Ako postupovať po skončení rodičovskej dovolenky?

mirkami7
25. nov 2012

Ahojte maminky,chcem sa opýtať,či mi niektorá nevie poradiť? 7.januára má môj syn 3 roky,teda mi končí RD, do práce ale nastupovať pravdepodobne nebudem,lebo čakám dalšie dieťa a kedže budem v šiestom mesiaci,lekár mi povedal že ma nechá na pn.Neviete mi poradiť ako postupovať,treba sa ísť niekam odhlásiť z RD.Kedy treba zamestnávatelovi oznámiť,že som znova tehotná?Dakujem za odpovede.

zaneta08
25. nov 2012

RD automaticky končí dovŕšením 3.roku dieťaťa, PN smerujte od 8.januára, zamestnávateľovi by si to mala v rámci dobrých vzťahov oznámiť čím skôr, aby s tebou nepočítal 🙂 U nás mzdárka doporučila babám, ktoré boli v takejto situácii nastúpiť pokiaľ sa dá do práce pred odchodom na ďalšiu MD 🙂 , kvôli vymeriavaciemu základu, najlepšie by bolo poradiť sa

julls113
16. dec 2012

ahoj, mám tiež otázku... pred tehotenstvom som nepracovala... hlásila som sa o prácu na up... teraz 22.12.2012 môj syn dovŕši 3 roky... kam sa mám ísť hlásiť... čo treba vybaviť???

vikinka1
19. dec 2012

ahojte. aj ja by som sa chcela opytat....neviem cimi budete vediet poradit.... 15.12.2012 mi skoncila rodicovska dovolenka. bola som nutena dat vypoved z prace lebo mi dceru nezobrali do skolky...vypoved som dala az k 15.12.2012.... dohodou...bola som na UP a tam mi pani tvrdila ze nemam narok na plnu výsku podpory. odpracovala som 9,5 roka v jednej firme...z akeho dovodu nemam narok na plnu výsku??? viete nieto poradit..Ďakujem..

tomba
19. dec 2012

@vikinka1 lebo po ukončení RD bolo nutné odpracovať/oddovolenkovať aspoň jeden deň/ dva dni v práci, aby ti vznikol z tohto dňa max.VZ, z ktorého by sa vypočítala max.podpora v nezamestnanosti.