MioMat - skúsenosti s výrobou mlieka

elizita
26. jan 2015

Ahojte, mate niekto miomat? Je tu sice uz nejaka diskusia k receptom a vacsina bab ho tam mala len kratku dobu. Ako ho hodnotite po dlhsom case? Ked robite sojove mlieko, zostava vam z toho okara? ja zvazujem nejaky pristroj na rastlinne mlieka, no neviem co je take naj. Citala som, ze miomat robi aj dzusy. Nemame odstavovac, takze by to nemuselo byt zle.

matolka
4. jún 2015

@elizita ahoj, neviem ci si si uz nejaky pristroj zadovazila, no mozem ti urcite odporucit miomat. Lutujem, ze som si ho neobjednala uz skor. Polievky su fantasticke a mliecko sme robili zatial mandlove. Ja z neho potom robim palacinky . Je to uzasny pristroj , mozem len odporucat

vercicha
4. jún 2015

Nas az tak nezaujal. Mame ho od vianoc no decka (chlapci vek 10 a 3 roky) mi z neho mlieko nechcu a to sme skusali makove, kokosove, mandlove, sojove, ryzove, ovseno-mandlove no nezaujalo a ani tie uplne rozmixovane polievky. Ani palacinky z tych mliek. Dzus urobi ktorykolvek mixer takze u nas viac stoji ako sa pouziva. Snad sa to este zmeni. Este mam malu 8 mesacnu tak davam mu sancu. Uvidime. Tot moja skusenost.

matolka
4. jún 2015

@vercicha to mi je luto, lebo ja som nadsena. Nikdy som nefandila kremovym polievkam, no tieto su fantasticke. Dokonca ich zje aj manzel, ktory okrem paradajky a uhorky ofrfle kazdu zeleninu. Robila som v nom polievku z cervenej sosovice, karfiolovu a dnes z mrazeneho hrasku, no a ta je uplne fantasticka. Dochucujem az na konci, ked uz je polievocka hotova. Mlieko u nas nepije nik okrem najmladsej 13 roc. dcery , alebo si robi gulicky s mliekom , tak vtedy urobim mandlove. Nie vsetky mliecka su vhodne na palacinky. Raz som robila z ryzoveho(kupeneho) a to sa vobec nedalo. Tak ti drzim palce , aby ste si k tomunasli ceztu. Skoda nevyuzit pri malych detickach

vercicha
4. jún 2015

@matolka Jasne este budeme skusat ked uz je doma 🙂 chlapci boli zvyknuti na mlieko z obchodu takze im nereze nijak a ked sme aj nekupili ze sme len urobili rastlinne tak radsej nepili vobec. Nevadi este nic nie je stratene este mame drobulku 😉 a do varenia alebo pecenia sa daju stale tie mlieka schovat 😉

linda1984
23. dec 2015

ahojky, tak kupila si si nakoniec miomat?ja som zmeskala vianocnu akciu za 125 eur...takze ak kupim tak za 139 :( chcem kupit hlavne kvoli rastilnnym mliekam ale mozno aj polievky by boli fajn, len stalo je akosi malo recenzii...

petrita00
23. dec 2015

Ja ho mam a fajn len necakaj ze mlieka budu chutit ako z obchodu, kase a kremove polievky parada 😉

paula25
30. jan 2016

Máte ho niekto už dlhšie? Chcela som si ho kúpiť v kamennom obchode cez známeho, ale majiteľka mu povedala, že ich predali 6 kusov a všetky im boli po pár mesiacoch vrátené kvôli zhrdzaveniu. Preto ich vraj už neobjednávajú. Nechápem to zhrdzavenie, nemal by mať nerezové vnútro? Máte niekto podobnú skúsenosť? Chcem ho pre mamku, no veľmi ma zarazila tá info a neviem sa rozhodnúť čo ďalej. Vopred vďaka za odpoveď.

petrita00
30. jan 2016

Ja mam asi rok...bol pokjazeny ale nie hrdza

paula25
30. jan 2016

Čo presne sa Vám pokazilo? bolo to v čase záruky? nebol problém s výmenou? odkiaľ ste ho kúpili ? Z kamennej predajne alebo priamo od výrobcu cez eShop

paula25
30. jan 2016

@petrita00 Čo presne sa Vám pokazilo? bolo to v čase záruky? nebol problém s výmenou? odkiaľ ste ho kúpili ? Z kamennej predajne alebo priamo od výrobcu cez eShop

silaviat
30. jan 2016

za mna blbost.. polievka je lepsia z hrnca a je jej hlavne viac..dzusy sa musia zriedit vodou aby vobec sa dali spravit co je podla mna skoda kedze cista stava je daleko lepsia a mlieka som neskusala... kedze ja ich ani nelubim.. parkrat som spravila polievku inak lezi v kute v linke.. ale sestra ta zas na nom vari stale no podla mna ona varit nevie 😀 😀

vierqaaa
31. jan 2016

@silaviat nechce ho predať

puserla
1. apr 2016

Mne dnes miomat prisiel tak som zvedava co to bude 🙂 . Znama ho pouziva uz dlhsie a nevie si ho vynachvalit.

puserla
1. apr 2016

Tak uz som stihla robit polievocky z bataty a bola super, este som potom do nej dala jogurt a parmezan. To ze jej je menej mi vyhovuje kedze sme len dvaja, tak aspon nemame problem zjest :D

mariadarina
6. jún 2016

Predam Miomat raw. Kupovany na Vianoce, pouzity parkrat. Este v zaruke.
Len mi zabera miesto.

tamichloe
30. jún 2016

@mariadarina za kolko?

monika_123
9. júl 2016

Predam Miomat kupovany minuly mesiac.Ak by mal niekto zaujem viac info v ip

tamichloe
9. júl 2016

@mariadarina
@monika_123 baby preco ich predavate? Nie ste spokojne? Za koľko €?

monika_123
10. júl 2016

@tamichloe ja som ho kupila kvoli synovi ale polievky z neho ho neoslovili vobec.115e s postou

stassy82
25. aug 2016

@mariadarina
Màm zàujem o miomat,ked este màte.ZA kolko predàvate?

stassy82
25. aug 2016

@monika_123 Màm zàujem o miomat.Za kolko eur?

vandy1
29. dec 2016

Predam miomat, uplne novy, kupila som 2. Jeden sebe a jeden mame. Mama prestala pouzivat, tak si vezmem ten a uplne novy ani nerozbaleny predavam. Cena 135 vratane posty.

danitko
10. feb 2017

Ahojte, ja som nadšená.
Na Myomate sa mi paci jednoduchost obsluhy, jeho rychlost a lahke cistenie.
a tu jedne z receptov - pouzila som ryžové mlieko uvarené v tejto super mašinke.

Recept:

Ryžový nákyp
3 šálky ryže (časť môžeme nahradiť aj pohánkou alebo pšenom, dá sa urobiť aj cely pšenový)
Primerane množstvo ryžového mlieka z Miomat (podľa návodu na prípravu ryže, my sme dávali 2 šálky mlieka na salku ryže)
Škorica podľa chuti
3 lyžice medu
60 g masla (mozeme nahradit kokosovym olejom)
3 vajíčka
Štipka soli
Domáci broskyňový kompót (iny podla chuti, pripadne cerstve alebo mrazene ovocie)

Uvarime ryzu v ryzovom mlieku podla navodu, pripadne pouzijeme viac mielka, aby bola ryza makka. Pridame trochu skorice, stipku soli a asi lyzicu medu. Varime do zmaknutia.
Pridame maslo.
Masu vychladime, aby sa nam vyslahane vajicka neuvarili v horucej mase🙂
Vyslahame 3 cele vajcia do peny.
Masu este dochutime dalsim medom a skoricou podla chuti, mozeme vmiesat aj drobne ovocie, cerstve alebo mrazene.
Vmiesame vyslahane vajcia do masy.
Vymastime pekac a masu do neho vlejeme. Ak sme ovocie nedali uz do masy, mozeme poukladat na vrch, pripadne rozdeli cesto na dve vrstvy a ovocie ulozit medzi ne.

Pecieme podla hrubky nakypu, priblizne 45 minut na 180 C.

tabrusik
12. feb 2017

Mam zaujem o miomat, ponuknite. Dakujem

zdstar
15. feb 2017

baby neposuvate niektora Miomat?

raduskatomino
3. mar 2017

Zienky aj Vitamilk je super. Pouzivam ho uz rok a som nadsena 🙂 a videla som ze teraz je nan zlava 20 eur 😉

qtinka77
1. máj 2017

Ahojte, nam priniesol Miomat Jezisko na tieto Vianoce, no stoji nam zbytocne v sufliku. Pouzivany bol asi tak 5x. Nejako nam je dost zbytočný,nezvykli sme si nan.
Ak by niekto mal zaujem, posuniem ho za cenu 109€ aj s knizockou receptov a vratane dopravy. Pripadne vramci Bratislavy dorucim aj osobne. Ak by mal niekto zaujem, piste spravu prosim. Bol kupovany v decembri 2016, cize je este viac ako rok a pol v zaruke.

dannad
27. máj 2017

@qtinka77 ahoj, mam zaujem.. mas ho este??

qtinka77
28. máj 2017

@dannad ano, rada posuniem 🙂

janci27
23. jún 2017

Ahojte, o Miomate som uz pocula davnejsie, velmi ma neoslovil, prislo mi to take divne v nom varit polievku, az teraz si o nom zistujem trochu viac. Zaujali ma najma rastlinne mlieka, kedze kravske nepijeme, max. trochu do varenia pouzivam. Pripadne aj kase, ci smoothies, aj ked mame doma mixer na smoothie. Chcem sa hlavne spytat na tie polievky. Chutia naozaj tak dobre, ako sa pise o nich? Lebo pri vareni som zvyknuta napr. na osmazenu cibulku, ci cesnak na oliv.oleji na zaciatku..pripadne pri zeleninovej pridavam zeleninu podla toho ako rychlo sa ktora uvari, napr. brokolicu uplne na konci, nie na zaciatku s tvrdsou mrkvou..preto sa pytam, ako to moze usetrit vitaminy, ked sa tam bude varit brokolica 25min. Zacinam totiz trochu nad nim rozmyslat, laka ma hlavne to usetrenie casu a ked som si pozerala stranku Miomatu, maju tam naozaj pestre a chutne recepty, a je si z coho vybrat. Len tie polievky, no fakt neviem teda.