Chlap na materskej?

siasis
12. jan 2019
Zienky mam 15m a 4r a chcela by som aby siel chlap na Md? Viete mi prosim poradit kde a co treba vybavit? A kedy dojde ci to schvalili? Dakujem 🙂
veronikaszabova
12. jan 2019
Staci si precitat diskusie tu na MK. Uz ich je tu o tom dost
siasisautor
12. jan 2019
@veronikaszabova a kde prosim moc sa tu nevyznam a aj ked skm nieco nasla neodpovedalo to nato co som chcela....
lavender21
12. jan 2019
@siasis pokiaľ má nárok, tak zamestnávateľovi má povinnosť mesiac vopred oznámiť, že ide na materskú. V ten deň ako nastúpi, odnesie žiadosť na sociálnu poisťovňu a tá má 60 dní na to, aby mu to schválili. K žiadosti je potrebné doložiť aj rozhodnutie o odňatí rodičovského príspevku, o to sa dá požiadať aj pár týždňov vopred, poprípade doložiť k žiadosti neskôr. K žiadosti je potrebné doložiť aj dohodu o prevzatí dieťaťa do starostlivosti a teda sociálna poisťovňa momentálne materské schvaľuje len ak dohoda nie je fiktívna a teda otec dieťa naozaj prevzal do starostlivosti. Ak chceš ostať doma aj ty, tak buď si budeš platiť odvody do zdravotnej poisťovne, čo je 67€ mesačne, alebo sa prihlásiš ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov na staršie dieťa, ale to môže chodiť max na 4 hodiny do škôlky. To je ak ti pracovný pomer trvá. Ak nemáš pracovný pomer, môžeš sa ísť aj zaevidovať na úrad práce. A diskusie o tom sú pod názvom Otec na materskej a Otec na materskej-zamietnuté prípady...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli