Zdravý vianočný šalát

evickuska
23. dec 2023

Ahojte dievcata, ako robite salat na zdravo? Naklepsie bez majonezy. Minuly rok som pouzila grecky jogurt to bolo pevne ako blazon som otocila misu a nic ale nebolo to take chutne nieco tomu chybalo. Manzel je antimajonezista a mne to nejak neprekaza ale stale hladam to prave orechove ako ho urobit na zdravo.

viestta
23. dec 2023

Lepsia je kysla smotana ako jogurt, alebo aspon pridat smotanu k jogurtu.

domkakvet
23. dec 2023

@evickuska ano ako bolo spomenute kysla smotana je lepsia, ale aj tam mi chuti najviac majonezovy.

daniela2202
23. dec 2023

@evickuska sladkokyslý nálev, my sme majonézu v živote nejedli

cimage
23. dec 2023

My davame smotanovy jogurt. Syn nema rad ani taky, jemu robim zemiakovy salat s uhorkami a cibulou.

matkav21
23. dec 2023

Do jogurtu pridat horcicu a med a da sa trosku dochutit a tym aj zriedit stavou z kyslych uhoriek, alebo tou vodou z uvarenej mrkvy, pripadne trochu slahackovej smotany

simsalabim
23. dec 2023

Ja davam majonezu a smotanovy jogurt pol na pol. Mozno nie uplne zdrava verzia, ale aspon zdravsia.

kikuska1416
23. dec 2023

Dávam jogurt holandiu, a 2 pl tatarky a šťava z uhoriek je akurát 🙂

dori2
23. dec 2023

moja verzia nie je vyslovene zdrava ale tak lepsia ako majoneza z obchodu- do slahackovej smotany vmiesam popucene uvarene zltka, pridam horcicu, korenie sol a citronovu stavu. chute vyvazujem kym nam nie je akurat kysly a slany 🙂

ivana11155
23. dec 2023

@daniela2202 tiež sladkokysly nálev, žiadna majonéza, jogurt, smotana, nič.

daniela2202
23. dec 2023

@ivana11155 😊👍

domak2
23. dec 2023

Môžeš ešte zemiaky vymeniť za cviklu. 😁

medda_beda
23. dec 2023

Teraz naposledy som videla recept kde dali Ricottu.

stanislavicenka
23. dec 2023

@evickuska nasla som moznost pouzit ricottu s horcicou pre chut

evickuska
autor
24. dec 2023

@domkakvet zial aj mne ale chapem, ze chce zdravo zit on zas respektuje moju kapustnicu bez smotany 😁🙈

evickuska
autor
24. dec 2023

@dori2 zaujimave, skusim o rok 🙈

dori2
24. dec 2023

@evickuska ja to robievam uz roky a je vyborna 🙂 zsroven nam nikdy este nebolo zle ako ked lejes do surovych zltkov tonu oleja a potom tam pridas ten zvysok ;)

banalu
24. dec 2023

Ja som tento rok robila s greckym jogurtom a priliala som aj smotanu na varenie, lebo mi prisiel suchy.
Dala som zemiaky, mrkvu, vajce a kyslu uhorku. Sol, korenie. Robila som od oka a podla chuti z toho co muz moze, lebo je na speci strave.
A muz zhodnotil, se to nema daleko od majonezoveho 🤷‍♀️
Tak asi treba len skusat 😁

majlo1234
24. dec 2023

Pokial tam das jogurt, treba ale pocitat s tym, ze jogurt stale pracuje. Takze hned do chladu a urychlene zjest, lebo postuone bude kysly

snowflakenel
24. dec 2023

Uvarena cvikla,,pokrajana na kocky, vajicko,,uhorka, kukurica, mrkva, hrasok.
Majonezu urobim z domacich varenych vajec, soli korenia, olivoveho oleja alebo aj repkoveho a horcie.
Sebe miesto majonezy davam jogurt.

evickuska
autor
24. dec 2023

@dori2 ano super dakujem 🙈