Zdravé raňajky

digysa
28. mar 2013

Dobre som si pozrela temy, aby som nerobila duplicitnu diskusiu. Posledna tema o ranajkach bola zamknuta a ostatne temy o ranajkach sa tykaju prilis malych deti.
Moja dilema je kazde rano pripravit zdrave, chutne a "roznorode" ranajky pre moje skolopovinne deti. Chcela by som, aby tato tema sluzila na inspiraciu.

Potrebujem to striedat pocas tyzdna ale nejako sa mi zda, ze robim stale tie iste ranajky.

Za kazdu radu a kazdy zaujimavy recept budem vdacna.......Fotografie su velmi vitane.......

patulu
15. apr 2013

@libka1 super napad,a tu pomazanku ako robis?

libka1
15. apr 2013

mixnem rybicky v oleji (olej zlejem predtym) s maslom, tavenym syrom, cibulou, trochu citronovej stavy, mierne sol, velmi netreba ten syr to dost osoli, moze sa dat horcica, cierne korenie, pred podavanim do toho bud primiesam susenu pazitku aby zmakla, ak mam cerstvu posypem tou, decka to obe lubia, ked im k tomu pridam pohar mlieka a prave upeceny cerstvy chlieb tak sa oblizuju az po usi 😀 pomery neviem napisat lebo to robim by ocko 🙂

briketa
21. apr 2013

crostini s kozim syrom, balzamikom a mladym salatom.

pivonka8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pasteleria
6. aug 2013

my mame tiez radi natierky, napr. rybacia zo sardiniek, tuniakova, bryndzova, pazitkova a dokonca aj avokadova s cesnakom.
a papame aj chleba vo vajicku, prazenicu, ham and eggs - toz z vajicok.
dalej je to krupicova kasa, cerealie s mlieckom, chlebik so sunkou, alebo salamkou a so zeleninkou.
niekedy spravim na ranajky aj puding.
podavam s bielou kavou, kakaom, cajom, atd.
u nas je to s ovocim tak, ze to musim skryvat, lebo sa toho poje na kila a potom sa uz nic ine nezje. na ranajky mi to tiez nepride velmi vhodne, mame z toho dost kyselinu, sa mi zda 😀

stanka37
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamamima
25. okt 2013

vecer zalejem zopar raznych a zopar ovs.vlociek ryzovym mliekom a rano to povarim fakt chvilku, ono to zhustne a je z toho kasa.Zdrava, domaca, nie kupovana, sladena a z kadejakeho bordelu. Pridam med, orechy,skoricu nastruham,a komu co chuti...mnam toho sa neviem dojest. Ale s mierou treba aj to 🙂

pena33
26. okt 2013

Ja mam velmi rada mrkvovu natierku s celozrnnymi hriankami. Najemno postruhat mrkvu, ak je vela stavy vyzmykat, pridat biely jogurt (alebo smotanu), ochutit solou, cesnakom a trochou citrona, korenia.. Je to mnamka. Niekedy pridavam aj kukuricu, pazitku, vnate, sunku a podobne. Na teple hrianky je to lakota. Robila so aj pre navstevy a vsetci sa vzdy oblizovali. 🙂

juhelle
4. mar 2014

My na raňajky väčšinou robíme ovsené vločky s hrozienkami a semiačkami, prípadne s jogurtom a čerstvým ovocím.
Jedávali sme aj cornflakes, ale po tom ako som sa dozvedela ako sa vyrábajú prestali mi chutiť. 😒

Niekedy dojeme pomazánku, alebo nejaký koláčik z predošlého dňa. Pozerám, že tuniaková pomazánka má celkom úspech 🙂 My ju tiež robíme, ale robíme ju s avokádom tu je recept http://www.familyzone.sk/2014/02/12/tuniakova-n.... Alebo si dáme na chlieb len maslo a urobíme si k tomu kakao. A tiež, aby som nezabudla chlieb s medom. Tento rok sme zjedli asi 60kg 😵 Tiež marmeláda na chlieb je fajn. už som si robila aj svoju vlastnú z roztlačených jahôd a hnedého cukru. Bola to chvíľa a bola veľmi chutná.

