8 týždňov na materskú pred termínom pôrodu

15. okt 2023

Ahojte ,z prechodu rodičovskej na novú materskú mám také "hluché" tri dni ak by som nastupovala 6 týždňov pred termínom pôrodu- myslíte že moj lekár mi vystavi žiadosť o materské už 8 týždňov pred termínom? myslíte že dá sa dohodnúť? pretože neviem aké sú podmienky na skorší nástup🤔 Ďakujem

hederamonstera
15. okt 2023

Ziadne podmienky, proste povies, ze chces ist 8 tyzdnov pred TP. Nie je to na nic viazane

zenulkaaa
15. okt 2023

Jasne ze da. Oficialny nastup na matersku je 8-6 tyzdnov pred terminom porodu.

autor
15. okt 2023

@zenulkaaa super ďakujem krásne,pomohli ste mi . Už som si myslela že to budem musieť nejak plátať

jana0215
15. okt 2023

Dátum nástupu na materskú si vypisuješ sama a dáš si tak akýkoľvek v rozmedzí tých 6-8 týždňov. 🙂 Riešila som to teraz mesiac dozadu, mám to potvrdené aj sociálkou, že je to tak ok.

autor
15. okt 2023

@jana0215 to je skvelé ďakujem

lucinami
26. okt 2023

@jana0215 ja som dnes bola u doktora a ziadala som ho ze chcem nastupit na matersku 8tyzdnov pred porodom a on mi povedal,ze nevie ci mi to uznaju,ze roky vypisuje 6tyzdnov pred terminom porodu. Ale nechapem preco by mal byt problem ked je taka moznost. Momentalne som na rodicovskej a ked nastupim 8tyzdnov pred tak za dany mesiac dostanem rodicovsky a za 20 dni este matersku,takze viac peniazkov,co velmi potesi keďže v dnesnej dobe je to s peniazkami na tesno.

lneviemmeno
26. okt 2023

ja chcem tak isto ist 8 tyzdnov pred porodom, ale aj v tehu knizke mam ze MD 8 tyzdnov pred TP zo zdravotnych dovodov tak dufam, ze ma neposle kade lahsie kedze zatial mam uplne bezproblemove tehotenstvo. Akurat pracujem ako sestra na oddeleni a uz teraz nedavam 12tky.. 8micky robit neviem pretoze cestujem daleko a kazdy den by som nevedela urcite + moja praca je narocna a som uz unavena z toho. 🤷🏻‍♀️😀

jana0215
26. okt 2023

@lucinami
@lneviemmeno
Ani na stránke soc poisťovne som nikde nenašla, že musíte mať zdravotné dôvody. Do ziadosti o materské sa ani nič také nepíše. Ak, tak si tam pre istotu zavolajte, panie na linke sú milé a poradia. 🙂
Mne to bolo ale tak vysvetlené, že si tam dáte akýkoľvek dátum v rozmedzí 6-8 týždňov pred termínom.