Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako je to s rodičovským pri druhom dieťati?

tamara66
13. sep 2012

mala ma 14 mesiacov a chceli by sme druhe miminko🙂ako to je potom s rodicovskou?pridem o rodicovsky na starsiu dcerku?a budem dostavat len na mensie?ci ako to je ?vobec tomu nechapem

sisaha
13. sep 2012

@tamara66 ak si pred materskou pracovala a pri prvej dcerke mala narok na matersku, tak rodicovsky sa ti stopne a budes dostavata matersku. Ak na nu narok nemas, tak v rodicovskom pokracujes.

liz_lemon
13. sep 2012

@tamara66 ak si mala predtym narok na materske, tak budes dostavat materske a po skonceni MD, zase RP, ale len jeden, takisto pocas MD nebudes dostavat RP

maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sympa1
13. sep 2012

@tamara66 rodicovsky prispevok len jeden..je jedno kolko bude deti a rodinne pridavky x pocet deti....to je tych 22 eur

patka23
27. nov 2013

kočky musím sa pridať....🙂 dobre to chápem? ja som v situácii že malá bude mať 7.1.2014 3 roky no a 25.1.2014 sa nám má narodiť druhá babuľka....znamená to že znova mám nárok na materskú ak som počas uplynulej materskej a rodičovskej, neprišla o prácu ale stále som vedená ako zamestnankyňa? mám papier na materskú zobrať potvrdiť zamestnávateľovi? a po skončení materskej znova idem na rodičovský? ďakujem

zanas
27. nov 2013

@patka23 ak si stale zamestnana, tak budes mat narok na materske z povodnej mzdy u zamestnavatela. Po materskej opat rodicak. Nesmie ale medzi tymi materskymi prist k preruseniu, tzn. Musis byt stale vedena ako zamestnanec firmy. A a no urcite by som zaestnavatela informovala ze ides opat ma md.
@tamara66 ak ti vznikol narok na prvu md a si stale zamestnancom, mas narok aj na druhu md. Ako ti uz pisali vyssie, tym padom rodicak na prve dieta stracas a mas len matersku.

patka23
27. nov 2013

@zanas dakujem krasne🙂

nena13
4. dec 2013

Chcem sa opýtať ,ak by som šla na matersku a maly bude mať 2roky,som stále zamestnana a prvu matersku my vypočitali s platu + dobrovoľného poistenia--tuto druhu matersku mi vypočítaju tiež z oboch ,alebo už len z platu? Ďakujem

nena13
4. dec 2013

@zanas@smiem poprosiť o radu- v predchádzajucom príspevku som to napísala 🙂 Ďakujem.

viviannka
16. dec 2013

aj ja sa chcem opytat, moj syn mal koncm oktobra 3 roky, chodi do skolky, no som MD s druhym synom, ktory ma 1 a 9 mes., no tento mesiac mi uz neprisiel rodicovsky prispevok, iba pridavky 46€, mam cakat, kym mi pride zvysok, alebo mam zajst sa opytat, ze co sa vlastne deje?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli