icon

Aký bude rodičovský príspevok ak budem mať dve deti?

avatar
kukucka26
13. sep 2011

viete mi niekto odpovedat ako to bude, je?moj maly bude mat 1,8 mesiacov ak sa narodi druhe babo ako potom bude sa poberat len jeden rodicovksy ci na obe deti ?

avatar
martinkatinka
13. sep 2011

Rodičovský budeš mať iba jeden - 190 eur, prídavky budú na obe deti po 22,01 eura.

avatar
geegee
13. sep 2011

jeden...ved sme na Slovensku 😔

avatar
len.petra
13. sep 2011

Ahoj, v období nároku na materskú na druhé dieťa môžeš požiadať o zrušenie rodičovského príspevku na prvé dieťa a požiadať o materskú (ak si zamestnaná) a po materskej poberať rodičovský príspevok na to mladšie. Nemôžeš poberať dva rodičovské príspevky, len dvojo prídavkov na deti.