Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dve materské

abcdefgahc
4. máj 2021

Dobrý deň mamičky !
Som tehotná mamička. Moja dcérka má 10 mesiacov a ja som v piatom mesiaci tehotenstva. Na dcérku beriem Materské prídavky a otecko je zamestnaný na jednej nemenovanej infolinke. Chcela by som vedieť ako to teda bude keď sa narodí druhé dieťatko. Dávky bude poberať ocko alebo ako ?

petus998
4. máj 2021

@abcdefgahc otec moze ist na matersku alebo ak ste vy mali matersku mozte ist na dalsiu a na starsiu rodicovsky sa zrusi

katkaseiner
4. máj 2021

narodenim druheho dietata budes dostavat 2x rodinne pridavky ale ak sa pytas na matersku/rodicak tak to len na jedno... pripadne este muz si vie vybavit na pol roka matersku na prve dieta a viete sa potom aj prestriedat.
Takze 2 rodicaky teda na dieta sama nedostanes. Jedine jeden

elanor
4. máj 2021

mozno by nebolo odveci, aby si si v prvom rade ty sama ujasnila pojmya dojmy a co vlastne poberas, alebo nepoberas. Vyraz materske davky oficialne neexstuje, napr.
A potom, ked ty budes jasno, tak potom sa opytaj presnu a jasnu otazku / otazky.

nafka0483
4. máj 2021

6-8 tyzdnov pred porodom druheho dietata nastupis na matersku dovolenku a poziadas o materske. Ak mas narok, tak ti bude priznana materska a nasledne zrusis poberanie rodicovskeho prispevku. Budes poberat matersku a po jej skonceni si zas poziadas o rodicovsky prispevok. Cize rovnaky postup ako pri prvom dietati - s tym rozdielom ze zrusis RP na prve dieta.
Pridavky budes poberat na prve dieta a po narodeni druheho aj na druhe.

Otec dietata moze ist tiez na matersku (nezavisle od teba). Cize ty mozes byt na materskej s druhym dietatom a on na materskej s prvym. A nasledne po tom, co tebe skonic druha materska, tak moze zas on prejst matersku s druhym. Ked ani jeden z vas nebude poberat matersku, vtedy poziadate o RP.

petrisa213
4. máj 2021

Presne tak ako baby píšu. Po prvé materské prídavky neexistujú. Dostávaš rodičovský. Predtým si poberala materskú. Je možný súbeh 2 materských. Teda ty s novým dieťatkom a manžel so starším dieťatkom. Ale súbeh materskej a rodičovského na obe deti možný nie je. Takže ak tebe skončí materska s novým dieťatkom a manželovi so starším môže sa on vrátiť do prace a ty budeš dostávať rodičovský príspevok alebo môže on ešte požiadať o materskú na nové dieťa a ty budeš doma na rodičovskej dovolenke ale teda bez príspevku. Rodičovský sa ti začne znova vyplácať až keď manželovi skončí materská.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli