Majonézový šalát pre dieťa

23. dec 2023

Dáte zajtra deťom normálny majonézový šalát (z kupovanej majonézy) ? Konkrétne deťom, ktoré majú okolo roka a pol?

mamina7070
23. dec 2023

nedavam ani vacsim detom urob pekne pyre zemiakove napr

janinah
23. dec 2023

Nie,varené zemiaky.salat je ťažký na žalúdok pre dieta.

hortenziaj
23. dec 2023

Nedávam, a to majú 4a 2

hortenziaj
23. dec 2023

Ale nemusíš sa báť kupovanej, tam by vajcia mali byť pasterizovane a nemala by hroziť nákaza z toho. Domácu by som asi ani ja nejedla radaej

autor
23. dec 2023

Dobre, vďaka. Spravím teda pyré 😊

iwesska
23. dec 2023

Urcite nie. Nedavam to ani starsim detom. Extremne tazke na zaludok. My robime bez majonezy - len cibulka mrkva,uhorky,hrasok, sladkokysly nalev z uhoriek, oregano, sol + varene vajicko😋 Ak velmi chces mozes pouzit jogurt/smotanu,ale vobec to tam nechyba.

anjelicek26
23. dec 2023

Ako baby pisu, na stedry den nepotrebujes preplakanu noc kvoli salatu.. sprav to zemiakove pyre👌

cimage
23. dec 2023

Ani moj 11rocny to nejedava, nema to rad. Jemu robim cibulovo-uhorkovy salat. Mladsie tiez nemaju zaujem, dostanu zemiaky. My ale nerobime majonezovy, ale jogurtovy, je lahsi.

viestta
23. dec 2023

Ochutnat im mozes dat, ale pre istotu priprav aj pyre, pretoze detom salat malokedy chuti

amelie2017
23. dec 2023

Ja davam detom salat, ale bez majonezy. Pred jej pridanim odoberiem.

anickaaa6aaa
23. dec 2023

Syn má 11r a on bude mať zemiakovú kašu. Skúsil šalát a nechutí mu. Nebudem nútiť. Nakoniec je to aj fajn lebo je to ťažké jedlo...

1ren
23. dec 2023

Ja robim domacu majonezu - v cca 1 dcl mlieka rozmixujem vajicko na tvrdo, trosku oleja, horcice, podla chuti sol, korenie. Nebojim sa to dat trojrocnemu, keby nahodou chcel.

belllinka
23. dec 2023

@amelie2017 tak to snad nie je salat, ale iba varene zemiaky so zeleninou, nie?

0silvia0
23. dec 2023

Nasim detom salat zacal chutit az v puberte. Dovtedy sme im robili vzdy na Vianoce zemiaky podla ich zelania: pecene, varene, pyre.

4stanka4
23. dec 2023

Moja ma 3 a bude mať bud varene zemiaky alebo pyre. Šalát ochutnala ale zatiaľ jej nechuti a bála by som sa ze jej z neho bude tazko

janinah
23. dec 2023

@cimage ja robím 18 r.mladencovi zemiak.pyre ,šalát nemá rád.Som zvedavá co bude jesť u budúcej svokry....😝

autor
23. dec 2023

Tak ak vašim deťom nechutí šalát tak môjmu určite nebude, keďže veeeela veci mu nechutí 😀 dobre ďakujem za rady. Nebudem to riskovať a spravím zemiakovú kašu 🙂

Pekné a pokojné sviatky všetkým ❤️

ailiba
23. dec 2023

Ja robim zemiaky pre 1,5 rocnehob syna, aj pre 3 rocneho.

klip0
23. dec 2023

Dám šalát ale bez majonézy (kyslá smotana a trošku mascarpone). Každopádne dám takmer ruku do ohňa že sa toho nedotkne, takže kľudne by som mohla dať aj klasický 😅😅😅

lenka2710
23. dec 2023

Ja som sa poučila a už robím len klasické zemiaky varené alebo pyré, deti sa šalátu nikdy ani len nedotkli, nakoniec sa to vyhodilo! Neoplatí sa mi robiť len 2 porcie a ďalšie dve mini porcie klasických zemiakov

saxana000
23. dec 2023

Nasa ma 7.a.doteraz ho este nejedla nechuti jej ani kysely slovensky majonezovy uz vobec nechce.nechame jej vzdy uvarenych par zemiakov a tie na veceru len necham ochrumkat na panvici ked bola.mensia.mala.ich len popucene alebo nakrajane...okolo roka dvoch som jej aj rybu robila na vode alebo na pare.na.smazene.ma este cas

nikpa
23. dec 2023

Ja som neplanovala dat malému, spravila som mu zvlášť varené zemiaky ale vtedy 1,5 ročný toľko vypytoval až sme mu dali malú lyžicku ochutnať a až sa začal triasť čo chcel ešte. Odvtedy dostáva každé Vianoce majonézovy šalát, robíme ho len 1x do roka 🤷 tak nech si užije 😀

deti95060810
23. dec 2023

deti to ani dlho nejedli - nechutil im šalát.
až keď mali asi 10 r tak začali jesť

diewcatqoo
23. dec 2023

Moj syn ma 7 a v zivote nejedol zemiakovy salat, lebo je bleee a ani ho nechce ochutnat. Ale ja ked som bola dieta, tiez som nemala rada zemiakovy salat. Zacala som ho jest az v dospelosti. A priznam sa, ze ani u mamy, ani u svokry mi salat nechuti a u cudzich radsej ani neochutnam - zjem len ten, ktory si sama spravim

sense
23. dec 2023

Ja som davala aj tak zjedla akurat tak na lyzicku. Je tak doteraz celkovo nie je fanusikom zemiakov v akejkolvek podobe. Mizno sa to tentorok zmeni kedze ho chystala. Ale tak uz bude mat 11r.

wiccawicca
23. dec 2023

Moja 7r. dcéra nejedáva majonézový šalát lebo jej nechutí nie že by som jej nedovolila raz za čas, tak má varené zemiaky.

siska53
23. dec 2023

Nie, ja som im v tom veku spravila samostatny, kde som im dala smotanovy jogurt.

medda_beda
23. dec 2023

Ja som bola iné decko, jedla som šalát takže neporadím 😂

stanislavicenka
23. dec 2023

Nie nedavam. maju 5 a 8 rokov, nejedli ho. Nejedia ani rybu vyprazanu, tu robim iba manzelovi.

vevesh
24. dec 2023

Ja mam asi divne deti v tomto- salat robim iba raz do roka, ale vsetky mi ho zjedia. Robim klasiku majoneza+ remulada+ uhorkova stava. Predtym som robila tolko, aby vyslo na jeden-dva dni, kedze sice jedli, ale zjedli viac ryby ako salatu. Ked su uz vacsie, tak teraz maju salat na ranajky, obed, veceru a rybu ako doplnok🫣🫣🫣