Dovolenka počas RD pri nástupe do práce

lucia456
25. júl 2018

Dobrý večer. Mám jednu otázku a rada by som niektorú skúsenú mamičku poprosila o pomoc. Som na RD. Dcérka bude mať 16.2.2019 dva roky a od 1.marca 2019 nastupujem späť do práce, na to isté miesto. Ostalo mi ale ešte 23 dní starej dovolenky. Mám nárok na jej preplatenie, alebo čo môžem robiť? Podotýkam, že ak nastúpim do práce budúci rok, nabehne mi nová dovolenka a tu starú si nebudem mať ako vybrať, keď sa jedná o toľko dní. Ďakujem veľmi pekne za radu.

lucia456
autor
25. júl 2018

Viem, že som mala možnosť si ju vybrať po skončení MD a nástupu na RD. Žiaľ, vtedy som to nevedela. A teraz by sa mi veru korunky zišli. Ešte raz ďakujem všetkým ochotným za radu.

jamika27
25. júl 2018

@lucia456 je to o dohode so zamestnávateľom, buď ti ju preplatí, alebo nastúp do zamestnania o mesiac skôr a vyber si dovolenku v mesačnom predstihu. Neviem akú možnosť si mala vybrať si ju medzi MD a RD keď do zamestania nastupuješ teraz

sasesoe
25. júl 2018

@lucia456 je to na dohode so zamestnavatelom, mozes nastupit od februara a byt na dovolenka a v marci zacat robit. Mozes nastupit na dovolebku teraz al v decembri, potom sa vratit na rd a potom zas nastupit do prace. Je to na tebe ako sa dohodnete. Ale ak zvazujes ciastocny uvazok a potom este v bud dalsie tehu, tak radsej to ries cez novu zmluvu ako upravou starej

miku1
25. júl 2018

@lucia456 Ja som si vybrala starú dovolenku tak, že som oficiálne nastúpila do práce 7.1. ale v skutočnosti som prišla až 1.3.

liz_lemon
26. júl 2018

ved v roku 2019 budes cerpat tu staru dovolenku, a dovolenku, ktora ti vznikne za rok 2019 si prenesies do dalsieho roka

diablikovci
26. júl 2018

Keď mala pôjde do jaslí či škôlky tak sa ti Ta dovolenka zíde. Lebo väčšinou nástupom sú aj deti hneď choré.. :(

hettinka
26. júl 2018

@lucia456 ako píše @diablikovci , ešte budeš rada, že ju máš pri tak malom dieťati - choroby, prázdniny, to si vyčerpáš, ešte ti aj chýbať bude. A keďže je "stará", tak ti ju aj ľahšie umožnia čerpať.
Ja mám vždy pár dní starej dovolenky, ktorú si prenášam do nového roka, nie je s tým u nás problém.

lucia456
autor
26. júl 2018

@jamika27 Ďakujem za odpoveď. To mi povedala pani na sociálnej poisťovni. Po skončení MD sa prihlásiť na RD a odhlásiť sa v čase čerpania dní dovolenky z poistenia a po čerpaní dovolenky sa zasa nahlásiť na poistenie od soc. poisťovni.

lucia456
autor
26. júl 2018

Ďakujem ešte raz všetkým za odpovede.