Dostanem podporu v nezmaestnanosti aj počas rodičovskej dovolenky?

17. mar 2020

Ahojte mala by som takú otázku že momentálne som na rodičovskej dovolenke. Mám pracovný pomer na dobu neurčitú ale odchádzame bývať inde tak ani po rodičovskej neviem ísť tam robiť. Ako je to keď počas RD idem na úrad práce? Ako je to s dávkami? Môžem poberať len RD alebo aj podporu v nezamestnanosti? Ďakujem

evittam
17. mar 2020

RD sa poberat nedá. Ak chces poberať podporu musis ukončiť PP. Odporúčam az po 2rokoch na MD+RD-mozes si zariadit max.podporu. A nie nemôžeš poberat sucasne RP aj podporu.

veronikaszabova
17. mar 2020

Nemozes poberat podporu a RP. RP prepises na muza a ty pojdes na upsvar

mirus11
17. mar 2020

A nemala by si lepšie, keď ukončí PP až keď ti skončí RP, a potom budeš poberať 6mesiacov podporu?

autor
17. mar 2020

Ďakujem 🙂 ešte neviem ako by to bolo najlepšie takze hľadám informácie po internete a od ľudí 🙂

evittam
17. mar 2020

Ako som ti napísala. Ak si necerpala dovolenku po MD pred RD a nemala, nemas iný zdaniteľny prijem pocas MD a RD tak počkať aspon 2roky. Potom si môžeš zariadiť max.podporu.

autor
17. mar 2020

@evittam nie nečerpala z MD som nastúpila hneď na RD 🙂 ďakujem

andrea8979
17. mar 2020

Ahojte pripnem sa...nesuvisi to odpovedou od autora no neviem na ktore forum napisat...ide o to ze momentalne som na MD...konci mi 31.3 a ja som zo socialky stratila ten papier kde som mala vypocitanu vysku materskej...myslite ze ked im napisem poslu mi ju znova?a este ako vybavit RD ked je vsetko v obmedzenom rezime?dakujem pekne a pekny vecer a ospravedlnujem sa ze som sa tu takto votrela...

evittam
17. mar 2020

@andrea8979 Koniec MD a nástup na RD oznamujes aspon mesiac vopred zamestnavatelovi.
Ak požiadas SP tak by ti to mali poslať. A k comu ti to je?

andrea8979
17. mar 2020

@evittam ja som bola v tom ze s tym papierom ides na upsvar spolu aj so ziadostou o rodicak mylim sa?

evittam
17. mar 2020

@andrea8979 Ano mylis. Ty po MD potrebujes doklad od SP od kedy do kedy si bola na MD. To ti nedajú skor ako v den skončenia MD. UPSVaR nezaujíma tvoj vymer MD.

andrea8979
17. mar 2020

@evittam dakujem ti velmi velmi pekne este som zvedava ako vsetko vybavim v case ked uz je ten koronavirus...a este otazocka zamestnavatelovi pisem nejaky officialny formular ze chcem z MD na RD?dakujem pekne

evittam
17. mar 2020

@andrea8979 Oznamenie.

autor
11. apr 2020

@evittam trosku som googlila teraz som mala čas...takze max podporu keď som dobre rozumela môžem zariadiť tak že malá bude mat budúci rok 27.6 2roky 26.6 skončím RD 27.7 čerpám deň dovolenky a 28.6 skončí pracovný pomer ? Lebo čo som našla dako tak to tam bolo napísané

evittam
12. apr 2020

RD ti konci 27.6., nástup 28.6.-aspon mesiac vopred oznámenie zamestnávateľovi . Dohoda o skončení PP k 28.6. Vycerpes 1den dovolenky, zvysok preplatit.

miskasker
Autor odpoveď zmazal
Zobraz