Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa nastúpiť na materskú o niečo skôr?

dompod
8. jan 2015

Mamicky prosim o radu. Ak chodim doktorovi a podla velkosti babetka ked meria a vazi viac tak sme aj o tyzden dva popredu ako v teh.knizke.
Ak mam teda nastup na matersku dovolenku ( LEBO SOM NA PN) napisanu na 27.1. moze mi ju dat aj skor alebo podla knizky ako mi urcil ?? Dakujem pekne

melanka21
8. jan 2015

môže, ja som mala termin teraz 14 ale posunul sa mi na 31 decembra, nastupila som na matersku o 8 tyzdne skor, cize 5novembra, vsetko mam uz schvalene, prve peniazky mi uz tiez dosli 🙂

timi1012
8. jan 2015

@dompod Ja mám termín takisto v marci, minule v poradni bola som v 29+5tt začal môj dr nech porozmýšľam o MD..... tiež som si zisťovala ako budem na tom.... viem len toľko že môžeš ísť skôr 6-8t pred TP a ked ti to už aj napísal do TKnižky tak to asi platí, neverím že by sa to nejak menilo odhliadnuc od toho že bábo je väčšie.... ak budeš mať dovtedy poradňu sa opýtaj alebo tam zavolaj 😉

timi1012
8. jan 2015

@melanka21 Tak predsa len 🙂 zase som múdrejšia, Ďakujeme za info.

melanka21
8. jan 2015

@timi1012 za malicko 🙂

adula12
8. jan 2015

to musi rozhodnut lekar. pokial on nezapise inak a aj napriek velkosti ti uvedie datum porodu marec tak s tym nic nenarobis. obycko sa chodi tusim 6 tyzdnov pred porodom alebo ked mas rizikove tak sa moze ist o 2 tyzdne skor, tj. 8 tyzdnov pred datumom porodu. teoreticky je to jedno, lebo materska trva rovnaku dobu aj ked porodis skor alebo neskor. 🙂 takze o peniazky nebudes ukratena. uz moc casu nemas, tak sa porozpravaj s doktorom, ze ci to nevidi na skorsi termin a prepise ti to aj v knizke.

dompod
autor
8. jan 2015

doktorovi idem 19.1. tak uz tych par dni asi bude zajedno bo ptm by ma mal davat do poradne kazde 2tyzdne kedze ako sam doktor povedal uz pomali finishujem :D🙂

tetrao
17. jan 2015

Ahojte, ked nastúpim na matersku o 2tyzdne skor, kolko budem poberat peniaze? Lebo vsade som sa docitala ze 34týždňov a to vychadza 8,5mesiaca, je to pravda? Vzdy som si myslela ze je to 6mesiacov.

dena1973
17. jan 2015

@tetrao ak nastupis o 2 tyzdne skor, tak materske bude v rovnakej vyske. Vo vyske nie je ziadny rozdiel, plati sa 34 tyzdnov. Na materske, ak si v PP mozes nastupit 6-8 tyz. pred pravdep. porodom. Z ochrannej lehoty musi byt nastup na materske presne 6 tyzdnov pred pravdepodobnym porodom.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli