Aká je výška rodičovského príspevku od januára 2011?
Malý sa narodil 3.11 2010 , rada by som vedieť koľko by som mala dostať rodičovský, nakoľko niektorí dostávaju 256 podla stareho zákona ako som sa dozvedela a ja poberám len tu nižšiu čiastku hoci mám odpracovane 3roky. Ďakujem za všetky rady.
presne tak, ak ti vznikol nárok na RP do konca roka 2010 tak do 20teho mesiaca dieťaťa si poberala 256€ , ak v roku 2011 tak je výška RP 190,10€
mna delili len dva dni od toho vyššieho,lebo nárok na RP ,mi vznikol 3.januára...si viete predstaviť ako ma to hnevalo a hnevá
Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V druhom z nich je samostatná kapitola venovaná rodičovskému príspevku.
Tu sú linky na vyššie spomenuté články:
@dajna11 mne skončila materská 24.12.2010 a to ma ešte tie pipiny na poisťovni presviedčali, že nech počkám do nového roku, nech si nepodávam žiadosť o rodičák, lebo že budem mať dlhšie materskú podľa nových pravidiel... Keď som si to prepočítala, nestálo mi to vôbec za to. Takže som medzi sviatkami vybavovala tých exkluzívnych 256... 😒 Ale o dva mesiace tiež klesnem už iba na tých 190 ☹

190 eur lebo nárok na RP ti vznikol až po novom roku