• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

13. júna 2012 
Ahojte kočky prave som len tak v rychlosti preluskala co ste popisali a dost ste toho prebrali.
Takže na dovolenke som pribrala 3 kila :confounded: ale utešujem sa, že mam predmenštruačne stavy a mam v sebe kopu vody. :grinning: ale ak sa ma opytate ako som si oddychla, tak len pokrutim hlavou s dieťaťom je to uplne dovolenka o inom-nedalo sa isť večer von, na plaži som bola najviac do 12hod.a rychlo domov dat spať. Von sa išlo zase až o 5-6hod.poobede, takže bronz nula bodov a večer som mohla byť vonku tak do 9hod.a potom uz len terasa.Ale zase ked si spomeniem ako si to mala uživala v mori a celkovo, že to bola zmena zo stereotypu, tak sa to všetko vynuluje a musim uznat, že bolo super.
Pancake - ja kupujem malej tiez tie "komunisticke" :grinning: topanocky a myslim si ze su dobre, aspon dufam však ich kupujem u Baťu. Minule som počuvala nejakeho ortopeda, že malým deťom treba dávať hlavne kotníkové topánky, aby mali pevnú nohu. Tak ja malej kupujem tieto a hlavne preto, že teraz ked je tu 30C tak si myslím že sa jej v tom lepšie chodí ako v tých kožených.
Mukky normálne som si pri mori na teba spomenula, ked som mala volnu chvilku a citala ZDRAVIE, pisali tam o ludoch co maju problemy s lepkom a zostala som zarazena, písali že sa zistilo, že malým deťom samozrejme pomaha kojenie a ked sa uz nekoji, tak by sa mal lepok pridávať od 4. mesiaca najneskor 7. mesiaca-som celkom z toho prekvapena, lebo som bola v tom, že až najmenej po roku.Dufam len že som to dobre pochopila, škoda že som to zdravie dala našim zacitovala by som.

Idem ešte niečo porobiť a večer sa ozvem. Ahojky
3. aug 2009 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sunny vitaj :dizzy_face:
dk ze si si na mna spomenula :dizzy_face: :grinning:
dobre si citala,aj ja som uz o tom lepku toto pocula..

tak napis viac ako bolo,a kde ste presne boli?Maly mi zaspinkal,tak idem k nemu,papapapapa
3. aug 2009 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sunny tak to som rada ze si si to aspon trosku uzila. nam tu prsi, stale prsi a prsi. ako v anglicku. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
ja sa zase utesujem, ze uz len 2 mesiace do prace a potom ostavam doma s malym. aj ked viem, ze sa budem sakra nudit. :unamused:

s tm lepkom: ja som zacala v osmom mesiaci. tiez som sa bala, tak som radsej pockala. neviem ci som urobila dobre, alebo nie. :confounded: :confounded:

a dovolenka s dietatom??? este som na ziadnej nebola ale dufam ze buduci rok uz pojdem. aj ked sa mi zda ze s rocnym dietatom je to dost o drzku. vstaanie v noci 2 krat /tuto noc 10krat/ spanok doobeda a poobede, a maly mi nezaspi inak ako sam v spalni a v postielke. takze to je taky stereotyp ze v kociku, alebo v inej izbe by nezaspal. alebo nebodaj keby som v tej izbe bola ja. on musi byt v izbe sam. porozprava sa sam so sebou a zaspi. :sweat_smile:

no ja som mala dnes volno, tak si hho uzivam s P. a Samkom.mali sme aj navstevu kamosku LUciu, co sa vratila dnes zo slovenska a doniesla mi slovensku domacu papriku a tresku. tak sa vytesujem ako male dieta, a urobila som im ,,cestne,, miesto v chladnicke. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

neviem ci sa vecer vratim, lebo som len na skok.P. mi nainstaloval net, lebo ja som z toho lava. tak som vas len kukla a idem sa mu venovat. teda skor malemu ako jemu. :pensive: :grinning:

a zohnala som v pllskom obchode domacu skvarenu mast, tak uz tyzden na nej frcim a aj podla toho vyzeram. musim si uz vstupit do svedomia. len nemam cas. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. aug 2009 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mukky a uz si prestala prispievat do netabulkovych mamiciek??? uz je tam nuda. len si radia co detom varit. :angry: :sunglasses:
3. aug 2009 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sunny napis co si tam jedla,ake fajnotky,ked si pribrala 3 kila :confused: :grinning: ,som zvedava ako dopadnem ja :grinning: :grinning: ,ale asi si tam beriem aj vahu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ,bola by skoda keby som nabrala to co som schudla...ste si tam varili sami ci ako?

