icon

Ako opraviť poškodenú omietku?

22. jún 2026

Ahojte, zial stalo sa mi, ze mi nieco spadlo a odbilo mi kusok z omietky. Co robit? Kupit ceresit, farbu a skusit do vyplnit? Alebo to nejako zatriet bielou farbou iba?

PS. Som single zena, a byt bol rekonstruovany pred 3r, tak nechcem toto mat ;(

Ako opraviť poškodenú omietku?
avatar
elenka.k
22. jún 2026

@anonym_autor so stierkou a so špachtľou to dáš neboj 😉

avatar
elenka.k
22. jún 2026

preto som na každú stenu dala ochranné lišty / plastové - prilepila som ich a zafarbila som ich farbou steny 😉

avatar
chrobak7
22. jún 2026

@anonym_autor Stierku nie, tá je hladká. Kúp si malé balenie štukového tmelu:

https://www.hornbach.sk/p/stukovy-tmel-prolux-4...

a trochu tam toho napackaj a zarovnaj. Ak by to malo inú farbu, kúp aj malé balenie (ak ti nezostalo z pôvodného maľovania trochu) takej farby, ktorou bola miestnosť maľovaná a tou to s malým štetcom pretri.

avatar
elenka.k
22. jún 2026
@chrobak7

@anonym_autor Stierku nie, tá je hladká. Kúp si malé balenie štukového tmelu:

https://www.hornbach.sk/p/stukovy-tmel-prolux-4...

a trochu tam toho napackaj a zarovnaj. Ak by to malo inú farbu, kúp aj malé balenie (ak ti nezostalo z pôvodného maľovania trochu) takej farby, ktorou bola miestnosť maľovaná a tou to s malým štetcom pretri.

@chrobak7 waw, už aj také sú ... dík za typ

autor
22. jún 2026
@chrobak7

@anonym_autor Stierku nie, tá je hladká. Kúp si malé balenie štukového tmelu:

https://www.hornbach.sk/p/stukovy-tmel-prolux-4...

a trochu tam toho napackaj a zarovnaj. Ak by to malo inú farbu, kúp aj malé balenie (ak ti nezostalo z pôvodného maľovania trochu) takej farby, ktorou bola miestnosť maľovaná a tou to s malým štetcom pretri.

@chrobak7 ďakujem 🙂 Musím pozrieť, či mi ostala farba. Obávam sa, že už nebude. Ale pozriem.

avatar
elenka.k
22. jún 2026

ja som robila s druhou stranou špongie 😀 dááávno
😎

anonym_8cbe12
22. jún 2026

Môj manžel takéto veci pri malom dieťati rieši rokofinal + stara bankomatova karta 😀

avatar
sisska96
22. jún 2026

My sádrom upravujeme, tiež máme biele stená

avatar
elenka.k
Dnes o 10:06
@sisska96

My sádrom upravujeme, tiež máme biele stená

@sisska96 myslím, že to nie je sadrokartón, ale jasne, aj oni sa dajú opraviť, trošku pracnejšie, ale ide to 👍