Z času na čas si robíme vajíčka na všetky možné spôsoby. Aj so slaninkou ak je tú moc nekupujeme.

Alebo si dáme len čaj a bebe dobré ráno.

martinkkka22
5. aug 2015

baby chcela by som obnoviť túto tému, lebo teraz cez prázdniny uz vázne neviem, čo mam davať 5ročnému synovi na ranajky, najradčej by jedol len suché rožky - bez ničoho (alebo so salámom) a každé ráno jogurt.
Cez víkend praženiča, chleba vo vajci, zajtra sa chystám urobiť tú ovsenú kašu so škoricou, medom a banánom ale dalej ma nič nenapadá. Tiez prosím o nápady na zdravé ranajky 🙂) dakujem

syssu
5. aug 2015

@martinkkka22 moje baby majú rady aj lievance z acidka, ovsenych vlociek.. pridám ešte jedno vajíčko, niekedy trochu kakaa, niečo na osladenie alebo banan.. nemám presný recept, robím ich "odoka" .. a na vrch teraz čerstvé ovocie alebo trochu bieleho jogurtu.. mňam :D

martinkkka22
5. aug 2015

@syssu ahoj, mozem ta poprosiť o recept na tie lievance? to som este nikdy nerobila, len som o tom počula.

1mirka1
6. aug 2015

Ovocný koláč s orechmi
Cesto
100g tvarohu
4 pl kokosového oleja
1 vajce
50g trstinóvé cukru
250g špaldovej múky
2 kl prášku do pečiva
4 pl mlieka

Plnka
2 bielky
200g pomletých orechov
2pl škoricového cukru
1 veľká hruška
400g – 500g sliviek

Posýpka
100 cca hrubej muky
štipku mletej škorice
30g studeného masla
20- 30g trstinového cukru spolu spracujeme
Cesto: vypracujeme nelepivé cesto, ktoré rozvaľkáme na pomúčenej doske .
Cestom vyložíme aj boky vymastenej a vysypanej formy s priemerom 24 cm a môže byť aj trošku väčšia
Z bielka vyšľaháme tuhý sneh. Pomelieme orechy, zmiešame s škoricovým cukrom a prisypeme do vyšľahaných bielkov a dobre premiešame .
Snehovú masu rozotrieme na cesto.
Slivky rozpolíme ,hrušky očistíme a pokrájame na menšie kúsky a poukladáme na snehovú masu .
Posypeme posýpkou, vložíme do vyhriatej rúry 180st a upečieme .
Dobu pečenia si kontrolujte ale asi tak 20min .

syssu
6. aug 2015

@martinkkka22 ahoj, recept naozaj nemám, robím to už odoka ale zrejme som ho niekde na začiatku vygooglila, skús tak.. alebo keď budem robiť najbližšie, skúsim pomerať koľko čoho dávam a potom napíšem..

vikifoj
11. aug 2015

Ahojte ,
Ak by som Vás mohla poprosiť o 2 minutky vášho času na vyplnenie tohto prieskumu (https://goo.gl/x7h3Fu),kde tým pomôžete (takmer) začínajúcemu projektu a možno vyrieši vašu otázku a bude nápomocný 🙂
Ďakujem !

vikifoj
12. aug 2015

Ahojte ,
Ak by som Vás mohla poprosiť o 2 minutky vášho času na vyplnenie tohto prieskumu (https://goo.gl/x7h3Fu),kde tým pomôžete (takmer) začínajúcemu projektu a možno vyrieši vašu otázku a bude nápomocný emoticon
Ďakujem !

juhelle
19. okt 2015

K tomu receptu na lievance, tak mi robíme tieto a naši sa idú za nimi potrhať. 🙂
http://www.familyzone.sk/bananove-lievance-s-ja...

muska_miruska
20. okt 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

zeleninový tanier a vyzdobiť ho, aby jedlo lákalo. plátky syra namiesto pleti, plátky uhorky ako oči, z rajčiny ústa, atd...fantázii sa medze nekladú. alebo pudingový pohár s ovocím... alebo puding do bábovkovej formy