Čo treba vybaviť po ukončení rodičovskej dovolenky a nástupe do práce?

adka12
12. aug 2011

Od 15.8. nastupujem do práce. Dcéra má 25 mesiacov a bude u starých rodičov. Treba to hlásiť na úrade práce kvôli poberaniu rodičovského príspevku alebo nie? Ako mám postupovať, aby som neprišla o poberanie rodičovského príspevku. Ďakujem

sorciera24
12. aug 2011

do 3 rokov veku dietata neprides o RP pocas prace 😉 (vraj to treba hlasit, ale len zo statistickych dovodov).....takze je to na tebe

zuzana17
12. aug 2011

Mne vraveli na úrade, že ak nastúpim do práce, tak nemusím nič hlásiť, pretože sa môže pracovať a zároveň poberať RP. Pokiaľ vláda zase niečo nezmení. Ale tera to hlásiť nemusíš 🙂

evkacka
12. aug 2011

Ja mam rovnaky problem, takže vlastne len donesiem novu pracovnu zmluvu ( nenastupujem do povodneho zamestnania) klasicky na socialku a urad prace spolu s rozhodnutim o tom že mi malu zobrali do školky? a tym je vec vybavena? už nikam nič?

lola31774
12. aug 2011

a netreba to ist nahlasit aj na zdravotnu poistovnu,že nastupuje do prace,lebo vlastne kt bude platit zdravotne?

gapa
12. aug 2011

len v novom zamestnaní by mala oznámiť (neviem, či aj zdokladovať, toto platí od 1.1.2011), že poberá rodič.príspevok a potom, ked ho prestane poberať, tiež to treba nahlásiť. ZP bude platiť zamestnávatel, no ak by mala nízky príjem (tak to bolo aspon v r.2010), tak bolo možné byť aj poistencom štátu, no teraz po novom neviem.

a záleží, či bola predtým nezamestnaná. Ak áno, tak sama nahlasuje zmeny do zdr.poistovne, tj. nahlasovala na zp, že je poberatel RP. Teraz treba nahlásiť na zp, že nastupuje do prac.pomeru.

a tiež do soc.poistovne treba do 8dní odhlášku, lebo nie je možné byť zároven dôch.poistená ako zamestnankyna a aj štátom, ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov. Ak by robila len na dohodu, tak toto odpadá.

stanka77777
11. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke na stránke www.najpravo.sk. V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí.

Tu sú linky na vyššie spomenuté články:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...