Končí mi rodičovský. Ako je to s úradmi?

45zuzana0502
19. dec 2017

Dobry den neviete mi niektora poradit? 5.februara mi konci rodicovsky prispevok s prvym synom a v marci mam termin s druhym syncekom...co treba vybavit na urade? Treba nahlasit ze mi konci rodicovsky ? A potom ten mesiac do terminu sa prihlasim na urad prace? Som z toho mimo prosim pomozte

evittam
19. dec 2017

@45zuzana0502 Zbytocne založená dalsia diskusia o tom istom. Je ich tu uz dost. Staci hladat.😉 Kde chces hlásiť,ze ti konci RD? Na aký úrad? Myslis,ze UPSVaR nevie, že tvoje dieta bude mat 3roky a uz ti nemajú vyplácať RP a cakaju na tvoje oznamenie?
Bud mozes byt na neplatenej RD alebo sa prihlásis ako nezamestnana alebo mozes byt aj dobrovoľne nezamestnana-tam si ale musis platit ZP sama.

janci05
19. dec 2017

Mne keď končila rodičovská tak mi z UPSV a R prišlo oznámenie, že už nemám nárok na príspevok, lebo dieťa má už 3 roky. Mohla som ísť znova do predchádzajúcej práce, ale zamestnávateľ ma nevzal naspäť, tak smer Urad práce, aby za mňa aspoň platili odvody, inak si ich musíš platiť sama. Skús pozrieť ešte túto stránku, možno sa trochu zorientuješ https://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rod....

evittam
19. dec 2017

@janci05 Môže byt aj na neplatenej predlzenej RD-odvody bude platit stat. A to co pises bolo asi dost dávno,ci? Nakolko mne teda UPSVaR ziadne oznamenie neposielal ani pri synovi ani pri dcerke.😉

evittam
19. dec 2017

@45zuzana0502 A nezabudni nahlasit kde sa dieta nachadza po dovŕšení troch rokov inak ti mozu pozastaviť vyplácanie rodinnych pridavkov.

45zuzana0502
autor
19. dec 2017

A kde sa to nahlasuje?

evittam
19. dec 2017

@45zuzana0502 Tam odkial ti aj vyplácajú rodinné prídavky. Ci myslis,ze to zaujima niekoho ineho? Na UPSVaR.

evittam
19. dec 2017

@45zuzana0502
http://www.upsvar.sk/ke/aktualne-oznamy/oznamov...

Máš tam dokonca aj ziadost na stiahnutie.

45zuzana0502
autor
19. dec 2017

Len sa pytam,nikdy som to nerobila ani som o tom nepocula tak neviem ako to chodi..som v tom uplny laik a dakujem za vysvetlenie

evittam
19. dec 2017

@45zuzana0502 Rado sa stalo. A btw.kde ísť žiadať o peniaze to si vedela,ze?😉

mom311
20. dec 2017

@evittam nam (teda mnazelovi) tento oktober oznamili pisomne,ze ukoncia vyplavanie RP, lebo maly bude mat 3roky.

evittam
20. dec 2017

@mom311 Zaujimave. Asi kazdy UPSVaR inak...

slamka555
21. dec 2017

@45zuzana0502 Ahoj nedsvno som to tiez riesila 🙂 V oktobri mi koncil RP na starsieho synceka a vo februari budeme mat babo tak som sa rozhodla ,ze za ten cas pojdem na neplatenu predlzenu rodicovsku dovolenku ;) sla som najskor na zdravotnu poistovnu nahlasit to (tam ti len da vypisat nejaky papier) , potom ma poslali na dochodkove poistenie 🙂 tam ta len odhlasi a hotovo. No a na UP pojdes vypisat tlacivo otom, na akej adrese sa dieta od troch rokov nachadza ,pripadne , aj adresu skolky ktoru bude navstevovat ( moze maximalne 4hodiny denne) ;) Ja somho uz do skolky nedavala ;) .. odvody zateba budu platit 🙂 Snad som pomohla 🙂 drzim palce

emilia25
21. dec 2017

Ale na md sa chodi 4 tyzdne pred terminom mozno sa to bude dat aj viac ak si stale zamestnana ja som sla tiez skor na md.mozno ti to takto vyjde.alebo ako baby pisu na tych par dni na neplatenu a potom znova na md.

9lf9
21. dec 2017

Rozhodnutie o ukonceni poberanis RP sa uz par rokov zo zakona nerobi ked dieta dovrsi 3r. Vypise sa len kde sa zdrziava dieta po dovrseni 3r.

45zuzana0502
autor
21. dec 2017

@slamka555 dakujem pekne za vysvetlenie,hned mam v tom jasnejsie..takze najprv na zdravotnu poistovnu ano? Netreba to nahlasit aj na urade prace ze budem na predlzenej? A este sa chcem opytat ohladom toho dochodkoveho..ja som tam nebola ani prihlasena kedze som nemala narok na materske a ze to treba prihlasit dochodkove som sa dozvedelaen nedavno..no uz je neskoro ...tak neviem ako to bude s tymto...a prosim vas maly bude mat 3roky 5.2.kedy to mam ist vybavit?

evittam
21. dec 2017

@emilia25 Na MD sa nastupuje 6-8tyzdnov pred porodom.

slamka555
21. dec 2017

@45zuzana0502 za maalo 🙂 tiez niesom v tom odbornik, ale velmi mi vtom pomohla tuna prave evittam ;) Ano najprv na zdravonu, na UP treba ist vypisat to oznamenie kde sa bude dieta nachadzat od tych troch rokov ( to ti tam daju ) . No a fuu stym dochodkovym uz asi neporadim, ale vsak zajdi tam a spytaj sa nech to mas naporiadok ;) ja som to bola vybavovat asi tyzden pred jeho tretimi narodeninami 🙂 tak sa mi zda 🙂

emilia25
21. dec 2017

@evittam Tak by to mohla mat z rd ist rovno na md.lenze ked pani nema narok na md toto uz vies poradit ty.

sanssa
21. dec 2017

toto sa tu riesilo uz vela krat, pohladaj si starsie diskusie 🙂

evittam
21. dec 2017

@emilia25 Tak pôjde rovno na RD, medzi tym buď nezamestnana, dobrovolne nezamestnana alebo neplatena predlzena RD.

45zuzana0502
autor
21. dec 2017

Este raz dakujem vsetkym za rady 🙂 uz v tom mam jasno

mufka1
21. dec 2017

@45zuzana0502 Ja som to tak mala ako ty 6.4 dcerka dovrsila 3r a 27.5 som mala termin.Takze od 6.4 do 27.5 eom bola na neplatenej MD.Bola som na urade prace dat papier kde bude dcerka a na sovialke som bola to oznamit.Na UPSVAR ti poradia viac🙂

lujzaveghova2100
13. apr 2021

Dobrý deň 15.5.mi konci rodičak syn má 3 roky dávam si predĺžený neplatný do 6 rokov keďže neviem ci mi ho vezmú do škôlky alebo nie. Co mam kde nahlásiť keď na úrad práce netreba keďže bduem na predloženom len neviem ci aj na sociálnu sa to hlasy alebo ako keďže aj ten pandemickú ak bude ešte tak by som rada poberala a ne zrušila niečo keďže s prácou to bude na začiatok asi ťažšie v tejto dobe. Ďakujem za každú odpoveď