Torta na detskú oslavu

tvyks
30. apr 2022

Prosim vas holky chcela by som malemu (7.rokov)upiect na oslavu tortu..bude mat pozvanych kamosov..nejake skusenosti s pecenim mam..kolace a podobne ale tortu som nikdy nerobila..vedeli by ste mi dat rcp na nejaky overeny korpus ktory bude makkucky? Plnka ma napadla trasena?ale ak mate nejaky fajny rcp na plnku (nie tazky maslovy) budem rada🙏🏻

rachel36a
30. apr 2022

@tvyks 6 vajec, 225g cukru, 1 vanilkovy cukor, 1,5dcl vody, 1,5dcl oleja, 300g hladkej muky, 1/2 prasku do peciva
Plnka pribinacikova, 750g kremoveho tvarohu, 2 vanilkove cukre, 200g kyslej smotany, 750ml slahacky, cukor podla chuti, 1,5 pudingu Ole bez varenia vanilka alebk cokolada...do misy dat slahacku, smotanu, tvaroh, van.cukor a preslahat...potom postupne pridavat pudingovy prášok ole a slahat do pozadovanej hustoty...podľa potreby osladit
Ovicna zmes, kratko povarit kym pusti stavu, tou poliat korpus, dat krem a na to ovocie...
Z tejto davky ti vyjde korpus 25 cm prekrojit na 4 platy, treba vysoku formu
Plnka vyjde aj na plnenie, aj na obtretie

tvyks
autor
30. apr 2022

@rachel36a jezisss dakujem❤️ Prosim ta rozvarene ovocie -len ta stava z toho sa dava na korpus a do plnky to uvarene ovocie ci do plnky cerstve ovocie?

nina0412
30. apr 2022

Tuto tortu ak spravíš tak ťa budú deti milovať 😍 https://www.mimibazar.sk/recept/24824/cokoladov...
Robila som ju už asi 5 krát zakaždým si pýta každý recept

rachel36a
30. apr 2022

@tvyks ja davam mrazene povarit, ale ozaj len chvilku kym sa roztopia ľadové krystaliky, stavou polejem korpusy a to uvarene ovocie poukladam potom na krem

rachel36a
30. apr 2022

@nina0412 taketo aj my lubime, ale autorka nechce maslovy krem

tvyks
autor
2. máj 2022

@rachel36a
Dakujem skusim tu vasu a coko niekedy inokedy ta tiez vyzera fajn ale na tu detsku vyskusam tu ovocnu.ked je oslava piatok mozem urobit korpus aj stvrtok a dozdobit piatok alebo to mam radsej vsetko urobit piatok?

rachel36a
2. máj 2022

@tvyks mozes...lepsie sa s korpusom pracuje ked je den vopred upeceny...ja tak robim vsetky torty

tvyks
autor
2. máj 2022

@rachel36a a mam ho nejak zabalit aby nevyschol?dakujem velmi pekne

rachel36a
2. máj 2022

@tvyks ja len zakryjem cistou utierkou a necham v kuchyni...nic sa mu nestane

tvyks
autor
2. máj 2022

@rachel36a ok dakujem velmi pekne uz sa tesim😉👍

rachel36a
2. máj 2022

@tvyks daj potom foto ako sa podarila 😘

tvyks
autor
5. máj 2022

@rachel36a dneska vecer idem na to(korpus)..zltky s cukrom vymixovat do peny potom ostatneprisady a nakiniec tuhy sneh z bielkov?

tvyks
autor
5. máj 2022

@rachel36 a este prosim ta na kolko stupnov a ako dlho sa to pecie?

rachel36a
5. máj 2022

@tvyks 160 stupnov, cca 55-60 minut...korpus bude vysoky, treba mat aj vysoku formu, alebo nadstavit papierom na pecenie

rachel36a
5. máj 2022

@tvyks a postup ano, ako pises

tvyks
autor
5. máj 2022

@rachel36a no korpus upeceny vyzera taky vlacny dala som do 26formy druhu nemam.a splasol mi ten vrch tak neviem ci prekrojim na 3casti🫣ale pokusim sa..necham ho vychladnut na noc ho dam do truby prikryjem utierkou a zajtra sa pokusim rozrezat a urobim tu plnku..tortu robim prvykrat.kolaciky peciě ale tortu som nikdy nerobila tak som sa obavala. Ked zajtra naplnim a potriem kolko vydrzi?do nedele v pohode ze?

rachel36a
5. máj 2022

@tvyks vydrzat vydrzi, ale neviem akym kremom chces obtierat...lebbo moze ti obschnut a popraskat

tvyks
autor
5. máj 2022

@rachel36a ten tvoj pribinacik

tvyks
autor
5. máj 2022

Myslela som tak ze zajtra ju natriem a v nedelu bude este ok vsak?

rachel36a
5. máj 2022

@tvyks bude ok, ale tvarohovy krem ma tedndeniu osychat...plnila by som ju az v sobotu