Príspevok pri narodení dieťaťa

cubos
15. aug 2023

Ahoj, 18.07 mi prišlo rozhodnutie že mi nevznikol nárok na príspevok pre narodenie dieťaťa z dôvodu že nemám trvalý pobyt na území Slovenskéj Republiky.
Termín na výmenu pobytu z prechodného na trvalý už mám, čiže kartičku trvalého pobytu budem mať reálne v rukách tak do cca dvoch týždňou.
Odvolávať som sa nechcela pokým nemám trvalý pobyt, nemala som sa na základe čoho vlastne odvolať.
Keď priložím tento doklad, vzniká mi nárok na tento príspevok?
Dieta je narodené 05.07.2023.
E-mail som už písala na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny ale zaujimajú ma skôr reálne skúsenosti 🙂

lilope
15. aug 2023

@cubos ak spĺňaš všetky ostatné kritériá, tak áno. Dočítala som sa, že ak nastanú zmeny, pri ktorých vzniká nárok na príspevok, tak môžeš požiadať o obnovu konania. Nárok na príspevok trvá do 12 mesiacov od narodenia dieťaťa. Všetky podmienky nájdeš na stránke ÚPSVaR.

cubos
autor
15. aug 2023

@lilope ďakujem Vám za odpoveď 😇

lilope
15. aug 2023

@cubos nie je za čo, ale treba si to prečítať celé, nech sa páči. https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

cubos
autor
16. aug 2023

@lilope dnes som dostala odpoveď z úradu že som sa mala odvolať do 15 dní a žiadosť podať už nemôžem lebo tlačiva už neexistuju, že už je neskoro.
Keď som spomenula oficiálnu stránku Ministerstva tak som už dalšiu odpoveď nedostála.
Asi bude nutné zajsť tam osobne 🙂