Zúfalstvo - čo navariť deťom?

lucininka123
22. okt 2018

Ahojte!
Dievčatá, potrebujem radu. Pracujem vo Švajčiarsku starám sa o 4 deti a príležitostne im aj varím.
Deti majú vek: 3, 8, 13 a 15 rokov.
No a problémom je, že neviem čo, aby to zjedli všetky.
Jedlo nemusí byť zdravé, rodina si na to nepotrpí.
Hľadám nejaké “neutrálne,klasické” recepty, čo dokážem navariť aj tu, niečo podobné ako ryža,hranolky-zapekané kuracie mäso. Proste také niečo aj na pohľad príjemné, nechcem experimentovať so šošovicovými prívarkami atď... Cestoviny zas varí dosť často pani domáca, takže aj tomu by som sa chcela vyhnúť.
Ak Vás čosi napadne, budem rada!
Ďakujem!

liv1
22. okt 2018

@lucininka123 na to ti poviem len to, ze si kup nejaku miestnu kucharsku knihu 🙂.

eliska13
22. okt 2018

@lucininka123 francúzske zemiaky, rizoto hrášok kukurica, či hovädzie, kuracie.. mäso na kocky v rúre niečo ako Moravský vrabec k tomu pyré, ryžový nákyp, granatir, mäso na šťave akékoľvek bravčové hovädzie k tomu tarhonu, ryžu, pečené kura, slíže s makom, tvarohom...u nas prívarky a sladké jedlá moc nejdú skôr mäso varievam

eliska13
22. okt 2018

@lucininka123 losos so zemiakmi, tvarohové guľky , špenát, hustú zeleninovú polievku do toho dávam strukoviny, keď prívarky nejeme, morčacie nakrájať do rúry na spodok cibuľu cesnak, najradšej mám jedla čo sa dajú do kuchty či rúry a varia sa samé🙂

bambina1
22. okt 2018

Je na to super skupinka !!!#dnes na obed a da sa tam inšpirovať roznymi receptami...

eliska13
22. okt 2018

@lucininka123 kurací gyros, kuracie ako cina, halušky s vajcom už má nenapadá tiež mám pocit, že stále to isté robím, keďže ani cestoviny s omáčkami u nás nechcú max s Nivovouu omáčkou, ale tie väčšie deti sú vo vývine asi viac mäsa by som davala

lucininka123
autor
22. okt 2018

@eliska13 ďakujem pekne, čaká ma to tento týždeň tak skúsim niečo z toho čo si napísala 🙂 uvidím, či to bude mať úspech

lucininka123
autor
22. okt 2018

@bambina1 ďakujem pozriem 🙂

saslavka73
22. okt 2018

Pripojím sa k téme.

0silvia0
22. okt 2018

omeleta, palacinky, kuracie soté, nejaký špíz/ražniči, to by mohli mať radi všetci

juliet86
23. okt 2018

@lucininka123 gulas domaci. chilli con carne. domaca pizza. wrapy s kuracim gyros. pecena tekvica. fasirky z mleteho masa

eliska13
23. okt 2018

@juliet86 ako robíš chilli con carne?
@lucininka123 ešte ma napadlo bolognske špagety to milujeme, alebo lasagne, ale to je pracne:(a fašírka v rúre do toho vajce na tvrdo a pyré, ak máš kuchtu máš vyhrate akékoľvek mäso máš za chvilu.Inac klobúk dole variť pre 4 deti😉

maminuska
23. okt 2018

@eliska13 lasane sú pracné ? Ja ich mám hotové za 20 minut , či mäsové alebo špenátové s nivou , potom ešte šup do trúby .

eliska13
23. okt 2018

@lucininka123 keď už naozaj neviem čo tak obalim kuracie mäso vo vajíčkovom cestíčku do toho strúhaný syr na panvičku či do rúry k tomu ryžu a šalát, alebo kuracie do rúry zaliať smotanou na varenie strúhaný syr, či ten spiz čo niekto písal môžeš tam dať mäso, kúsok klobásky pre chuť, cibuľu, potries grilovacím korením, gyrosovym...kamarátka robí spiz šunku tvrdý syr a obaliť vo vajickovom ceste
A, keď si nepotrpia tak vysmaz občas syr🙂

juliet86
23. okt 2018

@eliska13 na masle sprazis cesnak a cibulu na tom mlete maso hovadzie ci bravcove ci kix. dolejes vyvar dodas rozne fazule z konzervy k tomu paradajkovy pretlak korenie trosku chilli bobkovy pist nechas varit a podavas s ryzou pecenym zemiakom chlebom pripadne dodelorujes kyslou smotanou

maminuska
23. okt 2018

@juliet86 urobím dnes večer , ďakujem za tip

eliska13
23. okt 2018

@maminuska ja som lasagne robila len raz a fiasko z toho bolo.Nemam rada polotovary, ale lasagne kupujem v Rakúsku a sú super.
Mne sa asi rozvarili tie platy, potom som dala bešamel mäsko mne to nevedelo stuhnúť už boli upečené a vo vnútri jeden maglajz🙂bolognske musíme mať často.
@juliet86 ďakujem to vyzerá fajn

