co som tam napisala 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🤐

na pizzi tam malo byt,jeeeemine 😝 😀 😀

lumistri
9. júl 2009

hmm, tak mi ostava dufat ze maly bude v pohode, bude pekne pocasie a bude sa mi dat vybehnut do obchodu.. lebo ked to nejdeeee, tak to nejdeee 😕

mukky
autor
9. júl 2009

a uz mu je lepsie? ☹