ja beriem k moru aj prenosnu postielku,tam bude spinkat a aj na plaz ju budem nosit,lebo by stale potom len chodil ci stvornozkoval,a tam sa pekne sam hra poslednu dobu..je tam aj lesik,aj tien tam bude,slnecnik...beriem aj plazovu muslu a bazenik.neviem ako to bude,ale ja pocitam ze ak mi maly bude v kociku spinkat a nebude tam velky hluk,tak hadam budeme vecer vonku dlhsie,aj do 22 hodky a potom ho prenesieme..v meste sa budeme prechadzat po mestecku,romantika :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:

budeme si varit,malemu uvarim doma aspon 3 davky obedu,uz sa zacinam tesit.. :dizzy_face: ,len mam nervy na seba ze som tucna a budem tam musiet ist do plaviek :rolling_eyes: :rolling_eyes: :confounded:
3. aug 2009 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pan ja uz to len citam tu temu poslednu dobu,sme si pisali ip s viacerymi maminami co mame zaujem o zdravu vyzivu dietatka,ze to nejak tam nema zmysel prispievat,jak hrach o stenu hadzat..nemozem to ani citat ..prikrmovat v 11 tom tyzdni spuntika,davat mu tvaroh v 3 mesiacoch a polievky...davat pribinacky,vyprazane maso atd detom do roka,cokoladu ,med a ine mi pride scestne..to je na mna vela a potom som smutna koli tym detickam...priemerna vekova hranica sa tam pohybuje okolo 21 rokov :confused: ,tym nechcem odsudzovat mladsie maminy,ale tieto sa mi nepacia...to je moj nazor,a jedna tam doslova boduje,asi vies ktora...oni sa navzajom do seba pustia casom... :unamused:
3. aug 2009 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
pan mne maly v noci nevstava,len vynimocne zaplace ak sa mu nieco zle sniva...ale tebe by bodla dovolenka,viem...ja ju nejak nepotrebujem,ja som oddychnuta,ale do asi 5 mesiacov to som unavena bola aj ja...nocne vstavanie,nespanie cez den maleho,rezim nijaky,teraz je to leharo :grinning: ,ale keby mi m nepomahal a som s nim sama casto tak iste by som bola aj ja unavena..
3. aug 2009 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čauky nemožte mi poradit nejaky recetp na kysnuty kolač?alebo niečo podobne?
4. aug 2009 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kočky včera som nejako zaspala, ešte som dospavala :wink:
Ja som brala na dovolenku nafukovaci bazenik a mala bola pri mori v nom :grinning: , ale vodu mala slanu original morsku. Naštastie tam kde sme boli bola piesocna plaz tak sa dalo. A v noci spavala medzi nami, takze tutuli mutuli bolo velmo malo :sweat_smile: a nebola tam mikrovlnka, takze ohrievanie mliečka bolo v hrnci a trvalo dlho. Najhorsia bola ale cesta autom trvala 8 hodin a kinedril sa moze davat az od 2 rokov, takze sme boli len na cocculine a to neutlmuje. Udržat dieta 8 hodin v sedacke je fakt makacka. Stali sme kazde 2 hodiny aspon na 10 minut a potom ju zapnut naspat ... :frowning2: - horor.
Papkala som vsetko co sa len dalo mega porcie zmrzliny, lebo tam mala je taka velka ako nasa velka a samozrejme kebab, smazene rybyčky a kalamare no same mnamoty, co si doma nedoprajem, ale uz nabieham zase na pravidelny rezim a pridala som k tomu aj brusaky - ked si clovek pozrie fotky v plavkach hned ho to inspiruje k chudnutiu.
4. aug 2009 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
womenne ahoj,konecne si prisla :dizzy_face: :dizzy_face: ,ako sa mas?Pozriem ti neskor nejake recepty,alebo zavolam otcovi :grinning: ,on pecie skoro 3 krat v tyzdni poslednu dobu :grinning: :grinning:
4. aug 2009 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sunny a kde presne ste boli?My budeme mat kamienkovu plaz..hej ty potvorka,na tutuli mutuli som sa nepytala :grinning: :grinning: :grinning:
nas maly zatial isiel najdlhsie autom asi hodku ked chodime do Madarska a nebolo mu este zle,tak hadam nebude na dlhsej ceste,pojdeme v noci tak hadam pospi...vy ste sli cez den?A lucke byva zle v aute?