0silvia0
23. okt 2018

@maminuska viem že toto je mimo témy, ale nemohla by si mi napísať recept na lasagne? Nerobievam to vôbec, receptov je síce všade kopec, ale rada by som niečo rýchle, overené, také tie tvoje 20-minútové by sa mi hodili. Dík 😍

maminuska
23. okt 2018

@eliska13 nič si z toho nerob, fiasko som prvýkrát mala z toho riadne aj ja , doslova komédia . Potom som videla v telke ako to robí Kamila Magálová a je to fakt fajn .
@0silvia0 napíšem večer , teraz sa chystám s dcérou do ZUŠ.

0silvia0
23. okt 2018

@maminuska Ďakujem ďakujem, teším sa 🙂

jasminet
23. okt 2018

a co tak sulance, perky, spagety s paradajkovou omackou, klasicke pecene kura s ryzou a kompotom/salatom, gulky v paradajkovej omacke

cawes
23. okt 2018

Ahoj zijem vo Svajci. Rodina su co Svajciary?
Ak ano zabudni na privarky a sulance z makom ci tvarohom to ti jest nebudu.
Skor si vygoogli domace recepty, napriklad käsewähe (syrovy kolac), rizoto hlavne aby bolo fajne kremove to bude mat uspech, zemiaky ci uz hranolky alebo v rure z kuracim stehnom, zlte curry s kuracim mäsom a ananasom a ryza.

zuzikak
23. okt 2018

ryza a maso (akekolvek) na panvici a la co dum dal na horcicovej alebo kecupovej omacke, zemiakove placky samotne alebo s nastruhanym syrom, rizoto, rozne polievky. Zemiaky zapekane napr. s brokolicou, karfiolom....Ryzovy nakyp mozno....Pozri, ci by napr. nejedli halusky vo vajicku, ham&eggs, pizza na plechu (a tu prisposobis prilohu). Masove gulky s kapustou ak take jedia alebo v rajc. omacke a zemiaky. Zemiakova kasa a opecena ryba napr....

juliet86
23. okt 2018

@maminuska hod foto ako vyslo a ci chutilo

eva112014
23. okt 2018

@lucininka123 Ahoj, urob im chleba vo vajíčku. Ja som švajčiarom toto robila na raňajky (to už bolo dávno ináč), oni normálne to jedli s príborom a so šalátom. A chceli to viackrát na obed. Tak im to chutilo. Ja sa dodnes z toho smejem. Inak aj ty vieš, že pule zbožňujú, tým nič nepokazíš. Oni veľmi ľúbia braten sauce omáčky. A röšti. Tak namiesto toho, daj zemiakové placky. Bude im to chutiť. A normálne im daj aj knedľu ,parené buchty (to majú aj v Nemecku, buchty),, nech ochutnajú. Potom napíš, čo si varila a ako im chutilo. A napadlo ma ešte špenát.😉

eva112014
23. okt 2018

@lucininka123 Ale to chleba vo vajíčku skús na raňajky, najprv. 😊 Ako to dopadne ...

maminuska
23. okt 2018

@eliska13 tak k tomu môjmu fiasku .... ja som brala že cestoviny ako cestoviny, som to uvarila samé a také uvarené som to naťahovala na plech , robota s tým neskutočná , som povedala že kašlem ja na to ..potom som sa dívala na recepty Kamily Magálovej a tam som zistila že aký som debil. Ona to robila so surovým .

@0silvia0 takže recept ... jeden väčší pekáč s uzavretým horným poklopom . 2 mrazené špenáty , tri nivy syry, a lasane. Špenát rozmrazíš, doleješ vodou a dochutíš ( soľ , cesnak a ak chceš čierne korenie ) Nivu postrúhaš alebo pokrájaš . Na spodok pekáča dáš rozpustený a dochutený špenát (pretlak ) zmiešaný s vodou ) a na to položíš lazane . Na lazane dáš nivu a zatlačíš, Špenátová voda ti musí preliať lasaňu ,. na to dáš ďalšiu lasaňu a zaleješ špenátovou vodou a takto to opakuješ. Ja robím 4-5 vrstiev lasaní . keď si hotová zatlačíš to všetko a na vrchu ti to musí preliať špenátovou vodou . V horkovzdušnej trúbe to robím 180 stupňov na 40 minut a nakoniec dám na vrch postrúhaný syr.

0silvia0
23. okt 2018

@maminuska Ďakujem veľmi pekne, vyskúšam