Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
21. júl 2009

cafte
mukky nie som na praskoch, nemozem bo este kojim.. a ako citam tak aj ty, a dokedy chces?
malemu varievam niekedy spolu, niekedy zvlast, podla casu a miesta na sporaku 😀 a vcera som urobila zeleninovu polievku a cestoviny s vajickom, mu velmi chutilo 😵
a mimochodom vcera nebol ziadny sex bo hram urazenu 😉 len som bola nejaka o nicom, a nechcelo sa mi pisat, niekedy mavam take stavy ze sa mi nic nechce, resp. neviem co by som chcela.. a tak sa len tak motam alebo polihujem, citam.. vies? a este ani v telke nic nedavali.. no hrozy ☹

mukky
autor
21. júl 2009

viem 😀 😀 😀
a co sa stalo ak mozes povedat? 😀 😀 chlapi ci chlapy..nikdy neviem ale doucim sa to 😀 su cudniiii 😀 😀 😀 ,aj ja sa nerozpravam 😀 😀 ,som mu ani nedvihla vecer telefon ked volal z roboty 😝 ,chce si na chate vypit a aby jeho sestra nas potom odniesla domov autom,odsoferovala..no isto...soferuje tak mozno raz za mesoac ak vobec a nema dlho vodicak....m ma o 2 dni narodky...som mu povedala nech si ide na chatu a naj sa ozere ale ja nejdem ,ani maly a nech tam ostane spat 😠

mukky
autor
21. júl 2009

kojit by som chcela tak do 2 rokov..ale maly nejak neje na didu,ze by si vyzadoval....lebo ja aj um davam od mesiaca,tak asi preto..

mukky
autor
21. júl 2009

lumi skus urobit kuracie masko s lecom..nejak sa mi to nezdalo na prvy pohlad uzasne,ale je to fajnotka...ak mas leco,alebo si kupis..orestujes cibulu,pridas kuracie masko na kocky osolene a okorenene ,podla chuti,osmahnes,pridas leco,trosku mozes podliat vodou,podusis a zazrak je na svete 😀 ..mozno robievas,neviem...vhodna priloha pre mna su cestoviny,ale aj ryza ci knedlik..so zemiakmi by mi to nepasovalo..

mukky
autor
21. júl 2009

alebo si kup tekvicu a urob v cesticku...
alebo vyprazany syr...
alebo kriklave kura 😀

mukky
autor
21. júl 2009

pozajtra idem robit tie gulicky ikea

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

mukky
autor
21. júl 2009

ahojte,nedavno som sa vratila z pieskoviska ale bola to totalna pohroma 😀 😀 ,malemu sa velmi pacilo,strasne sa smial ked sa deti pustali zo smykaliek..on sa vie tak velmi smiat z urcitych veci 😀 😀 ...no ale asi za 2 minuty v piesku bol od neho cely 😀 aj do ust si dal a uz som tomu nestihla zabranit....zavolala som m nech pride dole 😀

ako potom idete z pieskoviska domov?date ich takych ufulanych do kociara? 😕 m povdal ze je este maly na piskovisko a asi ma pravdu..co vy na to?

lumistri
21. júl 2009

noo mukky ja som bola minule pri pieskovisku, ale nepustila som ho.. tiez pcha vsetko do huby a ma ide porazit.. minule zdvihol spak a sup rovno do pusy.. ma skoro porazilo, ale nastastie ho len trochu oblizol.. ale moje zdesenie este stale trva 😲
a s tym ufulanim by mi to ani tak moc nevadilo, bo kazde dva tyzdne mi treba cistit kocik co je furt nejaky zadrbany, bo ked mu dam keksik, tak on keksikovou pusov pooblizuje aj kocik.. atd.. 🙂
inac mukky ja leco nemozem, bo mi byva strasne zle z papriky, ale prisla som na to ze mam v mraznicke fasirky.. urobim kasu zemiakovu a ten salat z uhoriek a papina je na svete 😀 😀
a este k tomu ze tvoj maly sa smeje.. nas tiez, sa mu strasne pacia ine deti, sa na nich smeje a najnovsie ich chodi aj hladkat 🙂

mukky
autor
21. júl 2009

lumi jeeej to je mile ze ich hladka 🙂 ,moj sa na nich smeje tiez a ked vidi nejake deti tak je vo vytrzeni... 😀

paprika ti nerobi dobre?hmm,ani mojej mame,mne da od nej hned odgrguje 😀

tak co ten tvoj,co ti vyviedol? 😝 😀

a maly sam chodi?Mne sa pletu deticky ktore co robia aj s temou kde chodim...
mnam,moje oblubene jedielko ides robit,zboznujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😎 a som hladna prehladna,mam chut na kukuricu,sa na mna tak pekne usmieva z chladnicky 😀 🤐

sunny_face
21. júl 2009

Ahojte kočky, som zničená mala mi nie a nie zaspať. okolo 9 sa pokakala a az doteraz pistala, co už bola tak unavena, že sa nevedela uložiť. My sme dnes boli len karfiole. Ja ho mam rada len tak jemne uvarený a zistila som, že malej to tiež chuti len tak.Jedla jej už miešam a masko so zemiakmi jej chuti jedna radosť.
Mne sa mal na pieskovisku nezahra, ešte tak s kamienkami ale to tiež len chodim a vyberam kamienky z ust.No co už nejako tu imunitu musi zveľadovať.Kočar mam spinavy uplne nenormalne (ešte že je tmavomodry a neni to tak vidno), ale musim si najst cas, rozobrať ho a dať do práčky.

lumistri
21. júl 2009

noo maly este nechodi.. len za ruky.. som ho dnes pustila, stal ako 5 penazi a ani sa nehol, ked som mu podala prst tak vykrocil, ale sam ani za svet.. 😒
s mojim drahym.. ani neviem cim ma tak vytocil.. asik nechcel daco robit co som od neho vyzadovala 😀 😀
aleee nieee, asik to bolo zase kvoli jeho mamicke.. som vyhlasila ze by som jej maleho nenechala, napriklad na cely den a sa nastval.. tak som sa aj ja.. 😕

sunny_face
21. júl 2009

Joj "mamičky" to je chulostiva tema. Musime si zvyknut, že chlapi budu na maminach zavisly a cudujete sa im. Ved si zoberte ako sa o tych nasich malych starame a určite budeme aj po ich svadbe. 😀 (ja tiež aj ked mam babu)

mukky
autor
21. júl 2009

lumi a co nechcel robit tvoj manzel ,sex? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ale nie,srandujem 😀 ...chapem Ta,ani ja nechcem davat tam maleho,len ked lezkal tam chodil....mam na to svoje dovody,a m nech si vravi co chce 😝 ,mali 3 deti,ale ma skoro vystrelo ked svokor asi pred troma mesiacmi malemu prilozil tenky skleneny pivovy pohar s pivom k ustam 😕 😕 😕 😠 ,ani nechcem pomysliet na to co sa mohlo stat...a minule sme dosli na chatu a som mu dala take pekne svetle nohavice,co len do kociara ma a on ho hned polozil kolenacky na travu 😕 😕 🙄 😠 ,no aspon ze m po nom skrikol...

mukky
autor
21. júl 2009

sunny 😀 😀 ,ja mu nedovolim ani frajerku lebo budem ziarlit 😀 ale keby som mala dievcatko tak to by mi az tak nevadilo,neviem preco...ale savik je len moj 😀 🤐 😎

lumistri
21. júl 2009

noo myslim ze som to tu uz rozoberala.. jeho mama mi nikdy nezavola ze maly place, a preto ho tam nechcem nechavat.. a je tam aj neporiadok.. ked prideme vzdy si najskor musim ist umyt kupelku, ked tam chcem maleho kupat, a potom dat do poriadku kuchynu, ked mu tam chcem nieco navarit.. a tak, to je na dlho..
ja viem ze hlavne chlapci su maminy milacikovia, ale ja chcem syna vychovavat inak.. ona mu dovoli oblizovat skleneny pohar (mne vlasy dupkom vstavaju) ale ked si pcha do pusy uhyzatko, tak ho napomina a vybera mu ho.. fakt nechapem ☹ 😖 😲 😠
ja ju nemozem upozornit (bo si netrufam, aj ked si s nou tykam) a manzel ked jej nieco povie tak sa urazi, nic nepovie, ale vidiet na nej ze je urazena.. tak to viac-menej trpime 😒
sak ked bude maly vacsi a rozumnejsi, mozno jej ho na chvilu necham.. ale pochybujem ze na tyzden.. by som nespavala.. ☹

sunny_face
21. júl 2009

Ja ako so rada, ze ja mam v pohode svokrušku, zatial som s nou nemala problemy ohladne jedla len sem tam mi naznaci, ze je mala slabo oblečená, ale v tom sa nikdy nezhodneme, lebo oni boli učený zababušiť deti a mne bolo povedane len o 1 vrstvu viac ako my dospely a aj to len ked je dieta male v kocariku.Tak len niekedy ked sme vonku ona zakriva dekou a ja odokrivam 😀

lumistri
21. júl 2009

mne doktorka povedala, ze mam maleho obliekat tak ako mna, a teraz furt naboso ide von, len ked ideme chodit mu obujem aj ponozticky a sandalky.. a potom ho zase vyzujem.. si furt natahuje prsteky na nohach.. mam niekedy pocit ze je z gumy, tak sa prehyba a nohy za hlavu vylozi.. 😀 😀
vcera boli u nas susedia.. maju male dievcatko, ma tak dva mesiace asik, joooj ake krasne babatko, aj ja by som chcela druhe dievca.. ale tak nejako tusim ze to bude chlapec, zase 😝
a maly ju furt hladkal po nozickach, a potom ju dali do vajicka, tak ju hojdal.. no strasne ho zaujimala.. a ked zacala plakat, tak tak lutostivo na nu pozeral.. no zlaticko 🙂
malinke babatka tak krasne vonaju.. nasho maleho som tak necitila, lebo som bola s nim stale.. ale manzel ked som sla na tyzden k nasim a prisiel po tom tyzdni hovoril ze cela izba vonia babatkom.. 😵

mukky
autor
21. júl 2009

lumi ja som prave preto nechcela svokrovcom tykat aj ked mi to navrhli...aspon nejaka ucta no ale ja sa tiez drzim ale raz vypenim..aj ked uz som vypenila ohladom m som sa stazovala jeho rodicom 😀 ,ale to som mala na neho neskutocne nervy,i ked mi straaasne pomaha vo vsetkom,ved viete..

a ja mojej mame poviem na rovinu vsetko..wsom jej minule povedala ze kto jej vychoval deti ked nic nevie 🤐 😝 😀 ,raz po porode mi povedala ze ona si na nic nepamata,maly mi plakal skoro cely den,ale len preto ze bol hladny,som mu nedala caj a moje mu mmnestacilo..chudacik malinky 😢 a mna to nenapadlo 😢 ..no a som sa vtedy nas....a a od vtedy na nete si zhanam info a kamosla ma volala doktorka 😀

mukky
autor
21. júl 2009

ja maleho otuzujem od malicka,asi od 4 mesiacov...lumi a kedy chcete druhe babo?juj a niektora z vas mala narodky tak vsetko naj,ty lumi n ie?

a davate krpcekov na nocnik?

ak mi poslete maila poslem vam detske recepty vyborne..

lumistri
21. júl 2009

noo mamci mojej tiez poviem dorovna.. minule malemu tiez nieco dovolila.. ani uz neviem co.. tak som ju sprdla, ze co mu to nezoberie.. a ona, vsak ho nechaj.. tak som ju sprdla este raz, ze nam by to nikdy nedovolila, a ze co to uci moje dieta 😀 potom mi bolo aj luto, lebo predsa je to jej vnuca, ale co si ja potom s nim sama pocnem doma? tu mi nema kto pomoct, takze ako si ho ja vychovam, tak budem mat 😕
a navyse viem ze moja mama ma zasadu, ze co si ja vyslovne nezelam, to nerobi, alebo ked poviem ze nieco nema malemu davat, tak to respektuje.. tak bolo aj u segrinej dcery a som si ista ze to bude u vsetkych vnucat.. to si myslim ze je spravne.. aj rodicia by mali byt jednotny.. 😉

sunny_face
21. júl 2009

Ja malu už sem tam posadím, ked jej menim plienku, tak ju viem posadit na nočník a ešte tak 10-20minut čítame alebo sa hrame na nočníku. Zatial mi odtial neuteka.
Ja sa mojej mamy moc nevypytujem, predsa už su to roky-vela praktik sa zmenilo a nastastie ked sa nieco deje tak mam poruke segru, ta s detmi robi je vychovavatelka (teraz na ZŠ ale predtym robila v MŠ), takze ta ma skusenosti.

mukky
autor
21. júl 2009

lumi napis ci dosli..

