Dieťa narodené v ČR a príspevok pri narodení dieťaťa

bubuzu
16. jan 2024

Ahojte, tie čo sa vám narodilo min.rok dieťa v ČR, ale žijete normálne na Slovensku. Museli ste dokladovať Upsvar-u, že ste v Čechách nedostali žiaden podobný príspevok? Ak áno, kde ste také potvrdenie zohnali? Ako dlho to trvalo? Vďaka.

terry658
16. jan 2024

@bubuzu nie nemusela.

bubuzu
autor
16. jan 2024

@terry658 vraj po novom už ani nie je treba podávať žiadosť, ani nosiť potvrdenia od lekára. Je to tak?

katuska93
17. jan 2024

Vypýtaš si mailom Potvrzení o nepobírání dávek v ČR na úrade práce. Odo mňa to chceli. Aj všetky ostatné potvrdenia, lebo keď rodíš na Slovensku, tak nemocnica niektoré veci vybaví za teba, ale keď v zahraničí, tak tam nikto nebude posielať potvrdenia na Slovenské úrady, to si musíš vybaviť sama.

bubuzu
autor
17. jan 2024

@katuska93 volala som dnes s tipkom z úradu práce a on povedal, že netreba. Že mu len podpíšem čestné prehlásenie, že som nič nedostala. Tak asi zaleží od úradníka.

terry658
17. jan 2024

@bubuzu ja som musela zháňať potvrdenia,lebo to elektronicky neprešlo

bubuzu
autor
17. jan 2024

@terry658 preto tam chcem ísť osobne, niekedy je to tak lepšie.

terry658
17. jan 2024

@bubuzu mne volala tá pani z úradu a sama bola iniciatívna a pomohla mi

accuz
3. apr 2024

@katuska93 ahoj prosim ta poslala by si mi emailovu adresu kde si o to ziadala? Ja som dnes volala do Ciech na socialni zabezpeceni a vraj mi toto nemaju ako potvrdit ze som nic nepoberala....akože uz som zufala lebo na úpsvr to chcu

katuska93
3. apr 2024

@accuz no to záleží od toho, kde presne si rodila. Musíš napísať na tamojší úrad práce, mne to posielala pani z oddelenia "dávek SSP a dávek pěstounské péče".