Bude chodiť kontrola mamičkám na materskej?

carmenka123
18. sep 2014

Mamicky, poculi ste o novom zakone co vraj vysiel, ze vsetkym zenam na MD budu chodit na kontrolu pracovnicky upsvaru.... Mne o tom dnes povedali na upsvare....

xenicka13
18. sep 2014

Na materskej, či aj na rodičovskej? 😕

barborav
18. sep 2014

Mozno tym ktore nehlasia kde je dieta ked ony pracuju. Nechcem motat piate cez deviate ale volaco sa mi mari.

prstek
18. sep 2014

nepocula...daka blbost nie? to by mali veeeeeeeeeeeeeela roboty kym by vsetkych chodili nejak pravidelnejsie kontrolovat....

lucy125
18. sep 2014

Na aku kontrolu?? nechápem 😲 však nech pridu ale nechápem čo chcu pozerat??

jaja018
18. sep 2014

No nepocula, skor si myslim ze je to hlupost, ale ked nemaju co robit tak nech sa im paci.... Daju si aj kolacik? A co vlastne budu kontrolovat? Ci mam deti?

pribinak
18. sep 2014

Nie, zas dajaka kacika a treba sirit paniku, lebo ked nebude upratane, uvarene, upecene, vyzehlene a dieta nebude recitovat shakespeara tak dieta bude rodicom odobrate a daju ho na vychovu anglickym homosexualom

Prosim ta, to si kde toto pocula ci citala? Povedali na upsvare? K akej teme?

julinkaaa11
18. sep 2014

No, na materskej este zena nemoze pracovat az na rodicovskej, tak neviem...keby to tak bolo ze budu kontrolovat zeny na rodicovskej co nenahlasili kde je dieta chapem, ale na materskej? ved dieta sa ma nahlasit az od 3 rokov nie?

sviezost
18. sep 2014

Tak o tom som nepocula. Bola som na urade ale tam ma tiez neinformovali . Ale asi nieco natom bude vo filme som to vydela. dnes. Chlapi neplacu ze im prisla kontrola zo socialky akych podmienkach ziju deti 😉

andreah25
18. sep 2014

Ja by som taky zakon uplne pochopila z pohladu kontroly zien co poberaju materske, nie rodicovsky. Materska davka je totiz vyplacana zo socialky z nemocenskeho poistenia, teda z toho ako je vyplacana napr. aj PNka. Kontrolovat budu asi to, ci zena pracuje alebo nie, lebo pocas poberania materskeho pracovat nesmie, teda smie ale nesmie mat iny lrijem ako matersku davku.
Ale su to tiez len moje dohady.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liz_lemon
18. sep 2014

@andreah25 zena moze pracovat aj pocas MD, len nemoze pokracovat v tom PP, kde jej vznikol narok na materske
@carmenka123 ty si uz na RD, tak by sa ta to netykalo

tinach
18. sep 2014

Tak bežim dokúpiť kávu a niečo slané 😅

andrejka1974
18. sep 2014

zaujimave, mna sa to netykalo, ja som narok na MD nemala ja mam rodicak od narodenia dcerky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vlockasnehu
3. okt 2014

Podla mna je to blbost.
1. Preco by mali pracovnici UPSVAR chodit kontrolovat mamicky na MD, ked MD spada pod SP?
2. aj keby niekto chodil, tak co, ja nie som povinna sediet doma ako ked som PN a ist von len pocas presne stanovenych hodin.
3. Aj ked ma zastihnu doma, tak co skontroluju? Nie som povinna ich vpustit dnu