lumistri
21. júl 2009

ja som mala, dik mukky 😀
my na nocnik chodime od kedy vieme sediet.. najskor len vecer pred kupanim, a teraz chodime rano, na obed aj vecer.. rano sa vycika a vela, dnes pred obedom som videla ze tlaci, tak rychlo gate dole, plienka dole a sup na nocnik, a vsetko slo do nocnika 😲 no a vecer, to uz vie ze ide na nocnik, ja si vsetko nachystam na kupanie za ten cas.. zatial nezistil ze z nocnika sa da zliest, tak tam sedi a strcim mu leporelo ci repolero (ci jak to je?) a pozera zvieratka.. 😀

lumistri
21. júl 2009

dosli 🙂
kujeeeem 😵

lumistri
21. júl 2009

a vy mixujete detom papu?
nas ma len dva zuby ale nic mu nemixujem.. zemiaky mu na kocky dam a on to pozuje.. a mrkvicku mu viac do makka uvarim a tiez to zvlada.. len masko mu na malicke casti pokrajam.. 🙂

mukky
autor
21. júl 2009

sunny mne tam maly vydrzal dnes asi 30 sekund...a vraj je to skoro davat este,tak ja len tak cvicne 😀

myslim ze sme viac precitlivele a asi nekjak viac lipneme na detoch ako nase matky,ale vtedy nebolo tolko informacii....otcovi som sa snazila vysvetlit z coho moze mat alergie,ze z krupice,z kravskeho mlieka,medu..atd a skoro odpadol ze to ne pravda akde na take chodim atd...ze oni pili mlieko a potrava nema vlyv na alergie abla,bla,bla...tak poslem mame par clankov a nech mu to vytlaci...ak precita 😝

jeho mama chcela dat malemu minule sunku tak ma skoro vystrelo,este ze som pribehla... 😀 ,viem ze vy davate,teda myslim sunny..ja som v tomto veeelmi prisna 😀

sunny_face
21. júl 2009

mam smolu mam maila, ale vobec tam nechodim, už ani neviem heslo, ked bude cas založim si nový, takže si ich mukky pekne krasne nechaj v zalohe.
Inac ja sa k druhemu dietatu ešte moc nehrniem, mam co robit s touto jednou a pravdu povedat bojim sa ziarlivosti.Co ak sa bude citit odstrkovana a skuste vysvetlit 3 ročnemu dieťaťu, že to tak nieje.

sunny_face
21. júl 2009

Ja som ohladne jedla trosku volnejšia, neviem uprednostňujem zlatu strednu cestu.Moja už papa skoro všetko, jedine hriby a nejake tie strukoviny som jej ešte nedala-aspoň tak sa mi zda. Proste co nejem ja neje ani ona a čo papm ja skuša zarovno mnou.

mukky
autor
21. júl 2009

ja som pomixovala len v prvy den prikrmu....potom som len pucila vidlickou a pucakom..

nemas za co 2 krat 😀

jej tak moj 30 sekund a uz tam nechcel byt ☹ a aj hrat by mu hral..a zacal sa nejak bavit velmi s pipikom asi druhy den pri prebalovani 😀 😕 ,ja mu dam 😀 ,a tak ho natahuje a ja mu tak jemne okolo neho 😀

periem podbradniky prvy krat v arieli a nie v jeho prasku detskom,lebo skvrny su nehorazne na nich..tak ci zmiznu,uvidim...kupila som si v madarsku 6 kg na farebne pradlo a aj ze biele pekne vyperie

lumistri
21. júl 2009

no druhe planujem tak na 2011.. teda aby sa to narodilo feb.-mar. 2011 😀
sunny ziarlivost.. ked sa moj maly narodil tak sestrina dcera co ma 4 roky tak ziarlila ze hodila do mna kamen, ked som kojila maleho.. skoro mu trafila hlavicku, som vtedy na nu strasne vybehla.. mi to bolo tak luto ze som sa skoro rozplakala.. potom som si ju vzala na ruky a som jej vysvetlila ze on je este malicky a musime na neho davat pozor a chranit ho aby sa mu nic nestalo.. tak o tom asi tyzden rozmyslala, ani sa k nam nepriblizila, a potom prisla zacala ho hladkat po hlavicke a vysvetlovala mi ze on je este malicky, a musime na neho davat pozor (uplne od slova do slova, to co som jej ja vtedy hovorila) a tak k nam chodila kazdy den, kupala ho so mnou, prebalovala (ja maleho, ona svojho macka 🙂 ).. no a teraz cakaju druhe, tak som zvedava ake to bude, ci sa to zase u nej objavi alebo ci to nebude horsie, lebo surodenca bude mat non-stop doma..