Ako ste zvládli ísť pracovať počas RD?

lvka
13. sep 2011

Su tu maminky ktore zacali pracovat skor ako po troch rokoch na rodicovskej? Ako ste to zvladali?

didiana333
13. sep 2011

Ja som išla do práce hned po MD....malý mal 5mes...
Velmi som sa tešila,že si užijem doma tri roky,život je ale blbec,takže som musela do práce...priatel zostal bez roboty a nedalo sa nič robiť. Drobec bol s mojou mamou,ktorá je na dochodku...som jej za to nesmierne vdačná,lebo asi iba jej verím tak ako sebe a bola som v robote kludná,že malý je v dobrých rukách...Bolo to ťažké a aj stále je,ale už nič nenarobím...prachy vládnu svetom a je ich treba...

elina313
13. sep 2011

@lvka tiež mám dilemu čo robiť, keby sme nepotrebovali peniaze, vôbec by som nad tým neuvažovala, lebo pri malej a to išla do škôlky ako 3 ročná som bola na nervy.... proste ráno sa zobudíš, vidíš svojho miláčika malého a potom až večer a to všetko šup šup, večera, kúpanie spanie... a to čo je za život ???
A to detičky majú pred sebou najkrajšie obdobie, urobia najviac pokrokov, sú najúprimnejšie, nepokazené ničím, mama je stredom ich vesmíru, keď budú mať 15 nebudú mať záujem, aby sme s nimi zostali doma. Ale teraz nás potrebujú a horšie je, že ani jeden z tých dní aj keby sme chceli už nikdy nevrátime späť a neprežijeme s nimi tak akoby sme mohli...
Fuj, je mi nanič z tejto doby nechutnej 😝 😝 😝 ☹

lalinko2010
13. sep 2011

ja som tiež šla do roboty hneď MD, myslím že vyžiť zo 190€ sa nedá - ale na toto má každý iný názor, mňa okolnosti donútili. drobec je doma s mojou mamou, a som rada, že sú spolu, jej dôverujem, malý je s ňou rád. nikomu inému by som ho nedala, lebo nikomu tak nedôverujem ako svojej ame alebo otcovi.takto spolu gazdujú už 8 mesiacov. zo začiatku som chodila cez obed domov, ale vtedy drobec spal, tak to bolo zbytočné, zo začiatku som telefonovala domov skoro každú hodinu, ale teraz to už neni tak často, ale stále tŕpnem keď vidím na dispeji telefónu - mama.

lvka
autor
13. sep 2011

@didiana333
@elina313
@lalinko2010
Dakujem za nazory, tiez mam dilemu, mala by som zacat ked bude mat maly rok aj mesiac... Tak ze tri dni z prace a dva dni z domu, tiez sme suhlasili ze budem radsej chodit skor a odchadzat skor...v podstate ta podmienka znie fajn... Bojim sa ale, lebo tiez sa mi zda malicky... Zase na druhej strane, myslim ze iba slovensko a CR ma matersku taku dlhu a deti to zvladaju... Neviem neviem :( som na pochybach

riamim
13. sep 2011

Aj ja zrejme pôjdem do práce, keď bude mať malá rok. Ono je to ťažšie pre nás, matky, ako pre tie deti, tie si rýchlo zvyknú. Ja ju chcem dať do nejakého minikolektívu, bude mať okolo seba rovesníkov a možno sa tak lepšie zabaví počas dňa ako so mnou. A vraj, keď deti chodia do jasličiek, rýchlejšie napredujú, sú sebavedomejšie v kolektíve a pod. Samozrejme, ak by som videla, že jej to neprospieva, ukončíme to a zostanem doma, keď aj na suchých rožkoch...

lalinko2010
13. sep 2011

@lvka zvládnete to obaja. ja robím od 7mej do 15tej - v pondelok a utorok, od 7mej do 16-17tej v stredu a od 7mej do 14tej vo štvrtok a piatok, čiže to nie je sranda. viem, že som prišla o veľa keď som s drobcom nezostala doma, ale ..... dnešnou dobou hýbu peniaze a keď chcem drobcovi zabezpečiť snáď všetko tak som sa rozhodla tak ako som sa rozhodla. ale dnešné jeho objatie keď ma zbadal cez obed doma, bolo nekonečné a úžasné. verím že ich zažijem ešte veľa. 🙂
ak máš dobré podmienky v práci, nemáš problém sa dohodnúť so zamestnávateľom, tak to bude OK, zvládnete to! držím palce, začiatky budú ťažké, si myslím, že viac pre teba ako drobca - deti sa dobre prispôsobujú.... 😉

lvka
autor
13. sep 2011

@riamim presne toto som sa chcela spytat... Da sa to? Znova sa vratit na rodicovsku?

lalinko2010
13. sep 2011

@lvka v priebehu 5 rokov môžeš vyčerpať rodičovskú dovolenku, neni problém. ak sa nebude zvládať robota a dieťa, tak bez problémov ideš späť na rodičovskú dovolenku.

riamim
13. sep 2011

@lvka Presne tak, kedykoľvek môžeš znova nastúpiť na RD. Nie som si ale istá či ju môžeš čerpať v priebehu 5 rokov ako píše kočka vyššie alebo len do 3 rokov veku dieťaťa.

lalinko2010
13. sep 2011

@riamim čerpáš do troch rokov dieťaťa, ale v priebehu 5 rokov. čiže 3 roky si rozdelíš na 5 rokov.

lvka
autor
13. sep 2011

@riamim
@lalinko2010
No super 🙂 tak to je parada ked to nie je "definitivne" 🙂 DAKUJEM ;)