Ako vybaviť rodičovsky príspevok a prídavky v Nemecku?

fabienamata
16. jún 2007

ahojte chystám sa za manželom ktorý oficialne pracuje v Nemecku.Chcem tam priviesť na svet aj naše druhorodené bábo.Mám nárok na rodičovský príspevok a rodinné prídavky z DE ?A kolko to je a čo k tomu potrebujem , ak ano musím tu dať na slovensku výpoved zo zamestanania? Trvalý pobyt ale máme všetci na slov.dakujem za radu som dosť s toho popletená niekde som čítala že 55 % z platu je to pravda?

zape269
27. jan 2012

@ivana890 ahoj
pises, ze druh pracuje v DE, je tu aj prihlaseny na pobyt? a ty ides byvat s nim a s detmi, deticky su jeho? Ak ano mas narok na prispevok na dieta vo vyske 184,- na jedneho, ale na Sr, ich treba zrusit-
ked sa nahlasit unho na pobyt - mozes ist na tkz. urad prace a tam vsetko vybavis - aj prispevok na byvanie aj vsetko. A mozes sa spytaj kam do DE ides? pekny vecer

mamastana
28. feb 2012

ako dlho trva ked mi poslu pridavky z rakuska uz cakam mesiac

alelenka
1. mar 2012

ahojte nevie mi nahodouniekto poradit, ako dlho musim pracovat v Nemecku aby som mala narok na matersku dovolenku?????dakujem za odpoved

enika17
25. máj 2012

@tina.love555
Ahoj, tu Enika, máš nejaké skúsenosti s vybavením prídavkov na dieťa v Nemecku? Lebo manžela mám v Nemecku a chcel by to tiež vybaviť. Dakujem vopred.

will75
20. jún 2012

Ahoj neviem prečo sem pišu ženy take nezmysly!!! a mylia mamičky ktoré potrebuju skutočne poradit A MAJU NA FIN. DAVKY NÁROK!!! Konkretne Vroni...Na pridavky v Nemecku mate narok ak tam aspon 1rodič pracuje a deti možu mat trvaly pobyt kdekolvek vEU číže aj na SK.rodič.prisp.sa vypočitava z platu tak aj na to mate nárok ,pobera sa 2r.ŽIADNE TRVALE POBYTY VRONI!

vroni
21. jún 2012

@will75, skudni hormon, nez zacnes po niekom stekat. Pisala som o rodicovskom prispevku a nie o pridavkoch. Na pridavky musis ALEBO pracovat v DE (byvat mozes kdekolvek v EU a Svajci) ALEBO musis mat v DE trvaly pobyt (napriklad si tam kupis dom, kde byvas, ale pracujes povedzme v Cechach) Zatial co ty tu trepes chujoviny, pleties rodicovsky prispevok s rodinnymi pridavkami, piate. cez deviate. Nehovoriac o tom, ze tie prispevky su tri roky stare a popisuju vtedajsiu situaciu.

janula022
31. júl 2012

ahojky chcela by som sa spytat potrebovala by som prelozit Antrag auf Kinderbetreuungsgeld neviete ci nenajdem niekde na nete preklad tohoto formulara do slovenciny?

lilela
25. sep 2012

Ahoj, chcela by som sa syptat, ked nie sme zobraty zijeme ako druha adruzka 10 rokov a mame 3deti, druh pracuje v Nemecku, budem mat aj tak narok na rodinne pridavky z nemecka? Alebo musime byt manzelia. dakujem za kazdu odpoved

brajenko
4. okt 2012

ahojte som tu prvi raz chcelabysom sa informovat alebo vediet ak ma niekto skusenost stym ze mi z partnerom zijeme v irsku v severnom uz 2 roki ale chceme sa vratit spet do nemecka mame ROCNU DCERKU A NEVIEM JAKO SA ALEBO LEPSIE POVEDANE AKOSA VYBAVUJU RODINE PRIDAVKI CO VSETKO TOMU POTREBUJEM A CIM ZACAT SKVOR JA SOM UZ ZILA ESTE ZAS LOBODNA V NEMECKU 8 ROKOV ALE NEVIEM JAKO TO CHODI S PRIDAVKAMI NA DETI ATD. KDESTO JASOM TAM ROBILA LEGALNE A NIKDY SOM TAM NIC NEPOBERALA DAKUJEM ZA RYCHULU POMOC

alexisas
15. okt 2012

ahojte dievčata emoticon . Chcela by som vas poprosit o radu. Pracujem v rakusku ako opatrovatelka a som v 6 mesiaci tehotenstva. V robote mi to už ide dost tažko a chcela by som skončiť. Neviete mi nahodou poradiť či dostanem nieake peniaze ak by som išla teraz na rizikove? Alebo by som bola doma zadarmo. emoticon dakujem vopred za každu radu

zahranicie123
28. okt 2012

@lilela ...ak je druh v D zamestnaný, platí tam poistky, dane, tak má nárok na nemecké prídavky na deti. Ak je druzka zamestnana na slovensku, tak ona má subezne nárok na slovenské prídavky. V tomto prípade platí, ze druzka dostane na 3 deti x ca. 20 € = 60 € mesacne a druh v Nemecku 2 x 184 na prvé dve deti + 1 x 190 na 3. dieta - 60 € slovenské prídavky = ca. 498 €. Ak je druzka nezamestnaná, tak zostáva od zacatia druhovej práce len nemecký nárok (558 €). Druh musí podat ziadost na Familienkasse (zväcsa organizovaná pri Bundesagentur für Arbeit). Dátum zaciatku práce (nastúpenia) platí ako zaciatok jeho nároku. Az do 4 rokoch si moze uplatnovat nárok. Vyplnit musí formulár "Kindergeld Ausland". Ziadatela treba zapísat druha. Treba si zobrat so sebou obcianku resp. pas, prihlásenie na pobyt v D, popr. zmluvu o prenájme bytu v D, pracovnú zmluvu, Freizügigkeitsbescheinigung, Steuer-ID-Nr. Dolezité je, aby bolo zrozumitelné, ze druh zije s detmi v jednej domacnosti, preto treba ako spolocnú domácnost uvadzat adresu na SK.

lilela
29. okt 2012

Dakujem pekne, ale moj druh je tam na zivnost,tak ako mame postupovat pri tomto a ja som na rodicovskom prispevku, mam 3deti , 2 skoloupovinne a tretie ma 1 rocik.

majka74
12. nov 2012

Len info..pre vsetky zienky. .

Ja dostávam rodinné prídavky v Nemecku uz od roku 2008. Mám živnosť v De.
Do 05/2010 to bola len polovica 92 Eur. V 05/2010 zaniklo delenie a odvtedy
dostávam plných 184 Eur. Ak platíte dane v Nemecku máte automaticky nárok
na rodinné prídavky treba o ne len požiadať. Familienkasse a Slovenske úrady
pracujú navzájom interne. Automaticky sa prídavky na Slovensku zrušia. Len
Pre info. Môj syn je na Slovensku a navštevuje 9.ročník ZŠ. Medzičasom som
Sa rozviedla a porodila 2 dieťa. Môj druhorodeny ma dvojité občianstvo, dostala
Som kocikovske. .len materský príspevok tam este čakám na rozhodnute.
V každom pripade..som rozvedená slobodná matka 🙂 tak uvidíme.
Dám vám vedieť.

88srdco
16. jan 2013

Ja by som poprosila o radu kedy sa v DE dostavaju rodine pridavky kedze uz to mame od Jula 2012 a na Slovensku uz odtedy nic nedostavam .Uz to trva pol roka dostava sa to naraz ?Dakujem

zojussenuska
25. feb 2013

DOBRY DEN VAM PRAJEM,JA BI SOM MALA TAKU PROZBICKU NA VAS NAJDE SA DAKA DOBRA A OCHOTNA OSOBKA KTORA BI MI NAPISALA CO TREBA NA VYBAVENIE RODICOVSKEHO A RODINNYCH DAVOK V RAKUSKU?CO VSETKO TAM TREBA BUDEM VAM VELMI VDACNA DAKUJEM

dczabka
26. feb 2013

ahojte, prosí poradte mi ako vybavím rodicovský prispevok v nemecku ked manzel pracuje v nemecku a ja som zo synom na slovensku?

dczabka
26. feb 2013

@will75 dva roky? ja mam info ze len do roka. a tiez mi nemci poslali dotaznik v ktorom stoji ze musim byt v nemecku aj ja a dieta. ako to vlastne je? prosim vies nieco o tom? my sme to zacali vybavovat a dako nam to viazne.

will75
28. feb 2013

manzel nech ide na famillien kasse tam kde zije v tom meste a nech si ziada : Kindergeld/pridavky na deti cca185e na dieta/ potom nech ziada tlacivo na elterngeld to je materska suma sa vypocita tam je okolo 250-300e.?! potom nech si ziada tlacivo na erziehlungsgeld to je rodicak . vybavuje sa to nie kratko 🙂 toto vsetko som si vybavil ja a manzelka s detmi bola na sk... netreba sa nechat odbit !!!!! NAROK NA TO MATE!!! OTRAVOVAT OTRAVOVAT OTRAVOVAT 🙂))) A CAKAT A CAKAT 🙂 ALE VYSLEDOK STOJI ZATO.DAJTE MI VEDIET AKO STE POCHODILI.bude treba akurat potvrdenie s uradu od kedy do kedy si ake davky poberala na slovensku a urobit si z toho kopye a vsade ku kazdej ziadosti to prilozit. A opravujem sa nie za 2r ale za rok... ale vsetko toto dostanete!

will75
28. feb 2013

@dczabka manzel nech ide na famillien kasse tam kde zije v tom meste a nech si ziada : Kindergeld/pridavky na deti cca185e na dieta/ potom nech ziada tlacivo na elterngeld to je materska suma sa vypocita tam je okolo 250-300e.?! potom nech si ziada tlacivo na erziehlungsgeld to je rodicak . vybavuje sa to nie kratko toto vsetko som si vybavil ja a manzelka s detmi bola na sk... netreba sa nechat odbit !!!!! NAROK NA TO MATE!!! OTRAVOVAT OTRAVOVAT OTRAVOVAT ))) A CAKAT A CAKAT ALE VYSLEDOK STOJI ZATO.DAJTE MI VEDIET AKO STE POCHODILI.bude treba akurat potvrdenie s uradu od kedy do kedy si ake davky poberala na slovensku a urobit si z toho kopye a vsade ku kazdej ziadosti to prilozit. A opravujem sa nie za 2r ale za rok... ale vsetko toto dostanete!

will75
28. feb 2013

@lilela samozrejme ze ano ale musi si to ziadat manzel na seba resp.druh. ja som ten isty pripad a vybavili sme si vsetko!

will75
28. feb 2013

@vroni moja zlata precitaj si vsetko o tom na co vlastne mas narok.... mas narok aj na matersku ,rodicak a pridavky tak mi netrep somariny ty !!! a ked nieco nacmares tak sa poinformuj poriadne ok? a staci prechodny pobyt !!!

gala79
28. feb 2013

@will75 erziehlungsgeld v DE uz davno neexistuje ...len pridavky na deti a Elterngeld po dobu 12 resp 14. mesiacov...takze najprv sa treba sam poinfomovat nez ostatym "radit"....

vroni
28. feb 2013

@will75, 😀 😀 😀, dakujem, nefacim!!!! 😀 😀 😀

88srdco
1. mar 2013

@will75 Mozem sa spytat ako vam to dlho trvalo tie pridavky ,mi to mame podane uz siedmy mesiac a stale sme este nic nedostaly iba ze sme akoze registrovany Dakujem pekne

will75
1. mar 2013

ja som si to len teraz vybavil a vyplatili mi to asi pred tyzdnom...takze existuje 🙂 treba sa pytat na na soc.urade rodiny

will75
1. mar 2013

treba tam ist a stale si to ziadat ...

will75
1. mar 2013

@gala79 ja som si to len teraz vybavil a vyplatili mi to asi pred tyzdnom...takze existuje treba sa pytat na na soc.urade rodiny

ivia123
1. mar 2013

@lilela ano mate narok aj na pridavky formular E411

88srdco
2. mar 2013

@will75 A trvalo Vam to tiez tak dlho a Dakujem za pomoc 🙂

88srdco
2. mar 2013

@will75 no horsie je to ze manzel v Nemecku teraz nieje a ked by sme to cez mail daju nam aj odpoved Dakujem