Kalamara som ste nejedla a ani nemam potrebu :grinning: :grinning: ,ci?? :grinning: ale rybicky mnam mnam :grinning: ,mas rada aj ostatne priserky morske?Kebab zboznujem,brali ste malej balenu vodu a v tom si varila?No a na zmrzliny sa tesim,moja zavislost :grinning: Das nejake foto?
4. aug 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
maly mi este spinka,stihla som sa navecerat a trosku surfujem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ,u nas tu bude o chvilu riadna burka...,fuka silny vietor a zatiahlo sa ..

maly mi uz zacal suverejne sam chodit,aj sa sam zdvihne zo zeme :grinning: ,sedi,potom sa oprie o zem ruckami,vystrie sa a uz pochoduje,som vcera skoro plakala ják uz podrastol a aky je zlaty..a pozerala som si v noci videa ked sa narodil :grinning:
4. aug 2009 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mukky tvoj oco pečie??no zavidim tvojej mame :grinning: aj moj oco je v kuchyni ako doma al epiect nevie.

dik ze recepty cez vikend sa o niečo pokusim,ja zbožnujem take kolače ako pekavali stare mamky s ovocim a poypkou mnam len to neviem ksynute je pre mna zatim tabu. :frowning2: a t som si nakupila rychlokysky ktor použivam len ako mysky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. aug 2009 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
womenne hej,pecie a hlavne posledny polrok,comu sme velmi radi,ze ma aspon nejaku cinnost co ho bavi..mali sme doma roky velmi tazke obdobie... :frowning2:

womenne a prid tu castejsie ak budes mat cas :dizzy_face: ,hlavne vecer sme tu :grinning: moj maly este spi :confused: :confused: :confused:
4. aug 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cavky Mukky ja mam morske priserky rada a vzdy ked sme na nejakej dovolenk, tak skusam ako to robia. Zatial vyhrava Taliansko a spageti so vsetkym moznym-musle, kusky homara a mam pocit, ze tam boli male chobotnicky. Teraz sme boli pri Sibeniku v Brodaricku ale mali sme sme ist na Krk do Bashky.Cestovali sme cez den, vsak som povedala nabuduce cez noc alebo lietadlom!!!!! :angry: Fotky dam len ich musim este pokukat a hodit reviziu co nechat a co vyhodit.
Idem teraz pokukat nejake zaujmavosti - napriklad ako a kedy sa odporuca na nocnik-myslim, ze uzt sa blizi cas ked budem malu ucit. Zatial ahojky
4. aug 2009 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne pridem :slight_smile: moji tu ešte spievaju teraz robili s tatikom očka :dizzy_face: idem ich okupat a dat spat.to tažke obdobie poznam my ho mame už 3roky :pensive:
4. aug 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Našla som niečo čo sa nas bude týkať tak za 2 roky, ale pre zaujimavosť

Obdobie vzdoru:
http://baby.slovakia.eu.sk/dieta/vychova/obdobie-vzdoru-a-panovacnost.html
4. aug 2009 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. aug 2009 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neni kysnutý ale patri medzi moj najoblubenejsi kolač:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16724
4. aug 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kedysi ked som bola, tak mi mama davala na desiaty mikiho - a toto mi to pripomina len treba dat do stredu este lekvar
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16663

a nieco kysnute a s celozrnnej muky
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16615

a kokosky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16561

škoda že nemám zmrzlinovač
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16470
4. aug 2009 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte,moj uz zaspinkal pred chvilou,a to vstal o 19 tej..ale sme si zatancovali na "majkla "jacksona,okupala som ho,dala som mu aj penu,napapal sa ,trosku sme sa pomojkali a haji haji do postielky
4. aug 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
sunny tak daj potom foto :dizzy_face:
my ideme v noci,rano sa stavime u svagriny v chorvatsku,a potom pojdeme do ciela cesty...
idem pokukat linky...
4. aug 2009 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja som hladnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,ako vzdy vecer :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ,nedavno som dojedla druhu veceru,hrozno,,,ale na tu zmrzku mam chut :angry: :rolling_eyes: :grinning: ,doma mam sorbet citronovy a malinovy ,a cokoladovu zmrzku,vsetko od carte dor,moja najoblubenejsia co sa predavanych tyka..zatial som lepsiu nenasla..
4. aug 2009 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som cez kysle zmrzlinky - cucoriedkova, lesna zmes, ael v poslednej dobe mi zacala chutit aj jogurtova vsak som sa ich napraskala na dovolenke.
Kam idete Mukky? Mam pocit, ze si spominala Krk?
4. aug 2009 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aj ja mam rada kysle :grinning: v cukrarni si ich davam vzdy aspon 3 a potom este nejaku sladku k tomu,ako punc,ci banan,oriesok..a teraz zacali robit fantasticku novu,orieskove wafle,mnam :grinning:

ideme na Krk
4. aug 2009 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Krk je bližšie a kedy odchadzate? Ci stihnem hodit tie fotky este kym odides alebo až potom si ich pozries?
4. aug 2009 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
juj az o 2 tyzdne necele ideme,hadam ich das dovtedy :grinning:
4. aug 2009 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak to hej dovtedy budu. Len nečakajte ze tam budem v plavkach :grinning:
4. aug 2009 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok