Akodlho ste čakali na vyjadrenie ohľadom predĺženia rodičovskej?

bambuliacick
27. okt 2019

Dobry den,mam dcerku s razstepom,nerozprava,je zaplienkovana a ma gastro problemy,mame lekarske spravy,chcem sa spytat ako dlho ste cakali na rozhodnutie a pri akych dg schvalili a neschvalili,dakujem☺️

maciatkolulu
27. okt 2019

@bambuliacick tak po tom, čo tu čítam, že predlžujú na kadejaké intolerancie, čo ma v dnešnej dobe skoro každé druhé dieťa a sociálne fóbie, tak nevidím jeden dôvod na ne predĺženie

sara07
27. okt 2019

od 3 rokov máš nárok na poukaz na plienky - treba spravu od neurologa o stupni , to donesieš pediatrovi a on ti každy mesiac nahra na kartu poistenca poukaz na plienky stači ti zavolat - potom v lekárni, zdravotných potrebách si zober značku a velkost aká tebe vyhovuje nedaj sa odbit že sa nedá dá sa, len oni nechcu lebo maju body a provizie za predaj určitej značky
doba na rohodnutie je 60 dní potom ti pride pisomné vyrozumenie
ak by ti neschválili napíš odvolanie - ak by si mala problém kludne mi napíš ip rada ti pomôžem
v žiadosti treba uviest presne prečo žiadaš predlženie, ale podla toho čo píšeš nemal by byt problém
ak ti ho schválie dieta môže naštevovat škôlku ak ti ho niekde zoberu, nechám na tebe
ked ti ho schvália daj si rovno žiadost na prispevok na opotrebenie šatstva skus
máte aj nejaku dietu ?
prípadne ak beháte každy tyžden na cvičenia, logo, terapie, rehabilitacie skusila by som aj parkovaci preukaza a prispevok na benzín , nie je to vela ale pomôže to
vybav si aj preukaz ztp podla % čo ti daju, to máš poplatky za tv / rozhlas odpustené, nie je to vela ale cent k centu vela spraví
pri parkovacom preukaze ak ti daju máš odpustenu dialničnu známku
je tu aj skupina máme dieta ztp pridaj sa baby poradia , poprečituj si lebo info z uradov alebo mudr ti moc nedaju

tecko28
27. okt 2019

@sara07 mylis sa, na rozhodnuie maju 30 dni, tych dalsich 30 maju na dorucenie. Ja som podavala teraz 3.9. a uz 27.9. mi priniesla poatarka rozhodnutie
bambuliacick treba mat kvalitne posudky od odbornych lekarov, nie starsie ako 6 mesiacov ( ja som mala teraz jednen stary 7 mes a vzali ho do uvahy)

sara07
27. okt 2019

@tecko28 oficiálne maju 30 dni a ked nestihaju maju ešte 30 dni a na doručenie maju 15 dni , v priemere ale do tých 60 dni , to že to maju tak pekne napísané je jedna vec, prax ina

tecko28
27. okt 2019

@sara07 samozrejme vela zalezi od kraja. Ja som aj minuly rok vedela velmi rychlo, ked som sa tam po 30 dnoch odvazila zavolat hned mi povedali verdikt

sara07
27. okt 2019

@tecko28 už som videla schválenie aj do 10 dni , záleží ako vychytaš komisiu a rýchlo to spracuju, baba sa ponahlala na matersku chcela nechat čisty stôl asi tak
ale podstatné je že schvália, no to čakanie je vždy o držku

bambuliacick
autor
27. okt 2019

@sara07 no oba ma hlavnu dg razstep,neurologa navstevuje koli oneskorenemu vyvinu a logopediu,lebo na svoj vek povie len mama,aha,ne...to je vsetko...do skolky ju nevwzmu koli reci a plienkam,skusame odplienkovavat,no ona radsej do nohavic ako sadnut,v noci som ju skusala tiez,ale pocikala sa,nevydrzi ani cez noc udrzat...no som zvedava ako dopadneme

bambuliacick
autor
27. okt 2019

@sara07 ztp a parjovaciu kartu neschvalili,pretoze razstep nespada pod dg kedy dieta je nejak postihnute

sara07
27. okt 2019

@bambuliacick dobre a to nerozprávanie nejak diagnostikovali , predpokladám že komunikácia je hodne stažená kedže nevie odpovedat , tam dali aku diagnozu

sara07
27. okt 2019

inak pokial nechcu zobrat dieta do škôlky je fajn dat k posudku potvrdenie že z dôvodu neodplienkovania, logo problém nevedia zabezpečit podmienky v škôlke, to dost pomôže

bambuliacick
autor
28. okt 2019

@sara07 diagnoza ziadna,chodime stale,cvicime,ale logo povedala,ze to je normalne u rzstepakov,no mam kamaratky,ktorw maju tiez razstepakov a s recou ziaden problem.

sara07
28. okt 2019

@bambuliacick a porozumenie má v poriadku, pytam sa či tam by nebola dysfazia možná lebo u nás mudr dieta má expresivnu dysfaziu a tvrdia že je lenivé hovorit

bambuliacick
autor
28. okt 2019

@sara07 rozumie vsetko,ale nepovie nic,ona sa snazi,ale na vsetko a kazdeho povie mama...aj nasa logopedicka vravi,ze je len leniva,no ma aj oneskoreny psychomotoricky vyvin,tak neviem ci to nema suvis,ideme na neurologiu,spytam sa dr aj na to

babatkoo
28. okt 2019

Ja mam syna po operacii pluc. Dostal v skolke zlateho stafylokoka rovno do pluc. Musel mat plucnu drenaz ... velmi zavazny stav. S vylucenim kolektivu min. na rok. Kym sa pluco zotavi. Predlzeny rodicovsky som dostala presne 30 dni od podania ziadosti na UPSVR. Dodala som vsetky spravy od lekarov, prepustaciu spravu a CT pluc. Predlzuju iba ma rok takze tento rok som tam uz iba podala nove lekarske spravy. Trebalo uz opat podavag ziadost.

rachel36a
28. okt 2019

Mne volali za 11 dni ze mi to zamietli...maly ma okrem razstepu aj OVR, dokladala som spravy od plastickeho chirurga, ORL, neurolog, psycholog, logoped, hematolog...podala som odvolanie a dolozila nove spravy, tam uz ale mal ako primarnu dg detsky autizmus, az potom mi schvalili

sara07
29. okt 2019

@bambuliacick skusila by som diagnostiku v asobi alebo dialogu či nejde o expresívnu dysfáziu, mudr toto velmi často tvrdia že lenivé dieta a nakoniec v 5 rokoch idu inde a bac dysfázka a pýtaju sa rodičov kde ste boli doteraz a rodičia stracaju drahocenný čas
podla mna na rok by ti ho mohli schválit pokial aj doložíš správu zo spadovej škôlky že ju nemôžu prijat lebo nemaju pre nu podmienky na vzdelavanie bla bla atd
pokial sa dieta snaží že vidíš že sa snaží tak nemôže byt lenivé , lenivé dieta sa proste nesnaži je mu to jedno , pri dys sa potom inak pracuje s dietatom hlavne aj ty doma ulohy a dieta pekne nabehne na reč

bambuliacick
autor
29. okt 2019

@sara07 dakujem za rady...no skusim sa porozpravat s pediatrickou,no viete ako to s dr byva,stale maju pravdu,matka predsa nema lekaeske vzdelanie,no hlavne ak sa nieco zisto,na vine je matka,lebo neprisla skor