Aký bude rodičovský príspevok ak budem mať dve deti?
13. sep 2011
viete mi niekto odpovedat ako to bude, je?moj maly bude mat 1,8 mesiacov ak sa narodi druhe babo ako potom bude sa poberat len jeden rodicovksy ci na obe deti ?
Ahoj, v období nároku na materskú na druhé dieťa môžeš požiadať o zrušenie rodičovského príspevku na prvé dieťa a požiadať o materskú (ak si zamestnaná) a po materskej poberať rodičovský príspevok na to mladšie. Nemôžeš poberať dva rodičovské príspevky, len dvojo prídavkov na deti.

Rodičovský budeš mať iba jeden - 190 eur, prídavky budú na obe deti po 22,01 eura.