Špenát. Ako ho robíte?

sandrika
20. mar 2008

babenky ako robíte špenátik?ďakujem

titkovamiriam
27. jún 2008

ak zozenies na trhu zeleny tak ten a ked mrazeny tak samozrejme cisty nie ochuteny,uvarit a pridat mliecko 😀

kuky8
27. jún 2008

no lenže ja nemám moc na odstriekavanie... a bez neho to bude nie moc dobré 😝 Ale s UM nechcem začínať... teraz čo?

titkovamiriam
27. jún 2008

tak vyskusaj aj bez,najstarsi syn spenat z mliekom nezje!

fifla
27. jún 2008

kuky8 velmi fajny je ardo biospenat, je v takych gulickach a je skvely. inak spenat sa nesmie pre babo dlho varit, ten mrazeny skor zohriat. sa tam varom tvori stavelan a nie je to dobre na travenie. ja by som ale pri prikrmovani 10-ty den spenat este odlozila aspon tak mesiac. predsa len je to svojska chut. ale to je len moj pocit

kuky8
28. jún 2008

no dnes mi zjedol ledva mrkvu+broko+zem, takže ten špenát asi ešte fakt odložíme 🙄 Ale díky za typy.

anka3012
25. aug 2008

velmi dobra je pomazanka so špenátu.

emjee
20. nov 2008

davidko7 • 1d • Dnes o 19:38
baby,chcem dať malemu špenat,ale neviem aky a ako...,mrazeny,alebo listky a ako to mam urobiť?

libka1 • 1d • Dnes o 19:39
Vraj su lepsie listky, a nie ten pretlak...

junovka • 2d • Dnes o 19:52
Davidko, ja som davala mrazeny pretlak z obchodu.Ak mas sancu zohnat listky, tak davaj tie.

bibula
20. nov 2008

aj ja som davala pretlak 😀

vocko3
21. nov 2008

aj ja davam pretlak, pytala som sa aj doktorky a ta vravela ze pretlak je v pohode. inak ja mam oblubene spenatove cestoviny s nivou, mnamky. aj teraz ich prave papam 🙂

kisska
21. nov 2008

ja robim malemu spenat tak (kupujem tie lisovane gulicky - na jednu davku 2-3), ze dam varit zemiak do vody(len jemne zaliate vodou), na to dam parak a gulicky do paraku na poslednych 10 minut. K tomu uvareny zltok, 2-3 kvapky olivoveho oleja a malemu sa robia gule za usami aj ked pre mna to ma "divnu" vonu 😉 .
Detom by sa nemal davat ten pretlak, v ktorom je pridana smotana.

Pre dospelakov spenatova omacka na cestoviny:
- osmazit na oleji nadrobno nakrajanu cibulku, pridat 1-2 bambina (podla poctu jedlikov)nechat rozpustit, pridat cesnak, bazalku, podla potreby rozriedit mliekom/smotanou a nakoniec pridat spenat(lisovane gulicky maju trosku vacsie kusky ako pretlak, ale mensie ako cele listy) - aky, zalezi od chut. Len co sa spenat rozpusti a spoji s omackou, mozeme podavat 😝 . Solit velmi netreba, lebo syr je dost slany.

Inak spenat sa v tejto zakladnej syrovej omacke da nahradit dusenymi sampionmi, sunkou, slaninou, alebo aj nicim. Je vyborna, hlavne ked maju bambino v akcii za 22,-Sk 😀

sirinka
21. nov 2008

ja tiez tak robim spenat, dam varit zemiak v troske vody, pridam rovno do toho potrebne mnozstvo spenatu a nakoniec vajicko alebo masko. este zvyknem dat bud ol. olej alebo trosku masla...

sirinka
21. nov 2008

ja robim obcas strudlu so spenatom...nesmie to byt pretlak...senat sa klasicky uvari, prida sa k nemu syr na styl cottage, osoli, zabali a upecie...ja spenat nemusim, ale toto je mnam....

