Vianočný šalát - tatárska verzus majonéza

kk3
15. dec 2021

Ahojte baby😊 pisem vam o radu, pri vianocnom salate. Neviem sa totizto rozhodnut, ci pouzit normalnu helmans tatarsku omacku alebo helmans majozenu? Alebo aj aj? Mate to niekto odskusane? Popripade, s ktorou bol ten salat lepsi?
Dakujeem

jarmila2010
15. dec 2021

davam tatarsku....ma lepsiu vyraznejsiu chut,ako majoneza..

marianarem
15. dec 2021

@kk3 Ja davam majonezu, aj moja mama vzdy davala. Vianocny salat je pre mna take nieco tradicne, co chcem, aby chutilo ako za mojho detstva. Tak nic nemenim 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
15. dec 2021

@kk3 ja davam majonezu s jogurtom...je to lahsie na zaludok...ale kedysi som davala len majonezu.

wokokoza
15. dec 2021

My dávame majonézu a biely jogurt. Pomer taký, že o niečo viacej majonézy.

ivkazba
15. dec 2021

Ja robievam zemiakový majonézový šalát. Takže dávam majonézu. S tatarkou to chutí inak, takže nie. A majonézu si zvyknem robiť sama. Je lepšia ako kupovaná.

yvanielka
15. dec 2021

Ja dávam Hellmans majolku buď tú Starej mamy alebo Delikátnu. My nemáme radi keď je šalát taký tekutý, radšej hustejší 🙂 Len zemiaky, mrkva, cibuľa, kyslé uhorky, majolka, trochu soli, čierne korenie a na zjemnenie trochu smotany na šľahanie

aduskatt
15. dec 2021

dávam majonézu a kyslú smotanu

dskjhfdlkdjhl
15. dec 2021

Ja si robim domacu majonezu, ale keby som mala kupovat, tak kupim majonezu, nie tatarku.

fadama
15. dec 2021

každý robí inak. Mama používa tatarsku lebo je jej lepšia na žalúdok no v detstve sme používali majonézu. Ako tu už bolo spomenuté, je to taka tradícia, ktorú nechcem meniť, preto ja Používam len majonézu.

veronika0310
15. dec 2021

Davam aj aj 🙂 ale viac majonézy😊

malinoismum
15. dec 2021

@ivkazba Ty si taká šikovná ženská, že ma to ani neprekvapuje ♥️ Aj ja skúsim tento rok tu domácu, po prvý krát 😉 Budem na teba myslieť, moja draha🙂 Krásne sviatky celej rodinke 😇🌲🧚🏼‍♀️

lusinda1989
15. dec 2021

Ja dávam aj trochu tatarakej, majonézu a kyslú smotanu 😅

limetka69
15. dec 2021

Davam pomer 2:1 majoneza tatarska a urcite nie helmans, ale doma. Helmans je kysla velmi.

ivkazba
15. dec 2021

@malinoismum jéééj, milá si, ďakujem. 🙂 Ale priznám sa, vždy mám doma aj hellmans majonézu pre prípad, že mi moja nevyjde, pretože pár krát sa mi to stalo. Takže až taká šikovná nie som ha ha. 😉 Ale ďakujem a krásne sviatky aj tebe a celej family, užite si to. ❤

kk3
autor
15. dec 2021

@yvanielka a aky je prosim ta rozdiel medzi tou majonezou starej mamy a medzi obyc?

verca888
15. dec 2021

tatarku som po pravde do salatu este nepridavala. jeden salat robievam majonezovy a ten druhy zas jogurtovy. no celkom ste ma nalomili s tou tatarkou a mozno vyskusam aj s nou

ingush616
15. dec 2021

@kk3 my robíme domácu majonézu, najlepšie 🙂 lepšie ako hocijaká kupovaná Tatarka alebo mojoneza. Keď už kupované chceš tak by som dala hellmans majolku

janetinka27
15. dec 2021

@kk3 davam majonezu, pripadne pred podavanim niekedy aj slahackovu smotanu zamiesam. tatarska by sa mi zdala kysla. ale zasa davam aj kyslu vodu z uhoriek a horcicu, takze ten salat je okysleny. takze by mozno nevadila ta tatarska, neviem, neskusala som, ale milujem majonezu, takze robim vzdy s majonezou (a pri tom maskrtim)

ibrunova
15. dec 2021

Ja nedávam nič, semtam kyslú smotanu, alebo majonézu starej mamy od Hellmans.

ingush616
15. dec 2021

@kk3 ešte u nas sa zvykne dat do šalátu na maličké kocky jabĺčko. Kto má rád trosku sladsie. Nie veľa, ale dá šalátu výnimočnú chuť. 👌😁

yvanielka
15. dec 2021

@kk3 Podľa mňa je chuťovo taká lahodnejšia 🙂 ale každý má iné chute

yvanielka
15. dec 2021

No a teraz mám chuť na šalát 😀 ešte týždeň musím vydržať

jasminet
15. dec 2021

Majonéza a kyslá smotana

jasminet
15. dec 2021

@ingush616 ja strúham

bellovag
15. dec 2021

Majonéza Starej mamy + biely jogurt...50 na 50

lula313
15. dec 2021

Domáca majonéze je najlepšia😊

miskamicha
15. dec 2021

@ivkazba ak sa mozem opytat, mas od niekojo cerstve vajicka? 😊

jarmila2010
15. dec 2021

@janetinka27 presne tak..aj tak sa dava kysla uhorka,stava z nich...podla chuti praskovy cukor,co je vlastne hotova tatarska...za mna je majoneza mdla.."bez chuti"

zuziiiii
15. dec 2021

Tatarka hellmans +biely jogurt