Vegánske veterníky - máte nejaký dobrý recept?

dushanka
9. apr 2019

Maminky gazdinky prosím, ak máte dobrý recept na venčeky, resp. Veterníky do ktorých nejdú vajcia a mlieko, prosím podeľte sa.
Som alergická na vajcia a mlieko a za dobrý veterník ktorý mi neublíži, by som spravila čokoľvek 😃😜🍩
Ďakujem 😘

belasy_motylik
9. apr 2019

Ak vieš, ako chutí klasický veterník z odpaľ. cesta s karamelovou šľahačkou a vanil. krémom, tak ti zaručujem, že nič také vegánske nespravíš.

jana_vaj
10. apr 2019

Presne tak. Podľa mňa je veterník len jeden a neviem si ho predstaviť vo vegánskej podobe. To by už potom proste nebol on

eko22
10. apr 2019

Vedela by som bez mlieka, teda bez klasického ale neviem čím by si mohla nahradiť vajíčka :/

osky
10. apr 2019

Ja si teda viem predstavit vsetko,len neviem cim by da dali nahradit vajcia.
V tom ceste maju urcite svoju ulohu,nahradky vajec su ale tu by to asi nefungovalo...

Uz napln nemas problem.

bronik89
10. apr 2019

Hmmmm a z čoho by mal akože byť, neviem si to nej predstaviť

dushanka
autor
10. apr 2019

Keďže som odkázaná na samé náhrady, tak som viac menej zvyknutá, že nič nechutí presne ako originál. Ale keď máte dlhodobý deficit všelijakých dobrôt, tak drobné odchýlky prehliadnete ako nič. Pevne verím, že sa tu nájde niekto, kto má nejaký fajn receptík 😉

dushanka
autor
10. apr 2019

@belasy_motylik veľmi dobre to viem, ešte si pamätám MŇAM 😋

belasy_motylik
10. apr 2019

@dushanka ja som na bezmliečnej a bezkadejakej diéte 1,5 roka, moje dieťa od narodenia - 9 rokov. Ono ani vôbec nevie ako mnohé veci chutia a aj tak po nich veľmi túži a o čo viac ja, keď viem 😞. Takže ťa veľmi dobre chápem.

sibil249
17. okt 2020

https://pani-domaci.webnode.cz/l/vegan-vetrniky...
Este som netestovala, ale urcite skusim

dushanka
autor
19. okt 2020

@sibil249 ďakujem veľmi pekne, vyzerá to super! 👏❤️
Ja som vtedy nakoniec nejaké tie veterniky upiekla, recept som si vymyslela a ako vždy, aj zabudla.... Ale jedno si pamätám na 100%. Môj muž, ktorý v strave nemá žiadne obmedzenia ich zjedol skoro všetky s tvrdením, že sú výborné a veeeelmi podobné tým ozajstným 😉😁
Takže netreba sa báť aj veganskej verzie, dajú sa pripraviť aj naozaj výborne zákusky 😉