sabka
26. nov 2008

TU je nas najoblubenejsi recept. Podusime spenatovy pretlak na vode, ked sa rozmrazi asi 1 min povarime, zahustime mliekom s mukou, pridame sol a cesnak (podla chuti), znova asi 1 min povarime a na koniec do toho vytlacime 1 alebo 2 (podla chuti) syry v crievku. Zamiesame do cestovin a na tanieri posypeme syrom. Mnam

ancurka1
10. mar 2009

🙂 ahojte ako vidim nikto nespomina ze spenat zahustit maizenou a je to lesie ako muka ma jemnejsiu chut a je kremovy 😀

dadka33
10. mar 2009

Ahojte kočky.-))

chcem sa spýtat kde kupujete tie spenatove gulicky u nas v Bale maju len pretlak diki za odpoved 🙂

kisska
10. mar 2009

Ahoj dadka - v tescu, Kauflande...

ancurka - ja nezahustujem ani mukou. Ked treba pretlak zahustit, staci mi rozmiesat v spenate vajicko 😉 a zjemnit troskou mlieka 😝

stvura
11. mar 2009

Ja som robila vcera, 2cukinky, styri gulicky, jeden uvareny zltok...malemu velmi velmi chutilo.

zuzana76
11. mar 2009

aj u nas spenat dost ide

malemu robim takto

uvarim zemiak, pridam cele vajco a uvarim spolu so zemiakom, potom pridam 3 gulicky spenatu a necham ich len trochu prejst varom, odstavim z plynu, rozmixujem alebo rozpucim vidlickou a pridam za lyzicku masla a necham v teplom spenate rozpustit, po roku to uz aj trochu solim, ale len malinko

nam robim vacsinou ten pretlak, ale bez smotany

na olej dam muku, urobim svetlu zaprazku pridam spenatovy pretlak, rozpustim, pridam 3-4 struciky cesnaku, sol, 1-2 dcl mlieka, necham prevriet a hotovo, podavam s varenymi zemiakmi a vajcom

ale zajtra sa chystam robit toto

http://www.dobre-recepty.sk/detail/3844-spenato...

kisska
11. mar 2009

zuzi to znie mnaaaaam 😝

3558
11. mar 2009

co hovorite na dusicanany v spenate? ako sa ma pripravovat spenat malym detom?

jankando
11. mar 2009

Ahojte baby
ja len tak trosku od veci, ako varite zltok? 😕
a tiez pripravujem spenat malemu, teda vcera 1x a ja mam
uz taky pokrajany na miniaturky a do guliek zamrazeny..
zatial som skusila len so zemiakom...ziadne vajicko..lebo to com som porecitala, mo robi mismash v hlave..jedne tvrdia, bielko ano, ine zltok ano, a ine zase ze ani jedno ani druhe..
a pre nas , nam maminka robila fajna s cibulkou a vajickom..nie pre deti.. 🙂

zuzana76
11. mar 2009

janka, do jedneho roka bielok urcite nie, je to velky alergen, zltok oddel od bielka a daj ho do vody kde varis zemiaky, on sa ti tam pekne uvari na taku gulicku, obas premiesaj, aby sa neprilepilo vajce na spodok hrnca

zuzi, dusicnany su uz asi vo vsetkom, ja kupujem ten bio spenat myslim od firmy Ardo

kisska, ze? mnamka 😝

jankando
11. mar 2009

Zuzana
dakujem za radu.. 😉
skusime 😉

jancia
11. mar 2009

baby ja som taky ten mrazeny - listy - od bonduelle varila cca 10min. myslite ze je to vela? 😕 inak mojmu malemu to velmi chutilo, ani som donho nepridavala svoje mliecko 😉

zuzana76
11. mar 2009

a zltok, ak si este nadavala, tak najskor daj len lyzicku, druhy tyzden 2 lyzicky zo zltka, potom 3 lyzicky a tak pokracuj az das cely zltok, nemas za co 😉

zuzana76
11. mar 2009

jancia, podla toho ake to bolo, na listy podla mna 10 minut nie je vela, ked mu chutilo, tak je vsetko ok, nie? tie gulicky netreba tak dlho varit, lebo tam je to zlisovane a posekane na male kusticky

jancia
11. mar 2009

oka zuzi diky, inak v navode bolo pisane tak 12minut ale teda neviem ci rovnako pripravovat aj pretake male babo...

zuzana76
11. mar 2009

jancia, tak sa riad podla navodu, musi to byt uvarene, aby to bolo stravitelne, ale tych 10 minut je ok 😉

monkap
12. mar 2009

jankando: ja som pripravovala zltok tak, ze som jednoducho uvarila vajicko, osupala a vybrala zltok a ten som pouzila do jedla ....

certica
12. mar 2009

ja to robim tak isto, ako monkap