Ako je to pri prechode z rodičovskej na druhú materskú?

Dobry den žienky 14.Jula 2014 maly dovrši 3 roky ak by som čakala druhe babetko ktore by sa narodilo nie pred dovršenim 3 roka prveho dieteta ale napriklad v oktobri ako mam pokračovat mam ist na PN-ku alebo ako sa toto rieši prosim o radu a vysvetleie
liz_lemon
28. okt 2013
vratis sa do prace, alebo pojdes na UP, a 6 tyzdnom pred porodom pojdes na MD
senta_sofia
28. okt 2013
Ak si u zamestnavatela na rodicovskej dovolenke, tak idealne by bolo vykryt to obdobie tak, aby ti isla materska od zamestnavatela, cize bud by si ta zamestnavatel prihlasil do poistenia aspon na cas cerpania dovolenky, ktora ti nabiehala, sice skratene aj pocas materskej/rodicovskej dovolenky, pripadne by si bola PN alebo by si si vybavila neplatene volno. Ak sa nemas kam vratit,cize si nezamestnana, tak neviem, ale predpokladam, ze urad prace a potom na matersku.
karin1234
28. okt 2013
Ahoj, aj ja možno budem taký pripad- v juli bude mat maly tri roky... dá sa to vykryť pn-kou a potom nastupiš na matersku dovolenku... a ak nie si zamestnaná tak sa to asi rieši cez urad práce, ale to neviem isto.
luci8980
30. okt 2013
ahoj,ja mám tiež podobnú otázku.Mám syna a má pol roka a som znova tehotná termín mám na začiatok mája.čo je lepšie aby som sa vratila do zamestnania aspom na toho pol roka alebo mám byť dalej na rodičovskej a potom len prestupit na matersku.či ako?vobec tomu nechapem.poradte.

Začni písať odpoveď...

Odošli