Dobrovoľnícka prax a rodičovský

olla
13. jan 2015

Ahojte mamičky. Vybavujem si dobrovolnícku prax na miestnom OU pretože som prerušila školu.Prax vyláca úrad práce. Mala by trvať 6 mesiacov, 4 hod denne a cca 195 e mesačne. Problém vidím v tom že termín mám prelom júna/júla a ak na prax nastúpim teraz vo februári tak tých 6 mesiacov vychádza do konca júla. Neviete či prax môžem vykonávať a poberať zároveň rodičovský? Alebo to musím prednahradiť/ ponahradiť? Máte skúsenosti?
Budem to riešiť aj s kompetentnými ale chcem sa najskôr spýtať vás. Vďaka

rajona
13. jan 2015

Neviem presne ako to je teraz ale spoluziacka pred par rokmi bola v takej istej situacii a n@ prax prestala chodit nastupom na matersku takze cca 34 tyzden tehotenstva ;)

dominca421
14. jan 2015

ja som takisto prestala chodiť ked mi gynekologicka vypisala marodku

olla
autor
14. jan 2015

@dominca421 a nemusela si už donahradzovať prax aby si mala tych 6 mesiacov? netreba mat celých 6 mesiacov? a nevieš či sa dá zároven aj chodiť na prax aj poberat rodicovsky? vdaka 🙂

dominca421
15. jan 2015

olla ja som chodila na prax len jeden mesiac, to som bola asi v 6. mesiaci tehotenstva a kedze som potom mala mensie problemy tak som bola na marodke a marodku som odniesla aj na urad prace a dalej som uz nepraxovala ani potom po pôrode... a toto neviem ci sa da praxovat aj poberat rodicovsky prispevok ale podla mna ked mozes mat brigadu tak mozno aj prax 🙂