Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Budem mať nárok na materskú alebo iba na rodičák?

Materské
firstb
1. aug 2019

Ahojte, potrebujem radu. Momentálne som na materskej s dcérou. Tá mi končí vo februári. Snažili sme sa o druhé dieťa, teda aby to bol reťazový pôrod ale žiaľ skončilo to zamlčaným potratom. Teraz to plánujeme znovu skúsiť avšak neviem či budem mať nárok na materske. Stále som zamestnaná. Teoreticky ak by som otehotnela a vo februári by má dal lekár na rizikové(bola som aj s dcérou celú dobu, keďže mám viac zdravotných komplikácií) tj bola by som na PN a nenastúpila do prace. Vznikol by mi nárok na materské opäť, alebo by som mala narok iba na rodičovský príspevok? Ďakujem

orta
1. aug 2019

@firstb myslim, ze to je tak, ze poberas len jedno a len na jedno dieta, ale to ti tu poradia baby alebo si vyhladaj temy je ich tu vela

alchemilkazltozelena
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
markaterka
1. aug 2019

@firstb si na materskej, či rodičovskej dovolenke?
Ak si na rodičovskej a vo februári by si už bola tehotná, a pracovný pomer ti trvá, tak si vyberieš pár dní dovolenku a pôjdeš na PN (pripadne pôjdeš na PN hneď) budeš mať nárok aj na MD pri druhom dieťati. Je tak @evittam?

evittam
1. aug 2019

@alchemilkazltozelena To je blbosť. Nezavádzaj.

evittam
1. aug 2019

@markaterka Ano je to tak.

firstb
autor
2. aug 2019

@markaterka áno som na rodičovskej a vo februári už bude mať malá 3roky. Ďakujem krásne za odpoveď

markaterka
2. aug 2019

@firstb tak po tom platí to co som napísala. Prajem ti rýchle otehotnenie 😉

firstb
autor
2. aug 2019

@markaterka ďakujem 🙏🏻 Verím že sa podarí a tentokrát to aj dobojujeme dokonca. Aj keď strach mám veľký potom čo sa stalo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli