Zdravé pomazánky pre bábätká. Poznáte dáke?

4. mája 2017 
Nájde sa tu nejaká mamina ktorá mi poradí nejaké pomazánky pre 10 mesačné bábatko?Moja mala mi večer na večeru spapa stále dáke pečivo a ja jej dávam iba s masielkom.Ale zdá sa mi to jednotvárne.A chcela by som jej to obmenit niečim.Lenže tvaroh ešte nemôže vajíčkovú?To len žltka by mohla.Fakt neviem čím by som jej ešte mohla chlebík natriet.Poradte niektorá dakujem.
2. aug 2008 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
autor
To mi fakt nikto dáku pomazánku neporadí?Alebo čo môžem dat na chlebík 10 mesač.dcérke
3. aug 2008 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus rybaciu, kup tuniaka a do masla jej ho primiesaj, napr. ryby su zdrave, je to dietne masko, a okrem toho obsahuje vitaminy
3. aug 2008 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kuk aj http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=23088 mozno tam najdes aj nieco vhodne pre babo
3. aug 2008 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka, rybaciu v ziadnom PRIPADE!!! Co sa tyka VAJCIA-taka jedine zltok, a to kludne mozes, ked zmiesas zltok, masielko a pazitku ....potom by som ti poradila zeleninove natierky a to napr.brokol.- karfiolovu, alebo mrkvovu pomazanku......skus pozriet aj na www.alinka.sk
3. aug 2008 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Ved práve ja som niekde čítala,že ryby do roka nie však?Velmi pekne dakujem za všetky rady
3. aug 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne tak
3. aug 2008 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Junovka pozerala som na tej stránke ale nič som nenašla.Iba polievky a hlavné jedlá.Myslela som nad žltkom a pažitkou a masielkom.Ale pažítka je štiplavá ked ju ochutnám.Nevadí?
4. aug 2008 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do roka urcite nie ziadnu konzervu!!!!!

a pazitku mozes,troska neuskodi je plne vitaminov-ze stipe nevadi vobec neboj.pockaj zachvilu ako bude jest cibulku
4. aug 2008 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Konzervu som ani na mysli nemala.Tak dnes skusim ten zltok a pazitku uvidim co to urobi.
4. aug 2008 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ja konzervy nemusim davat detom ani teraz obcas tie rybacie tuniak a tak ,no radsej si kupim mrazenu alebo chladenu rybu uvarim a pomackam a potom zmiesam s maslom,syrom a to mnam.no marek ma uz dva roky prec a ja som mu natierky zacala robit az tak ked mal 1 1/2r.syrovu,brynzovu,vajickovu -ten zltok a pazitka budu mnam
4. aug 2008 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
ja mam pazitku na okne cerstvu tak uvidim ako zareaguje mlada
4. aug 2008 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja v zahradke ak ju marek neozobe tak tam este rastie ,ale dnes si s babkou da urcite cernice
4. aug 2008 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Tak ja záhradku nemám čo by som aj prijala.Preto si ju pestujem aspon v kvetináči. No som zvedavá ako zareaguje.Zdá sa mi to fádne stále len to maslo.
4. aug 2008 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skus do masla aj trosku plnotucneho tvarohu-nie vela len trosku a aj trosku syru by neublizilo.
4. aug 2008 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ale tvaroh tiež sa nesmie do roka.či sa mýlim?A syr aký roztieratelný?Normálne napr.karička?
4. aug 2008 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ho nedas pol kila?!a syr tiez niaky plnotucny-kludne aj kusok karicky -uvidis ako bude reagovat.Milan ked bol mimi tak neboli ani info ani taketo fora a prezil aj jedenie tvarohu uz ako 5m/nebol kojeny/.myslim si ze ani v tvarohu ani v syroch inak pre deti je dobra Lucina nieje tolko soli.
4. aug 2008 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ved presne toto mi hovorí stále moja mama.Niekedy nemali počítače a nakrmili 5mes.aj s haluškama a žijú do dnes.Asi má pravdu.
4. aug 2008 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Urcite ma ale vsetko zmierou aby si dietatko zvyklo na nove veci
4. aug 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka, urcite ani tvaroh nedavaj!!My sme s Nely zacali len vcera s tvarohom Pazitku mozes dat kludne, len tak pomedzi prsty, ja som davala aj do polievok.Zo zaciatku daj len s maslom pazitku
A na " stare skoly" , teda aspon ja kaslem s radami, pretoze mam pocit, ze prespali dobu
4. aug 2008 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...a syr tiez NIE!!!
4. aug 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
Ale ja nerozumiem prečo syr sa nesmie.
4. aug 2008 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no preco asi - lebo je z kravskeho mlieka, co je pomerne velky alergen
4. aug 2008 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
A sojové syry niesu?Nedajú sa nahradit?
4. aug 2008 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skor by som povedala, ze obsahuju vela soli
4. aug 2008 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
...a kam sa chces ponahlat??? Ved nic jej neujde My sme zo syrmi pri Nely zacali asi tak na 13 mesiacov a co sme zameskali?nic
4. aug 2008 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak skus tofu
soja je este vacsi alergen ta by sa vraj enmala minimalne do 2rokov
suhlas s Nelikou666
4. aug 2008 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze co sa tyka pomazaniek navrhujem

Mrkvova natierka- zmiesame jednu uvarenu cerstvo postruhanu mrkvu s maslom a pazitka

Vajickova- jedno natvrdo uvarene rozpucene vajce - zltok zmiesame s maslom

Letna natierka- postruhany kalerab, 2 lyzice bieleho jogurtu a maslo

Natierka z hydinove masa- varene maso, nadrobno pokrajanu cibulku, majoranku a maslo vyslahame do jemna

Brokolicova natierka- uvarenu brokolicu,maslo, 2CL jogurtu, bazalku vyslahame do jemna
4. aug 2008 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
samorejme ak koreniny nedavate, nemusia byt.. pripadne zamenit za pazitku alebo tak...
4. aug 2008 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok