Ako dostať maximálnu materskú?

andrea_galova
18. mar 2013

Dobrý deň prajem.....s priateľom by sme chceli bábätko. Od 26. septembra som zamestnaná na TPP no popri som bola ešte aj na rodičovskej dovolenke, tehotná ešte nie som ani sa zatiaľ nepokúšame. Iba nad tým rozmýšľame. Mám už jednu dcérku a RD mi skončila teraz 16. februára 2013..... zatiaľ ešte nemám odrobených tých 270 dní....ale chcem sa opýtať za akých podmienok môžem získať max. materskú....viem že po novom sa treba prihlásiť na kompletný balíček poistení a je to finančne dosť náročné, potrebovala by som radu ako to spraviť aby som nemusela platiť veľa peniažkov no max. materská by mi vyšla...neviem videla som tu v jednom príspevku že jednej mamičke stačilo zaplatiť len pár dní pred nástupom.....predchádzajúce tehotenstvo som mala rizikové takže lekár by mi na 100% vypísal na PN už od začiatku tehotenstva....vopred ďakujem

gretka2
18. mar 2013

Taketo veci pises pod svojim pravym menom?

sympa1
18. mar 2013

@andrea_galova to bolo predtym...dalo sa...teraz nie

andrea_galova
autor
18. mar 2013

@gretka2 skadiaľ vieš že je to moje pravé meno :D

gretka2
18. mar 2013

@andrea_galova .... no znie to tak realne. No OK, nemusi to byt tvoje prave meno, ale niekoho meno to urcite je....

zuzulica
18. mar 2013

@andrea_galova Najlacnejšie asi vychádza,keď sa dohodneš so zamestnávateľom (ak to nieje tvoj známy,moc tomu šancu nedávam) a ten ti na myslím 90dní zaplatí odvody z najvyššieho vymeriavacieho základu(ktoré mu ty jasné,že preplatíš naspäť),akože si zarobila max.Ale neviem ako to presne funguje,či sa to robí už pred pôrodom,alebo ako,bolo to tu niekde vo fórach aj popísané,hľadaj 😉

andrea_galova
autor
18. mar 2013

hmm tak to bohužiaľ môj známy nie je a možné to teda ani nie je takto sa dohodnúť..... nejaký iný typ???
@zuzulica

zuzulica
18. mar 2013

@andrea_galova Asi už len počkať,čo naši zákonodárcovia zase vymyslia,alebo,čo vymyslia ľudia,aby to obišli 😉

mima4
18. mar 2013

@andrea_galova iny typ? najst si pracu so slusnejsou mzdou, z ktorej ti bude max materska vypocitana uplne prirodzene 🙂

amouramour
18. mar 2013

presne tak nespekulovat a najst lepsiu pracu🙂neskutocne, ze ludia by najradsej neplatili takmer nic a dostavali vsetko...no Slovenskooo🙂

andrea_galova
autor
18. mar 2013

@mima4 to je síce pekné ale asi nereálne keďže žijem v regióne kde človek je rád že má prácu s minimálnou mzdou :(

andrea_galova
autor
22. mar 2013

a keď si priplatím tri mesiace vopred to poistenie maximálne???? či to sa neráta tie tri mesiace???neviem ako to je