Šošovicová s párkom ako v škôlke

lilysk
11. mar 2014

Ahojte moja dcera chce sosovicovu s parkom ako varia v skolke 🙂
Nejaky recept mate ?
Dakujem 🙂

anatalia77
11. mar 2014

@lilysk ja to obcas varim,take hustejsie,ale pockam si na vychytavky,u nas ide na dracku aj fazula s parkom.Tzv.trenciansky parok,povodom z konzervy

sisaha
11. mar 2014

@lilysk 😀 😀 zlata...spytaj sa kucharky..

monicm
11. mar 2014

@lilysk to sa ti nikdy nepodarí,lebo aj keby si varila presne podľa receptu,nebude to nikdy ono,aspoň u nás to tak funguje,škôlka je škôlka 😉 ale môžeš zistiť recept od kuchárok a uvidíš,či sa ti podarí

lilysk
autor
11. mar 2014

@anatalia77 ale aspon priblizne ako robite ?🙂 na cibulke >?alebo zaprazkovu ?🙂 opytam sa kucharky jasne ,ale predsa nejaky recept nemate ?🙂

lilysk
autor
11. mar 2014

@monicm ja skor robim sosovicovu na kyslo - v zivote som nerobila s parkom -ta skolkarska je ,ze vraj zlta 🙂) To mi mala poradila ,ze urcite je velmi jednoducha ked je zlta 🙂) Teraz som kupla bio parky z Dm alnatura tak idem nieco vysmolit ...ja ked si pamatam ako decko tak aj zemiak tam plaval asi 🙂)))

anatalia77
11. mar 2014

@lilysk jaaj,tak normalne,vsak na nete je plno receptov,ja sa tiez poobzeram tam,ked budem chciet inovaciu

anatalia77
11. mar 2014

@lilysk ja robim tiez taku na kyslo
A s parkom som robila obcas,ale to je vlastne ako privarok a supnem do toho parky,ja bratislavske..

siska53
11. mar 2014

@lilysk ach,tie deti!moja segra zas chcela bielu omacku,ale s vajickom,ako mali v skolke! Take s tym zelenym,okrajom 🙂)

baryana
11. mar 2014

@lilysk ja varievam s parkom a u nas to vzdy malo uspech. do vody dam varit sosovicu, pridam bobkovy list, nove korenie, sol. ked je sosovica skoro mäkka, pridam zemiaky, a tesne pred koncom parky nakrajane na kolieska. nakoniec dam slahacku 33 percentnu s trochou muky. necham prevriet a hotovo. podla chuti pridam sojovu omacku.

lilysk
autor
11. mar 2014

@baryana Dakujem -konecne som sa aj nieco dozvedela 🙂
Zajtra skusim 🙂

baryana
11. mar 2014

@lilysk 🙂 no mozno to bude ono, lebo je naozaj chutna a ma farbu bielej kavy 🙂

lilysk
autor
11. mar 2014

@baryana Inak len tak zo zvedavosti som klikla na 1 recept - ty si uz pocula ,ze by sosovica mala skodlive latky ???To 1 krat pocujem -vlastne citam 🙂)NO a ze preco neidem na net pre nejaky recept 🙂

http://varecha.pravda.sk/recepty/sosovica-s-par...

baryana
11. mar 2014

@lilysk nechcem nikomu krivdit, mozno je dobra ta sosovicova, ale detskými ocami by asi nepresla 🙂 . a ten postup je komplikovany oproti môjmu. a to je na pohlad polievka. ja to robievam ako omacku. a este ked je k tomu cerstvy chlieb, alebo pecivo.....mnam. a ze ma skodlive latky....tak to som nepocula, ale ved ja ju zvyknem varit minimalne polhodinu, akurát ju nescedim 🙂 dnes su tie skodlive latky vsade, co ti poviem....

lilysk
autor
12. mar 2014

@baryana Idem skusit tu tvoju dnes .Ja som len tak pozerala ,lebo tu mi radili ,ze na nete mam hladat ,ale ja som sa naschval preto pytala aby som nemusela hladat 🙂 hej vyzera komplikovane a na pohlad ani nie velmi vabne 🙂
Moj mala ma celiakiu a vsade som cital a,ze sosoica je aka zdrava tak mi to pride ako dost velka blbost s tym zlievanim 🙂

baryana
12. mar 2014

@lilysk tak mi potom daj vediet, ci malej chutila 🙂

bubo780
12. mar 2014

@lilysk ja varim takmer rovnako ako baryana, len bez tej smotany.. polievka potom ostava taka "cista", ako vyvar.. 🙂

lilysk
autor
12. mar 2014

@baryana Mnaaaam -dakujeme 🙂