Budem mať nárok na tehotenský príspevok, keď mám odpracovaný rok a niečo?

17. mar 2022

Ahojte baby chcem sa vás opýtať pracovná zmluva mi končí v júli termín pôrodu mam 17.9. Budem mať narok na tehotenský príspevok? Odpracovaný mam rok a niečo.

veronika3110
17. mar 2022

áno, tehotenské sa nepozerá akú máš zmluvu, ale či si bola za posledné 2 roky poistená aspoň 270 dní, čo si bola.. takže nárok budeš mať... a výšku ti určí sociálka podľa výšky odvodov... je tam ale určená maximálna výška, ale to už asi vieš...

autor
17. mar 2022

@veronika3110 ďakujem krásne lebo keď som bola odniesť žiadosť mi pani tam len povedala že mám čakať na rozhodnutie... tak som sa od nej nič nedozvedela

veronika3110
17. mar 2022

jasné, lebo oni to tam skúmajú tie odvody, či nedlžíš niečo a pod.. tak nevie ti to určite z fleku len tak povedať..ale ak ty vieš, že si normálne pracovala a platila odvody a spĺňaš podmienky, určite nárok budeš mať... 🙂

kvecinka321
17. mar 2022

Nehodou neviete ako to schvaľujú? Ja som podala žiadosť 8.2. Elektronicky a ešte mi neprišlo ani rozhodnutie ani nič..

veronika3110
17. mar 2022

@kvecinka321 ja som posielala ešte v októbri ale listom :/ a do dvoch týždňoch mi prišlo rozhodnutie.. väčšinou okolo 14-15.teho mi aj prídu peniažky za minulý mesiac, takže teoreticky by si už mala mať aj peniaze

nikol789
17. mar 2022

@kvecinka321 ak si nedostala teraz v marci tehotenské tak príde určite v apríli za marec aj za februárové dni