Čo treba na Úrad práce po skončení rodičovskej dovolenky?

Maminy, poprosim o radu, syn ma 2.7.09 3 roky a 2.7.2009 vecer odchadzame na dovolenku. Je potrebne ist na Urad prace nakolko som pocas RD pracovala a dostala vypoved, takze budem nezamestnana bez naroku na podporu, ale chcem tam byt evidovana. co je potrebne na Urad prace doniest. vypoved, alebo rodny list dietata ze ma 3 roky a konci mi rodicovska? a do kolkych dni je potrebne sa na UP zaregistrovat?
gapa
29. jún 2009
ZUZANA,
ak máš podanú prihlášku na soc.poistovni ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov (aby za teba štát platil dôch.poistenie) od ukončenia PP a dieťa nechodí do škôlky, jaslí ..., tak sa môžeš prihlásiť na UP až napr. od jeho nástupu do škôlky. Dovtedy môžeš byť riadne zdravotne aj dôchodkovo poistená štátom. Kvôli zdravot. poisteniu treba zájsť na ZP s rodným listom dieťaťa a neviem, ešte s akými papiermi, napr. o ukončení PP, ukončení poberania RP (predtým, po ukončení PP, si asi bola s dokladom o poberaní RP).

ak budeš na UP, tak by si mala podať odhlášku z dôch.poistenia štátom a už nebudeš dôchodkovo poistená, len zdravotne ako uchádzač o zamestnanie.
zuzana2706autor
29. jún 2009
dieta do konca jula chodi do jasliciek, a od sept. ide do skolky. takze mam narok ist na urad prace kvoli evidencii?
zuzana2706autor
1. júl 2009
maminy, mam ist na urad prace alebo staci poziadat o predlzenie RD, ak ano, do kedy?

Začni písať odpoveď...

Odošli