Varenie v MioMate

denike
5. mar 2014

Ahojte maminy, zaobstarala som si MioMat na varenie kasiciek, mliek, polievok a dzusov, pretoze sa u nas blizi obdobie dokrmovania. Chcem sa obratit na tie z Vas, ktore ho pouzivate, ci by ste mi vedeli poradit nejaky fajny receptik, ktory mate overeny aj mimo tych, ktore sa uvadzaju na stranke a nie len pre deti 🙂 budem rada, ked tu budeme moct nejake receptiky sharovat ;)

denike
autor
25. sep 2014

@monikaken Ahoj, viacmenej, za toho pol roka co ho mam som na nom nejake negativa nepobadala.. je to s nim ako s kazdym novym pristrojom v kuchyni - najskor ho pouzivas denne, potom menej.. ja som sa ustalila na polievkach, tie robim relativne casto a mame ich radi, sem tam urobim nejake mlieko alebo dzus.. videla som, ze na stranke aj na FB je mnozstvo receptov a stale pribudaju.. puding netusim, ci sa da urobit, skor myslim, ze nie, ale ktovie ?!

monikaken
25. sep 2014

@denike Ďakujem pekne za odpoveď🙂

kili
27. sep 2014

skúšali ste niekto kaše?
ja by som to chcela hlavne na ne. len si chcem overiť, či uvarí kašu z ryže za 25min.?

smarti
29. sep 2014

Zaujal ma tento prístroj. Chcem sa spýtať, mám robot zn. Bosch, ktorý skvele mixuje potraviny. V čom je Miomat lepší? Viem, že aj zohrieva, to mi mixér samozrejme nerobí, ale má aj nejaké iné výhody? Napr. makové mlieko treba ešte precediť?

monikaken
15. okt 2014

@denike môžeš mi ešte prosím napísať, či by som mohla miomat využiť iba napr. na mletie orechov, nasucho, veľký mixér sa mi stále nechce vyťahovať, alebo bude lepšie zaobstarať si dáky sekáčik na potraviny...vďaka

denike
autor
16. okt 2014

@monikaken ahoj, miomat moze fungovat iba s vodou, ktora musi byt medzi ryskami min a max, takze mletie na sucho neprichadza do uvahy 🙂

simca06022011
16. okt 2014

@monikaken odporúčam ti tyčový mixér aj s nádobou na sekanie (je to taká cca 3dcl nádoba s vlasnými čepelami, a uzáverom, na to sa nasadí tyčový mixér a poseká to všetko, príapdne ja urobí napr. nátierky a pod). MioMat nie na toto.

monikaken
16. okt 2014

@simca06022011 vďaka....mám tyčový mixér, a nádobu hrniec🙂 rozmýšľam nad sekáčikom, ale chcem sklenenú dózu a max pol litrovú nádobu..neviem, ktorá značka je dobrá...

simca06022011
16. okt 2014

@monikaken no ale ja som myslela nieco ine ako vlozit do hrnca tycovy mixer, ale co uz 🙂) Napr. toto: http://www.alza.sk/ecg-rm993-set-d362214.htm ma taku nadobu, (to je rpva co som len tak v google nasla, ja mam inu), ma to svoje vlastne noze (cize nepouziva sa na to ten nastavec co na "polievky") a objemom ok. Mala som aj nieco ako super-chop.. v podstate "sekac" iba, ale nevydrzal velmi dlho :/ a dalo sa to iba na to jedno pouzit... druhy ked som si ako-tak zohnala skoro nemal ani silu neco posekat.. tak isiel spat... 🙂
So znackou nepomozem, ja som aj tycovy mixer kupovala na 3x 🙂)))

monikaken
16. okt 2014

@simca06022011 aha...tak takéto dačo🙂 vyskúšam kuknúť dáke, vďaka za typ🙂

darina_z
18. dec 2014

Ahojte, dnes sme si ho aj my poriadili 🙂 chcela by som sa spytat, ci sa niekomupodarilo to ryzove spravit aspon tak trochu podobne ako to co predava dm-alnatura? A ked niecopridavate navyse, davate to rovno do toho varenia alebo az ked je to hotove? Dakujem

syskapolakovic
7. mar 2015

Ja som kupovala vitakraft je to v podstate to isté len stojí cca 70 euro. Už som čo to skúšala, ryžovaá kaša bola moc riedka na môj vkus podľa receptu, tak nabudúce skúsim dať trochu menej vody.
Robila som aj brokolicovú polievku s mrkvou že mňam. dnes zemiakovu kašu s mrkvou - ale asi na menšie kúsky zemiaky a dať trochu menej vody aby nebola riedka. inak zatiaľ som spokojná,. nemusím nič mixovať a venovať sa 30 min úplne niečomu inému

janulikds
19. mar 2015

@kili Práve som dojedla pšenovo kokosovú a ja kaše z miomatu milujem. Sú naozaj rýchlo spravené.

pondelnicka
21. apr 2015

baby, uvažujem nad miomatom, dokonca som našla, že bude nová verzia s raw "varením" Len mám pár otázok, ako je to s čistením, nezavadzia tam kábel? A mlieka sa musia cediť, alebo sú krémové a naozaj rozmixované a nevzniká "odpad"...

mmonika
21. apr 2015

@denike ahoj ja mam MioMat uz cca rok a po pravde je to zatial jediny vyrobok co mi nestoji doma na policke ... 🙂 u mna to bola kupa , fakt že zasluzena ....u nas v tom najviac idu polievky , dzusy a cez leto aj nanuky zvyknem robit 🙂 mliekam sme moc na chut neprisli, ale ak aj spravim v nom mlieko tak ho dam do kolaca a deti ani nezbadaju 😀
@monikaken
@monikaken ja som este negativa nenasla 🙂

eetynka
6. máj 2015

@mmonika prosim, ako v tom robis nanuky? 🙂

A inak, ako to vyzera? stale nikto nenadava? uvazujem o miomate, tak pozeram kto co o nom hovori 🙂

eetynka
6. máj 2015

este sa chcem opytat, ci nie su kase moc riedke? lebo sa mi zda z obrazkov (tazko posudit), ze su asi ako polievky.

janikes
6. máj 2015

baby prosim vas ako je na tom s hlucnostou? maly sa boji ponorneho mixera, tak aby to nedopadlo rovnako 😉

linda1984
12. dec 2015

@syskapolakovic dobry vecer, chcela by som sa spytat na pristroj vitakraft, ako ste s odstupom casu spokojna?uvazovala som o miomate a kedze idu vianoce, bol by to pekny darcek od maminy, ktora aj tak nevie co kupit...co sa tyka ceny, nasla som ho za 129 eur, co je podobna cena miomatu, ale mozno to je ina verzia 😒

mmonika
12. dec 2015

@linda1984 ahoj my mame doma MioMat a u nas je ešte stale pristroj cislo 1.. dokonca sme ho kupili už aj svokre, ktora ma problem so stitnou a cukrom.. a velmi som sa bala ako svokra zareaguje, a napodiv svokra sa velmi potesila.. najviac tiez jej chutia polievky, lebo ich nemusi zahustovat mukou a robia sa prakticky same.. a ešte si pochvaluje dzusy a kase ..

syskapolakovic
13. dec 2015

ahoj som spokojná, teraz prejdem aj pre malú takú stravu, kedže musí veľa zeleniny - nesmie maso, omáčky budem v tom robiť

linda1984
13. dec 2015

@mmonika no super teda tak asi si vypytam od Ježiška 🙂 ja budem používať hlavne na polievky a rastlinné mlieka.

zajkobojko
15. dec 2015

Ide niekto kupovat miomat? Pri kupe 2je zlava ale uz len dnes tak ak ano hodte sem cislo spojime sa .popripade chce niekto predat z 2.ruky?poprosim rychlu ponuku.

vercicha
15. dec 2015

@zajkobojko ja mam miomat a chcem predat ak by mal niekto zaujem. Bielo cerveny pouzity asi max 20x. Nafotim a vlozim link.

vercicha
15. dec 2015

@zajkobojko tak tu je link ak by ste mali zaujem alebo aj niekto iny 🙂 https://www.modrykonik.sk/market/detske-jedalen...

vercicha
15. dec 2015

Predam Miomat ak by mal niekto zaujem https://www.modrykonik.sk/market/detske-jedalen...

zajkobojko
15. dec 2015

@vercicha rezervuj mi ho olytam manzela len neviem ci bude ochotny dat tolko za sekac.To je presne ten typ co maju na miomat sk za 125,-?

vercicha
15. dec 2015

@zajkobojko je to minulorocny model. Kupovali sme ho pred Vianocami. Na cene sa vieme dohodnut ak by bol vazny zaujem.

vercicha
15. dec 2015
vercicha
15. dec 2015

@vercicha som ochotna ist na 75€