Sáčkové polievky

9. jan 2023

Rád by som počul váš názor na sáčkové polievky. A nejde tu o vifonky. Ale o polievky značiek Vitana, Maggie, Carpathia. Neviem či ešte dáke sú. Ale trebárs keby vám deti chodia do školy tam na obedy, vám doma stačí hocičo a rýchla polievka na dva dni so sáčku. A cez víkend uvariť zase niečo poriadne. Myslím ako normálne jedlo nie zo sáčku.
Nemalo to byť nejako moc škodlivé od týchto značiek no ale povedzte samé. Ďakujem

petulda333
9. jan 2023

Ja sama lubim sackovu gulasovu a pridam do nej zemiaky,robim si ju raz za cas. Deti zas paradajkovu. Varim aj domacu,taliansku aj obycajnu skolsku paradajkovu a nechutia im. Tak raz za mesiac maju sackovu. Neublizi im,no na 2dni by som nevarila.

onedaynick
9. jan 2023

nevarim, ale ked sme boli chori, a starka bola daleko, v mrazaku nic, slizikova ci francuzska zachranili. A neumreli sme kvoli glutamanu. Pridala som zeleninu, cesnak, dalo sa.

petulda333
9. jan 2023

Radsej uvar nieco rychle a maj na 2 dni. Jest denne sackovu polievku,no neviem neviem

romanapb
9. jan 2023

Keby si uvarila obyčajné rýchle domáce polievky (zeleninova,vajíckova, zemiaková, mrkvova...) sú výzivnejšie aj lacnejšie 🙂

siska53
9. jan 2023

Raz za cas ok, napr.raz-dvakrat do tyzdna, ale castejsie urcite za mna nie.

lintu
9. jan 2023

Nutne potrebujes polievku? Jedla by som radsej len druhe, ako napchavat sa stale sackovymi.

romi9
9. jan 2023

Podla mňa uz radsej kupit mrazenu polievkovu zmes, vysypat do hrnca s vodou, pridat soľ, zdravgetku, bylinky a hotovo.

iwesska
9. jan 2023

Zeleninova polievka je za 15-20min, sackova za 10, fakt je tam taky rozdiel,ze sa ti to oplati? Kupila som na dovolenku francuzsku sackovu,ze nech mame rychlu polievku,ked prideme z tury. No fuj,to sa s tou francuzskou,co poznam z detstva ani porovnat nedalo. To bolo naposledy po x rokoch,co som kupila jedlo v sacku. Polievka je to najjednoduchsie a najrychlejsie jedlo,co poznam,za mna kupovat ju v sacku na bezny den je absolutne zbytocne,neekonomicke a nezdrave.

pribinak
9. jan 2023

Taký bordel nekupujem, rýchlo urobím domácu polievku: zeleninová, cesnacka, vajcia, demikat, …..

lindous
9. jan 2023

Raz za čas sa mi vyslovene zažiada trochu sáčkového jedla a žijem 😂 ale častejšie ako cca raz za mesiac by mi to asi už liezlo hore krkom, varené jedlo vie byť rýchle a čo je pre mňa najhlavnejšie chuťovo rozmanitejšie

elizita
9. jan 2023

tak my mame sackovu raz za 3 mesiace, ked necakane zostaneme bez tepleho jedla.. ale len my dospeli, kedze deti jedia v skole.. a teda co sa nezje, leti do wc... urcite nie jest sackovu odstatu na druhy den.. ked uz viem vopred ze to nestiham, tak si rano vylozim mrazenu polievku alebo fakt obetujem pol hodinu a zvarim mrazenu zmes a dochutim a mam polievku

lenkadenisa
9. jan 2023

Keď to deťom chutí, prečo nie. Občas. Tak ale zas ja som taká mama... Dovolím skoro všetko.

solange7
9. jan 2023

Tak toto by mi ani nenapadlo. Ved spravit polievku je praveze nic. Keby mam v tyzdni varit len polievky tak som vysmiata. 😀
Sackova polievka je tiez plna soli a dochucovadiel, to je to iste co vifonka, takze ta prva veta ze nejde o vifonky je bezpredmetna. To mas za jedno.

zafir01
9. jan 2023

Nemám rada tieto ultra sprocesovane tovary. Neskutočne jedy. Domov ich nekupujem. Uvariť rýchlu zeleninovú polievku mi zaberie aj s prípravou 30 minut. Niekto si povie, že na niečo sa zomrieť musí... No pacienti, pre ktorych je neskoro, a znášajú následky, by dali všetko zato, aby mohli vrátiť čas a jesť pestro a výživne

jany149
9. jan 2023

Sem tam cca raz za dva tri mesiace kúpim francúzsku od Vitany, deti ju ľúbia ale to len vtedy, ak napríklad sa zje polievka piatok a sobotu máme chuť si dať polievku ,tak kúpim takúto narýchlo a v nedeľu už potom sa varí vývar

zmrzlinka2021
9. jan 2023

su to spracovavane potraviny, cize skodlive pre organizmus, kopec chemie.

Vynimocne - raz za mesiac, ked si das sackovu, sa ti nic nestane, ale pravidelne jedenie takychto veci je skodlive

petulda333
9. jan 2023

@zafir01 ani zdrave jedlo nie je zarukou zdravia. Muzova sesternica,nema ani 40r a zistili jej rakovinu. Sportuje,je kludas, zdravo sa stravuje,mala pracu kt ju bavila,sportuje,a zrazu bum. Dat si raz za cas nieco nezdrave,nam zdravie neznici

miroslava21
9. jan 2023

Ja by som tie sackove polievky nevarila. Navar radsej v pondelok riadnu polievku na 2 dni a mas pokoj. Ved to je zalezitost 30minut. Zeleninova, paradajkova, krupkova, zemiakova, cesnakova, vajickova, karfiolova, mrkvova a striedaj so sytejsimi hrachova, fazulova alebo smotanove.

rol76
9. jan 2023

No ja som nikdy sáčkovú polievku nejedol,mňe to hnusí.Je tam len sušené hocičo,a kopec koreňín.Deti nemáme,ale nedal by som im určiťe,radšej by som vstával o tretej ráno pred prácou,a uvaril im niečo dobré domácé.

bayuska
9. jan 2023

ja jedine paradajkovu raz za cas, ta mi chuti len sackova :D ale inak nie. Hlavne oni uz ani nie su to, co byvali, teraz su neskutocne presolene, cize okrem toho, ze to nema vyzivovu hodnotu sa to ani neda jest a este pri tom treba aj stat - to naozaj mam rychlejsie obyc zeleninovu alebo aj ten vyvar, lebo vsak to sa len supne do hrnca a netreba sa o to vobec starat, miesat a neviem co... este taka, co tiez mam rada len sackovu je este francuzska, minule som si ju kupila fakt asi po 15 rokoch a nedalo sa to jest :-/ bohuzial, toto by som do deti na pravidelnej baze nepchala.

syslik81
9. jan 2023

polievku z mrazenej zeleniny mas do pol hodky spravenu - a je zdravsia ako akakolvek sckova polievka... hocjaka polievka je to najjednoduhsie co mozes .. ak mas dat jedlo dietatu tak nikdy nic co z prasku bude jedlo - 🤐 uz radsej chleba so salamom,vajicka .pasta etc ... ved varit neznamena stat pri sporaku 2h

viestta
9. jan 2023

Sackova polievka vyslovene z nudze. Radsej chlieb s maslom a sunkou, k tomu zelenina ked uz nie je cas navarit. Napriklad aj cestoviny su hotove raz dva, je tam XY rychlych moznosti. Zeleninova polievka, vajickova, paradajkova tiez. S rizotom tiez nie je vela roboty.

abriela
9. jan 2023

My mame doma polievku vždy. No sačková u dieťaťa nikdy neprejde. Je slana, proste je ina. Varim dookola rýchle polievky - z mrazenej zeleniny (hrachovu, špenatovu) - len rozmixujem zeleninu, ochutim. Dalej ocistim zeleninu, nastruham, pridam cestoviny, či krupy a už je dalsia rýchla polievka spravena.

viestta
9. jan 2023

Superrychlu a zdravu polievku mas z konzervovanych strukovin, staci uvarit trochu zeleniny vo vriacej vode, vykydnut tam konzervu fazule alebo sosovice, ked chces, tak aj nakrajane parky

mimka1402
9. jan 2023

Veď spenatova, cesnakova,vajickova, rascova,cibulova sú veľmi rýchle, tie uvariť a môžeš to mať na 2 dni a určite je to zdravšie a k tomu napríklad urobiť hrianky, či nakrajat pečivo a vysusit v rúre a do polievok máš krutony. 🙂

tykat
9. jan 2023

Ja ked som chorá tak si dávam francúzsku ale len Carpathia. Ocistim mrkvu a dam predvarit, pridám muslicky a vsypem polievku. Neviem preco ale vždy ma postaví na nohy.

luccija
9. jan 2023

To by som si radšej spravila omeletu či cestoviny.Alebo navarila cez víkend hrniec fazuľovej, kapustovej

luliu
9. jan 2023

Nezomries z toho, raz za čas nepoviem, ale pravidelne určite nie. Je to umelina

tosomja
9. jan 2023

Mne to nechutí, lebo sú slané. A taká slepačia má aj málo cestovín, mne musí stáť lyžica v polievke 😁 za mňa je to ako hnusný bujón z nemocnice.
Ale mám rada cestoviny Amore Mio, keď sa mi nechce varit a som sama, tak si to urobím. Celej rodine je to drahé, a málo.

sante81
9. jan 2023

Mne trvá polievka Max 5min príprava a potom sporák vari sám. Sačkovu polievku by som deťom nikdy nedala