Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
13. júl 2009

sunny ahoj..dakujem za podporu,uz je mi dnes lepsie 😝 😎 ,ale take blbe tyzdne som mala...mala som pocit ze vsetci su nenormalni okolo mna a hlavne v mojej rodine 😝 🤐 ,teda obcas okrem manzela 😀 😀 ,na dlhe rozpravanie to je..

no ale rano som revala opat,nechtiac som malemu ublizila ked som ho davala do stolicky a isla pricvaknut tu tacku..joj jak plakal a ja s nim..som mu tam rucku po boku pritlacila...vzlykal dlho,som si tak nadavala a stale na to davam pozor..manzel raz tiez nechtiac mu tam privrel prstik a isla mu krv to bolo tiez take smutne..dava tam rucky..no uz sa to nesmie stat..

sme len dvojka,manzel isiel na huby a na chatu robit so svokrovcami a mojim otcom...

nevarim nic,este plno jedla zostalo ..a 2 polky tort,musim zamrazit.dnes len take dietne jem,ovocie..
😝

mukky
autor
13. júl 2009

sunn a co si varila ci sa chystas?? 😵

mukky
autor
13. júl 2009

mala je jak zlata 🙂 🙂 ,kedy si dala foto??

pancake
13. júl 2009

caute

mukky to je normalne. maly nie je hper aktivny. to by si mala vidiet toho mojeho. tiez vie ukazat ked sa ho opytas aky si veliky, tak zdvihne rucky a ukaze aky je veliky.
povie mama, tata, kde je, neni.... uz vie toho kopec. a zvieratka este ani na zivo nevidel iba na obrazku a opakuje hned na prvy krat. ukazem mu kravu poviem krava robi buuuu a on si to zapamata a doteraz to vie. vcera sme ho naucili psa. a havka o 106. uz vie aj sovu /lebo ju mam nakreslenu na pyzame/ auto brm brm...

no proste kopec veci. teraz deti nasavaju ako spongia vsetko. maly vidi handru a uz s nou utiera podlahu. opakuje po mne. vie tolko veci, ze sa musim niekedy zasmiat. a tiez mi nebolo do smiechu ked maly olizal kabel z baby sittera /toho telefoniku/ a bola tam elektrika. skopalo ho to a on sa rozplakal. nevedela som ze tam je prud. ani ma to nenapadlo. este ze len 15 voltov.
maly si vie vypytat : mama ham.... aj v noci
alebo ked mu chuti povie ,,mnam,,
a ked chce caj, tak mlaska.
vie uz aj pusu dat, ruku podat ked mu povies ahoj tak ti poda ruku.,,,, no uz ma viac nenapada. ale je toho fakt dost na takeho krpca. a tiez neposedi ani 3 sekundy. dokonca sa ani sam nezahra. musim lezat vedla neho.
a ked poviem ze ideme brm brm tak vsetko pusti, uz nechce ani jest len caka pri dverach a chce ist von. ale nie do kocika ale do auta. ked ho dam do kocika acne revat.
neznasa capice, uz 3 stratil a asi 10 dudlov, a jednu topanku.
no tiez ma ide slahnut. ale poviem si je to dieta, a som rada ze mu to tak pali. on uz rozumie vsetko co mu poviem. lebo rozpravam jednoduche veci.

napri.Ideme buvat
alebo ideme sa hrat, kupat.... a tym slovam on dobre rozumie. alebo Pockaj... presne vie.

takze nesmut. ty si len unavena. to prejde. ja som mala takuto krizu ked mal maly 3 mesiace. teraz na take veci nemam cas. 😀 😀 😀 😀 😀

tak si ho uzivaj, lebo mensi uz nebude iba vacsi. ☹

pancake
13. júl 2009

ak sa chcete zasmiat tak si kuknite temu Michael Jackson a tam som vcera pisala ked ste tu neboli vy a trosku som posteklila fanusicky a tak sa do mna pustili,.... jedna radost. osobne proti nemu nic nemam, ale tak ako sa ony hadaju o to ze nebol pedo tak ja sa mozem ze bol,nie???
a preco zrazu zalozili o nom temu ked boli jeho faninky?az teraz ked je mrtvy tak ho ospevuju. no ale je mi to jedno. precitajte si posledne dve strany. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
som sa zabavala. 😀

lumistri
13. júl 2009

caste baby
u nas to vyzera tak ze tie prasky budem potrebovat ja! 😀 😀
maly este nespi co je nezvycajne.. ach, slak ma ide trafit.. asik ho priviazem, bo furt vstane a do zrkadla sa pozera a bozkava sa, narcis jeden 😠
ok, idem s nim daco robit.. este sa vratim..
a mimochodom postupila som do dalsieho kola, ohladom tej roboty.. dnes mi volali.. 😉
tak zatimm..

lumistri
13. júl 2009

no uz spi.. 😵

sunny_face
13. júl 2009

Ahojte Lumi gartulujem k 2. kolu, ale však ty si to tušila, že prejdeš. Inač niečo je asi vo vzduchu mne mala tiež nie a nie zaspať-až teraz a to nieje ani spln 😨
Idem kuknuť toho Jacksna, lebo som toho nazoru aky ty pan-doteraz ho všetci odsudzovali a nikto po nom ani neštekol a zrazu ho všetci miluju a kupuju jeho cd!! čo mu to už teraz pomože ked je po nom?!

lumistri
13. júl 2009

no citala som teraz nieco o jacksonovi.. ale nechce sa mi vsetko.. pan v podstate s tebou suhlasim, bez vetra sa ani listok nepohne.. pesnicky celkom fajn, ale doteraz som nepochopila jeho filozofiu.. bol taky strasne proti rasizmu a pritom robil vsetko preto aby bol biely.. 😖 strasne kontroverzny clovek pre mna..
najviac mi teraz lezie na nervy ta jeho dcera.. za posledny tyzden som to videla minimalne 15x, uz mam chut roztrieskat telku, ked to ide 😠 ☹
som zvedava kedy ten osial prehrmi.. dufam ze coskoro 😕

sunny_face
13. júl 2009

Tak nie, to sa mi fakt nechce čítať, to su čisté fanynky a ja ho tak rozoberať nemusím. 😝

mukky
autor
13. júl 2009

ahojte..ale aj odchazam hned...idem pomrazit torty co ostali..

sunny_face
13. júl 2009

Zmenim temu od Jacksna - skúšali ste niekdy doma arabský chlieb? Ja ho mám veľmi rada aj samotný len s kečupom a maju ho len vo veľkých obchodoch (TESCO, Kaufland,...) a tam sa mi samej nechce chodiť je to aj väčšinou mimo mesta aj je tam vela pokušení, ktoré nepotrebujem ale sa mi páčia. Viem,že je to jednoduché ale ak to nemá byť múčno-vodná placka,tak potrebujem recept.

lumistri
13. júl 2009

mukky to ako by som videla na tych fotkach mojho maleho.. mame rovnaku bundicku, aj podbradnik aj capicu mame podobnu.. 😀 😀

lumistri
13. júl 2009

uff, sunny, to pre kucharky vysieho levelu.. ja neviem, ale mukky je moja inspiracia 😀

sunny_face
13. júl 2009

Myslíš?Žeby som si až tak trúfala?

lumistri
13. júl 2009

nieee.. ale ja kebyze skusam tak urcite 😀 😀

mukky
autor
13. júl 2009

uz hotovo 😀

lumistri
13. júl 2009

ja som strasna nesika, a ked nieco varim, musim vynalozit vela usilia aby to bolo jeditelne 😀
alebo je to tym ze vela experimentujem a improvizujem?!.. 😕 😀 mozno.. 😀

sunny_face
13. júl 2009

ja som na tom tak isto. Moj problem je, že neviem dochucovat.často zabudnem dať soľ 😀 Mne to chuti lebo som si to sama navarila, ale tatino sem tam trpi,ale už si na to začina zvykať. Ešteže vymysleli bujony.

mukky
autor
13. júl 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

dievcata zo vcera par fotos..idem Vas precitat rychlo,pancake uz mam

sunny_face
13. júl 2009

Mala som chvilku čas a pozrela som si vaše detičky-všetky su velmi zlate. Mukky a pancake maju kudrlinkových anjelikov a ja s Lumi bezvláskových zlatíčka. Ja som ešte škaredé bábätko ani nevidela-všetky su proste krásne.

lumistri
13. júl 2009

ja tiez veeeelmi malo solim, a teraz duplom lebo davam uz aj malemu z nasho, a dochucujem az ked mu odoberiem a to vzdy samozrejme zabudnem.. 😀 😀
ale sa mi teraz podarila cesnakova polievka.. fajnucka bola, sa musim pochvalit 😉
inac tiez mi chuti co si navarim.. neviem cim to je.. raz som robila granadirsky (abo granatiersky ked chcete) a mne chutil, ale moj otec ho tak ofrflal ze som mala tri dni depresie.. 😝

sunny_face
13. júl 2009

Jej chcela som napisať bezvláskových čertíkov, ale nemala som odvahu,atk z toho vznikli "bezvláskových" zlatíčka 😖

mukky
autor
13. júl 2009

lumi dakujem za tu inspiraciu..mam nieco na chlieb vo vajicku...ako vy robievate,klasicky,iba vajko?ja po novom...

lumi maju rovnaku bundicku 😀 ,svokra mu v hu v tescu kupila..

a ocko ho dal u svagra do tatrovky,som myslela ze ma porazi,ale cvakla som ho 😀 😝 ,sme tam boli na tej opekacke..

sunny_face
13. júl 2009

Mukky-marcipánové trorty-mňáám,Ja marcipán milujem, vždy zjem z vrchu všetky figúrky a kvetinky.Potom je torta orýpaná, ale ja som spokojná 😵

lumistri
13. júl 2009

suhlasim sunny, vsetky babatka su krasne.. a ako krasne buskaju.. ked sa maly narodil, som dva dni po porode nespala, lebo som sa musela na neho pozerat.. joooj ako krasne spinuskal 🙂 a potom som sa vyspala, lebo dostal zltacku a nemohol byt so mnou cez noc 😉 len napapat ho doniesli.. 😝
mukky ako pekne sedi pri tych tortach, ja som mojho musela drzat, bo by celu ruku do torty vopchal 😀

mukky
autor
13. júl 2009

sunny ja som este nerobila arabsky ani nekupovala,ale chcela som...som videla recept ako to plnili 😎

a tusim som ho jedla ...ano asi v nakupnom centre..skus urobit 😵

sunny_face
13. júl 2009

Lumi-ta vaša tortička je tiež velmi pekná-skvelý nápad s tým vláčikom.Na nej by som si tiež pochutnala.

lumistri
13. júl 2009

mukky a co okrem vajka davas?
sunny u mojho certik veeelmi vystizne 😀
ja marcipan nemusim.. ale maly mal na torte muchotravky, tie by ti chutili 😀

mukky
autor
13. júl 2009

sunny ja som teraz ani neoblizala prsty ked som ich zamrazovala,lebo mi vyskocilo pol kila po vcerajsku 😀
tu bielu objednala svokra a tu cokoladovu robila moja mama..je sikovnica sikovna...mne ten marcipan nejak nechuti velmi..

aj vase deti su taake peknucke 😵 ..
lumi kto robil tortu?pekna..

lumi ved aj vopchal do obidvoch rucky 😀 a dostal cervene auto podobne ako mame a tatrovku,musime postavit garaz 😀